EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 20 kwie 2016, o 21:10

Bat3 pisze:Kobieta dziś nie wytrzymała i poszła do EW i wykupiła pakiet jakiś dostała kartę dvb-c zobaczymy jak będzie na razie wzięliśmy internet ten bez światłowodu bo na niego i tak się czeka miesiąc więc tego zostawimy na wakacje a potem aneks na światłowód no chyba, że ten jednak okaże się ok. Co do wcześniejszej tv to chyba nasz rację, że była analogiwa 49kanalow, bo pani nie skomentowała nawet faktu, ze po wizycie u nich zniknęły programy. Teraz czekamy na podłączenie sygnałów ale juz dziękuje tobie za ogromną pomoc, będę zdawał relacje z działania, może poproszę kiedyś o pomoc w dobrej konfiguracji, bo twoje wcześniejsze opisy to dla mnie za wysoki level haha

Proszę o sprostowanie.. Czy dostała kartę klucz + dekoder DVB-C (zwykle wpinasz w to antenę a toto w telewizor pod HDMI) czy może dostała kartę CAM + slot PCIMCIA do wpięcia w telewizor za pomocą dodatkowej przejściówki kupionej w zestawie z telewizorem?
Jeśli to pierwsze a masz telewizor z wbudowanym dekoderem DVB-C to zrobiłeś *błąd* bo dekoder w tv jest 1000% lepszy od tego shitu który dają w E&W pisałem ci już o tym..
jeśli zaś to drugie to dobrze zrobiłeś bo unikniesz wielu problemów z jakością odbieranych programów tj. pixeloza, artefakty, ciągłe resety , braki programów,itp. Główna przyczyna dennej jakości ich tv to w 99% ich gówniany dekoder DVB-C. dlatego uczulam zajrzyj do instrukcji swojego tv i sprawdź czy masz wbudowany dekoder DVB-C i jeśli masz a jestem przekonany że tak jest, to w przypadku gdy wziąłeś od nich dekoder ciśnij żeby go wymienić na kartę CAM + moduł PCIMCIA tak żeby wpiąć kartę bezpośrednio w telewizor , wtedy kabel antenowy też bezpośrednio w telewizor i stroisz telewizor nie dekoder no i 100% lepiej bo programy przełączasz pilotem od tv a nie jakimś szmelcem od dekodera :)

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 20 kwie 2016, o 22:38

To drugie, mam przejściówkę w tv i tam włożyłem moduł z kartą

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 20 kwie 2016, o 23:48

git zatem zostaje ci czekać na aktywacje pakietu i na montera od internetu.. mam nadzieję że to wystarczy chociaż znając życie zasysanie VOD z serwisów lub cda.pl zwłaszcza w wysokiej rozdziałce może spowodować czkawkę na płynności odtwarzania na prędkościach rzędu 60Mbps (co i tak będzie przykastrowane do 42-44 Mbps zważywszy na stary router), także zapewne na forte przesiądziesz się szybciej niż później, no ale lepiej mieć jakikolwiek net i czekać na montera od forte niż być miesiąc bez neta :p jak bedziesz miał forte to nieodwołalnie jakiś lepszy router się zda no chyba ze pozostały sprzęt w chacie masz w standardzie 802.11g to oprócz routera pomoże jedynie zewnętrzna karta wifi w nowszym standardzie.

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 21 kwie 2016, o 15:10

Dobrze rozumiem, że wkładam kartę w tv, podpinam zwykły kabel antenowy do telewizora i gniazda natynkowego i w tv robię wyszukiwanie automatyczne, kablowa, usługodawca inny,sieć i skanuj.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 21 kwie 2016, o 19:02

Bat3 pisze:Dobrze rozumiem, że wkładam kartę w tv, podpinam zwykły kabel antenowy do telewizora i gniazda natynkowego i w tv robię wyszukiwanie automatyczne, kablowa, usługodawca inny,sieć i skanuj.
1. tylko chodzi o natynkowe gniazdo *antenowe* a nie elektryczne ofc :P żeby nie było że nie uprzedzałem :)
2. druga sprawa to odpowiednie włożenie karty bo są teoretycznie na to dwa sposoby i tylko jeden jest prawidłowy
3. jak masz prawidłowo włożona kartę i wyszukasz programy jak opisałeś to z początku może być dostępna tylko TVN HD oraz dwie czy trzy analogowe reszta będzie zakodowana odkodowanie potrwa kilka godzin ale tak jest tylko za pierwszym razem i to przy założeniu że usługodawca aktywował ci już ten pakiet bo często robią to 1 lub 2 dni później albo zapominają w razie problemów dzwoń do biura na Gronowej 22 (zazwyczaj na książeczce czynszowej jest numer).. aha i bym był zapomniał po godzinie 15 nie ma sensu do nich dzwonić bo pewno nie odbiorą :P mogę się mylić, ale jak się dzwoni np. około 20:00 albo później to nie odbierają, włącza się tylko automatyczna sekretarka z muzyczką i nabijają ci rachunek za telefon!! aa i bym był zapomniał ofc najważniejsze.. w tv masz 3 gniazda antenowe: od satelity, od naziemnej, i kablówki wpinasz oczywiście w DVB-C (moze być też oznaczenie piktogramowe zamiast nazw dekoderów nie pamiętam jak jest u mnie dawno tam nie zaglądałem.)

