Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Postprzez Janko » 23 sty 2018, o 10:51

Witam, pisz─Ö go┼Ťcinnie, niestety nie jestem w stanie nigdzie indziej uzyska─ç normalnych informacji i licz─Ö, ┼╝e mi pomo┼╝ecie :). Pytanie jest g┼é├│wnie do cz─Ö┼Ťci osiedla budowanego przez Budnex i do os├│b tam mieszkaj─ůcych, ale te┼╝ ka┼╝dy kto co┼Ť wie lub co┼Ť s┼éysza┼é, niech si─Ö wypowie :). Z g├│ry dzi─Ökuj─Ö za pomoc.

Generalnie zastanawiam si─Ö nad zakupem nieruchomo┼Ťci budowanej przez Budnex. Jednak mam pewne obawy odno┼Ťnie tego, ┼╝e w akcie notarialnym s─ů zapisy, kt├│re m├│wi─ů, ┼╝e w┼éa┼Ťcicielami sieci wewn─Ötrznych jak np. instalacje elektryczne, wodoci─ůgowe, teletechniczne, cieplik, trafostacja, pozostaje firma Budnex. Czy wy te┼╝ macie takie zapisy dla tych, kt├│rzy posiadaj─ů mieszkania w cz─Ö┼Ťci budowanej przez Budnex? Z jakimi konsekwencjami si─Ö to wi─ů┼╝e - czy macie jakie┼Ť wi─Öksze op┼éaty? Jak si─Ö maj─ů sprawy formalne jak np. chce si─Ö zmieni─ç dostawc─Ö pr─ůdu (tu nas poinformowano, ┼╝e pr─ůd rozliczany jest w czynszu i nie mo┼╝na podpisa─ç umowy indywidualnej z dostawc─ů pr─ůdu).

Og├│lnie ┼Ťmierdzi mi to przekr─Ötem i opcj─ů dodatkowego dojenia nas na "po┼Ťrednictwie" za dostarczenie medi├│w od przy┼é─ůcza do mieszkania, bo na m├│j "ch┼éopski rozum", mamy przy┼é─ůcze np. Aquanetu do placu budowy, a potem Budnex ci─ůgnie "swoimi" sieciami (czyli rura w ziemi i pion kanalizacyjny) wod─Ö do naszych mieszka┼ä i za po┼Ťrednictwo co┼Ť tam sobie dolicza.
Zapis jest taki, ┼╝e praktycznie wszystkie sieci nale┼╝─ů do nich w┼é─ůcznie z ciep┼éownicz─ů, domofonow─ů itd.

Czy u was te┼╝ tak jest i jak sobie z tym radzicie? Czy mo┼╝e wsp├│lnota p├│┼║niej mo┼╝e wykurzy─ç Budnex itd.?

Czy może też robię z igły widły i nie ma się czego obawiać?
Janko

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 sty 2018, o 10:40
Nr bloku: 0

Re: Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Postprzez Vagatan » 30 sty 2018, o 13:00

Nie odczuwam tego jako┼Ť specjalnie. Je┼Ťli chodzi o pr─ůd, to jest on wliczany w czynsz i cena jest normalna, a mo┼╝e nawet ni┼╝sza ni┼╝ przy pojedynczej umowie.
Vagatan

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 lut 2014, o 09:41
Nr bloku: 79

Re: Budnex, RGE, opłaty za sieci wewnętrzne

Postprzez Rob » 23 kwi 2018, o 16:38

Popieram opini─Ö przedm├│wcy.
Irytuje mnie bardziej fakt monopolu dostawcy internetu. W trakcie budowy osiedla po┼éo┼╝y┼é sobie studzienki, poprowadzi┼é piony i nikt inny tutaj z netem nie wejdzie. Od razu dodam, ┼╝e jako┼Ť─ç us┼éug E&W jest ┼╝enuj─ůca, a infrastruktura nie od┼Ťwie┼╝a si─Ö od lat...

Poprzednio mieszka┼éem (te┼╝ zreszt─ů na Batorego) w bloku UWI. Jako┼Ť─ç budowlana nie do por├│wnania - na korzy┼Ť─ç UWI.
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u