EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
jendras
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 14:31
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: jendras » 27 cze 2016, o 17:06

Ja odpowiem może dość przekornie, ale wydaje mi się, ze 60mbit/s to sporo i ciężko to zutylizować przy zwykłym używaniu internetu. Najlepiej weź sobie ten pakiet i potestuj. Nie masz lojalki więc zawsze możesz zrezygnować. Co do konkurencji to obawiam się, że jej nie ma przy tych prędkościach.

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Michał Spike » 27 cze 2016, o 21:53

gustarballs1983 pisze:jak rozumiem na SAT1 lecą meczyki tak?

to w jakim pakiecie występuje SAT1 bo ja w tym za 77PLN nie mam tej stacji a polsat 2 i 3 są ale zakodowane.. :((
czy to może był jakiś sarkazm bo jeśli tak to nie załapałem..
Sprawdź na stronie E&W ale zdaje mi się że to jakiś pakiet dodatkowy.
de industria imprudentia

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Michał Spike » 27 cze 2016, o 23:02

SAT1 jest w pakiecie za 77pln na 166 pozycji.
de industria imprudentia

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 28 cze 2016, o 00:58

sk84life pisze:Cześć wszystkim :)
Od 2 dni, wraz z narzeczoną jesteśmy mieszkańcami Osiedla Batorego :D Miło mi Was poznać....
serdecznie witamy na osiedlu @sk84life
masz racje z tym internetem to trochę u ciebie lipa bo E&W nie obsługuje światłowodu w twojej części osiedla.. ale rąk bym nie załamywał jeszcze bo oprócz E&W zapewne masz możliwość podpięcia się do pomarańczy. Na twoim miejscu obadał bym ich nową propozycję (tą z reklam) bo też oferują światłowód i to rzekomo do 600Mb/s. Jeśli nie jest to jakiś tani chwyt marketingowy i reklama ta nie dotyczy tylko ścisłego centrum Warszawy, jak np. LTE w plusie (lol),to być może udało by ci się skorzystać z ich oferty.. no chyba ze zarządca twojego bloku to jakiś buc co robi lachę tym z E&W i innych operatorów nie wpuści do bloku to wtedy masz problem.. ale nie sądzę żeby robił problemy tym z pomarańczy bo w końcu to w brew ustawie antymonopolowej i na bank jakiś tam wybór masz i skazany na E&W nie jesteś.. podzwoń i popytaj jakie są opcje i bierz tych co mają światłowód i oferują jakieś przyzwoite prędkości (tzn. 150Mb+).. Mam nadzieję że odrobiłeś zadanie domowe z tego tematu.. ale jesli nie to pamiętaj żeby nie dać się zrobić w wała netii bo oni mówią, że podpinają światłowód a w praktyce do mieszkania ciągną zwykły kabel ethernet i to dlatego ich prędkość jest zredukowana do 100Mb/s a w wielu przypadkach oznacza to tylko "w porywach" a jeśli chodzi o internet od E&W inny niż pakiet FORTE 250Mb/s to nie opłaca się tego brać.. nie będę się tu rozpisywał dlaczego bo o tym już tu pisałem.. tak czy owak sprowadza się to do tego ze masz łącze 100Mb/s na całą klatkę schodową dzielone miedzy wszystkich klientów E&W z internetem 60Mb/s lub mniejszym w całej klatce.

pamiętaj słowo klucz: Światłowód
Nie daj sobie wcisnąć nic innego. jest to obecnie najszybszy znany na ziemi sposób transmisji danych dostępny dla zwykłego zjadacza chleba a to jaką maksymalną przepustowość oferują operatorzy nie jest ograniczeniem transmisyjności światłowodu a jedynie limitem sprzętowym lub programowym elektroniki i oprzyrządowania sterującego jakiego operator używa.
pzdr
Gus T.

P.S.
@Michał Spike
dzięki za info ale na kanale 166 nie ma SAT1 jest jakaś inna stacja.. no chyba ze mówisz o tym co E&W podaje na stronie ale tam są rozbieżności z rzeczywistością, bo oferta się co jakiś czas zmienia a informacji na stronie chyba nie aktualizują tak często jak programów w danym pakiecie :( tak czy owak kilka dni temu ponownie skanowałem listę programów a zarówno sat1 jak i zdf w ofercie brak a z tego co wiem od ojca i jego kumpli z pracy na tych kanałach sa wszystkie meczyki a nie tylko to na co tvp i polsat wykupiły licencję i wyłączność na emisję w polsce..

