EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: andy » 25 lip 2018, o 08:39

To racja z tymi skrzynkami. Niedługo do piwnicy nie da się wejść :)
U nas w bloku teraz wierci Vectra. Ciekawe jak oni się będę sprawować. Z tego co wiem, to publiczne IP mają w standardzie, więc póki co tylko Inea robi takie szopki.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 25 lip 2018, o 13:08

co do Vectry to kilka lat temu mieli problemy z routingiem za granicę (info od użytkowników z Warszawy). olbrzymie opóźnienia utraty pakietów i co poniektórzy ,że tak to ujmę "pośrednicy" między vectrą a serwerami na zachodzie blokowali w ogóle vectrę jako dostawcę na niektórych portach i np w takie Diablo 3 nie dało się za dobrze grać Forum supportu d3 aż huczało od flejmu użytkowników vectry że nie da się grać. i z tego co pamiętam problemem był brak IPv4 bo rzekomo mieli tylko IPv6 który jak wiadomo poza tym że jest tańszy w pozyskaniu i może mieć więcej urządzeń w LAN-ie, to jest totalnie gówniany bo większość gier jest IPv4-Only a na dodatek proces konwersji IPv6 do IPv4 i z powrotem w drugą stronę powoduje duże opóźnienia. Jak jest teraz nie wiem ale póki co "Lepsze" jest wrogiem dobrego
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

mateuszm919
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2018, o 08:49
Nr bloku: 33

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: mateuszm919 » 7 lis 2018, o 20:10

Czy działa wam HBO GO w East and West? Od wczoraj na żadnym urządzeniu nie ładuje treści i wyskakuje komunikat "Nie można odtworzyć tej pozycji, spróbuj jeszcze raz. (5.1)". Na internecie mobilnym jest wszystko ok.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 2 kwie 2019, o 18:28

Witam.
ostatnio przesiadłem się na win 10 i zaktualizowałem stery do mojej karty sieciowej bo na win 7 stery w najnowszej wersji były niedostępne.
Ot tak od niechcenia postanowiłem stestować moje nowe stery na speedtest.net . i jakież było moje zdziwienie gdy na liczniku uploadu ujrzałem 90Mb/s normalnie szok bo do tej pory było tylko 25Mb/s. Okazuje się że E&W miało kolejne przyspieszenie swojej oferty teraz najwyższy pakiet opiewa na 900Mb/s download i 90Mb/s upload. i jest w cenie dawnego pakietu 250/25 czyli 90PLN w podstawie i 60PLN w pakiecie z jakąś ichnią cyfrową TV.

Jak mniemam Oferta INEI symetryczne 1Gb/s chyba E&W mocno za skórę zalazła i klienci się poprzenosili do INEI. szkoda że u mnie rodzina nie zgadza się na montaż nowej instalacji od inei (bo to jest jedyne co mnie na chwile obecna jeszcze trzyma przy E&W no może poza mega lenistwem :p ).

Piszę jednakże, żeby poinformować gawiedź osiedlową, że jeśli jeszcze siedzą w E&W i nie planują przesiadki na INEĘ to warto odwiedzić stronę E&W i obczaić ich nowe oferty internetu bo być może trzeba się do nich wybrać na małą pogawędkę w celu podpisania aneksu do umowy opiewającej na niższą kwotę za usługi internetu.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Ja765
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2019, o 15:39
Nr bloku: 44

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Ja765 » 10 paź 2019, o 15:53

Jeśli chodzi o usługi tej firmy jestem bardzo zadowolona z jakości.Polecam

Ja765
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2019, o 15:39
Nr bloku: 44

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Ja765 » 10 paź 2019, o 15:54

Jeśli chodzi o usługi tej firmy to jestem bardzo zadowolona.Polecam

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 12 paź 2019, o 00:27

Fakt ostatnio powiem szczerze nie mam powodów, żeby na nich narzekać :p [pukając w niemalowane drewno] z netem problemów ostatnio nie ma a tv też chodzi w miarę przyzwoicie, także już od dwóch miesięcy nie mam się do czego przyczepić.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 26 lis 2019, o 21:01

Dostaliście, list z podniesieniem opłat od 1 stycznia? Nie mam przy sobie ale chyba dotyczy TV

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 26 lis 2019, o 23:05

Taa.. dzisiaj dostałem. +6PLN do najniższego cyfrowego i +5PLN do średnego i pełnego cyfrowego.
No cóż najniższa krajowa idzie w górę od 01.2020 do 2600PLN brutto więc jakoś tą zgraję gąb w E&W muszą utrzymać. Biorąc pod uwagę to że np. w INEI co roku za pakiety podnoszą ceny, to podwyżka raz na jakiś czas *bez* potrzeby fatygowania się do biura E&W żeby podpisać kolejną promocje-srocję jak to jest w Inei, mi jakoś specjalnie nie przeszkadza zwłaszcza że podwyżki symboliczne.

Cieszył bym się bardziej Gdyby ci z E&W dali ofertę neta na 1Gb/s w obie strony bo póki co to bieda z nędzą te 90Mb/s max na upload. Nie da się spokojnie grac w gry online jak ktoś z rodziny siedzi na necie, lub włączy TV. Download spoko, ale upload mogliby zrównać. Niestety w moim przypadku nie mam co liczyć na przejście do inei bo, rodzina nie zgadza się na kucie ścian i kładzenie nowego światłowodu w mieszkaniu. nie sadzę też żeby Inea poprowadziła neta na kablu od E&W. także lipa. Nie sądzę również żeby symboliczne +5PLN za tv zmusiło kogokolwiek u mnie do zmiany zdania w sprawie kładzenia nowego światłowodu :(
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Najki
Posty: 34
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:43

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Najki » 27 lis 2019, o 00:18

Jestem abonentem INEA (wcześniej nazywającego się ICP, a jeszcze wcześniej ICPnet) od ponad 15 lat (najpierw na Winogradach, a od 6 lat na Batorego gdzie wykupili Inotel, do którego pierwotnie migrowałem po przeprowadzce). Wiele złego mogę o nich powiedzieć, ale nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek podnosili ceny.

ODPOWIEDZ