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 21 kwie 2016, o 20:51

Ja w Tv mam tylko jedno gniazdo antenowe, znalazłem już wszystkie programy z mojego pakietu wiec jest ok, thx, teraz czekam na speców od kablówki, nie wiem tylko, czy lepiej podpiąć tv pod neta przez wifi czy po kablu z rutera? A przy okazji pytanie na kiedyś co jeśli będę miał drugi tv w sypialni, kabel teraz mam pociągnięty z dużego pokoju bo w gnieździe mam rozgałęźnik ale przecież kartę mam w tv jedną a w drugim nie będę miał to jak to będzie działać?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 21 kwie 2016, o 22:26

Bat3 pisze:Ja w Tv mam tylko jedno gniazdo antenowe, znalazłem już wszystkie programy z mojego pakietu wiec jest ok, thx, teraz czekam na speców od kablówki, nie wiem tylko, czy lepiej podpiąć tv pod neta przez wifi czy po kablu z rutera? A przy okazji pytanie na kiedyś co jeśli będę miał drugi tv w sypialni, kabel teraz mam pociągnięty z dużego pokoju bo w gnieździe mam rozgałęźnik ale przecież kartę mam w tv jedną a w drugim nie będę miał to jak to będzie działać?
Co do internetu w tv to wszystko zależy jeśli będziesz miał łatwy dostęp do routera (w tym samym pokoju) to możesz podpinać kablem, jednakże router możesz mieć zainstalowany w innym pokoju (zależy od ciebie) wtedy połączenie kablowe może być utrudnione (a rozwiązań typu "ethernet over power line" nie polecam bo wówczas są duże zakłócenia elektryczne w mieszkaniu) wtedy można się pokusić o połączenie przez wifi ale jakość połączenia/ internetu w tv zależeć będzie od wielu czynników ale o tym pisałem już wcześniej. Jeśli planujesz internet forte to polecam połączenie przez kabelek wówczas na nowym routerze (jeśli będzie miał gigabitowe porty ethernet) będziesz miał szanse osiągnąć tyle ile deklaruje operator, natomiast po wifi wyniki mogą być różne. Wiele zależy od karty wbudowanej w urządzenie jak i jakości wifi w routerze. Większość sprzętu nawet w standardzie "n" ma problem z wyciągnięciem więcej jak 40-50Mbps, (w szczególności smartfony), no chyba że jesteś kozak i masz router w standardzie "ac", no ale wtedy trzeba się nieźle napocić z konfiguracją routera, by znaleźć na tyle wolnej przestrzeni w eterze wśród wifi sąsiadów żeby chodziło to bez zakłóceń (w praktyce: w bloku niewykonalne).

Co do tv to E&W z tego co kojarzę nie oferuje opcji multiroom niestety, ale na 100% to ci nie powiem jak jest bo póki co nie mam drugiego telewizora. Jeśli o mnie chodzi to flimy z internetu oglądam na kompach których mam w chacie kilka a tv tylko 1, i jak coś cyfrowego na nim oglądam to zazwyczaj zassane uprzednio z netu i podpięte przez usb na pamięci zewnętrznej. Tak czy owak jak podepniesz kabel antenowy do drugiego tv bez karty cam i bez dekodera od e&w to telewizji raczej nie pooglądasz (choć nie wiem jak się sprawa będzie miała z programami analogowymi). Jeśli się zaopatrzysz w drugi tv to musisz zadecydować czy: nie podepniesz się pod antenę na dachu (z wtynkowego gniazda antenowego) i być może będziesz miał dostęp do naziemnej tv cyfrowej, czy też pójdziesz do E&W i zapytasz czy mają opcje multiroom i w jakiej cenie:)

no to by było na tyle tematem wyjaśnienia, jak masz więcej pytań wal śmiało..

Pozdrawiam
Gus T.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Michał Spike » 22 cze 2016, o 23:14

Wielki plus dla E&W za program liveRAN SAT1 który zastępuje braki polsatu !!!
de industria imprudentia

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 23 cze 2016, o 14:49

jak rozumiem na SAT1 lecą meczyki tak?

to w jakim pakiecie występuje SAT1 bo ja w tym za 77PLN nie mam tej stacji a polsat 2 i 3 są ale zakodowane.. :((
czy to może był jakiś sarkazm bo jeśli tak to nie załapałem..
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

sk84life
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2016, o 11:04
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: sk84life » 27 cze 2016, o 11:21

Cześć wszystkim :)

Od 2 dni, wraz z narzeczoną jesteśmy mieszkańcami Osiedla Batorego :D Miło mi Was poznać.

Chciałem zapytać o to co poprzednicy- czyli internet. Pracuję z domu i muszę mieć internet 24/7. Z tego co sprawdzałem i czytałem Wasze wypowiedzi, tylko E&W ma ofertę internetu w moim bloku (blok 82, nowa część). Niestety najwyższa prędkość jaką proponują to 60 mb/s. Czy ktoś mógłby mi pomóc i poradzić jaki inny internet mogę ogarnąć z lepszą prędkością ? Bo z tego co czytałem, to internet 60mb/s przy użytkowaniu innych lokatorów jest bardzo wolny. Dodam też, że nie chcę internetu z operatorów mobilnych gdzie chcą podpisywać umowę na 2 lata i do tego średnio z jakością. Chciałbym normalny internet, gdzie będę mógł pracować ale też pograć przez internet czy obejrzeć film w HD.

Wiem, że temat jest już wałkowany od dłuższego czasu, jednak od 2 dni szukam możliwości z internetem i niestety, lipa....

Czy ktoś mógłby mi pomóc/ poradzić ?

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam ! :)

ODPOWIEDZ