Swoją drogą żenuar totalny z tą telewizja w Polsce jak nie kupisz cyfrowego polsatu od solorza to meczyków nie pooglądasz.. wiecznie tylko pay2view i vod wkurwia mnie to totalnie nienawidzę płacić za nic dodatkowo (nie wspomnę już o wyłudzaniu danych kart kredytowych czy numeru telefonu podczas transakcji) gdzie tu cholera jasna wolny rynek i możliwość wyboru.. wyłączność danej stacji na emisję danego programu powinna być zakazana ustawą bo stoi w sprzeczności z ustawą antymonopolową!!!
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 28 cze 2016, o 21:41

Z tego co widzę, to wszystkie mecze ćwierćfinałowe są ogólnie dostępne, pytanie jak półfinał ale jeden na pewno bo to będzie Polska :P to samo finał :p
A co do neta ja na razie zatrzymałem się na najwyższym pakiecie w EW poza światłowodem i jestem zadowolony, choć pewnie jak już się zadomowię zmienię na światło:)

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 30 cze 2016, o 20:59

Bat3 pisze:Z tego co widzę, to wszystkie mecze ćwierćfinałowe są ogólnie dostępne, pytanie jak półfinał ale jeden na pewno bo to będzie Polska :P to samo finał :p
A co do neta ja na razie zatrzymałem się na najwyższym pakiecie w EW poza światłowodem i jestem zadowolony, choć pewnie jak już się zadomowię zmienię na światło:)
ja bym raczej stawiał, że nasi obskoczą wpierdal i, że po pierwszych 10 minutach będzie 3:0 dla portugalii :lol: no ale to tylko ja :p

poza tym jesteś optymistą z tym netem po kablu. Sprawdź se lepiej jak ci net chodzi np w piatek ok 20 (ale nie teraz tylko np w czasie roku szkolnego i akademickiego) czyli powiedzmy w październiku w jakiś piątek o 20, bo teraz są wakacje i połowa sąsiadów wygrzewa sadełko nad morzem :) zamiast siedzieć w domu i oglądać filmy online.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

sk84life
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2016, o 11:04
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: sk84life » 1 lip 2016, o 08:39

Dziękuje wszystkim za odpowiedź :) Szukałem jeszcze innych możliwości z internetem ale niestety nic.... Podpisałem umowę z E&W w poniedziałek z racji tego, że pracuję przez internet i potrzebuję go jak najszybciej. Niestety, potwierdzają się opinie o tej firmie na tą chwilę. Internet miał być uruchomiony 3 dni po podpisaniu umowy, jest piątek i internetu jak nie było, tak nie ma. Wczoraj rozmawiałem z monterem (bardzo miły Pan) i on poprosił technicznych o ponowne podłączenie internetu i sprawdzenie czy działa. Techniczny podobno był, ale widać za bardzo skomplikowaną ma pracę bo nadal jest to samo. Dzisiaj znów ma być interwencja...ciekawe ile jeszcze wytrzymam, żeby nie rzucić w nich tym modemem i podziękować za współpracę od razu

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 1 lip 2016, o 08:55

sk84life pisze:Dziękuje wszystkim za odpowiedź :) Szukałem jeszcze innych możliwości z internetem ale niestety nic.... Podpisałem umowę z E&W w poniedziałek z racji tego, że pracuję przez internet i potrzebuję go jak najszybciej. Niestety, potwierdzają się opinie o tej firmie na tą chwilę. Internet miał być uruchomiony 3 dni po podpisaniu umowy, jest piątek i internetu jak nie było, tak nie ma. Wczoraj rozmawiałem z monterem (bardzo miły Pan) i on poprosił technicznych o ponowne podłączenie internetu i sprawdzenie czy działa. Techniczny podobno był, ale widać za bardzo skomplikowaną ma pracę bo nadal jest to samo. Dzisiaj znów ma być interwencja...ciekawe ile jeszcze wytrzymam, żeby nie rzucić w nich tym modemem i podziękować za współpracę od razu
nie możliwe żeby w twoim bloku był monopol E&W na bank masz tam Orange (pomarańcza= dawne TP S.A.) chociażby od telefonu są więc jak co to neta też mogą pociągnąć..

jak pisałem wybadaj czy są i zapytaj u nich o ta reklamowaną w tv opcję światłowód do 600Mbps jak na twoja stronę osiedla to jedyna opcja na światłowód jak sadzę.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

sk84life
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2016, o 11:04
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: sk84life » 4 lip 2016, o 09:09

Orange niestety tutaj nie ma oferty. Mimo wszystko E&W podłączyli internet jak trzeba (nareszcie). Póki co śmiga bardzo przyjemnie. Zobaczymy jak pójdzie dalej

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 4 lip 2016, o 18:13

No cóż E&W na antenowym w pakiecie carbon najgorsze to nie jest, poza godzinami szczytu z powodzeniem da się z tego korzystać..
Jak wspominałeś pracujesz w domu z internetem, także jak mniemam robisz to poza godzinami szczytu użytkowania.
t/j codziennie ok 18-22 i w weekendy ale poza szkolnym/studenckim okresem wakacyjnym, bo wtedy nie wszyscy siedzą w domach i obciążenie nie jest pełne.
także póki co powinieneś mieć "loozik" problemy mogą się zacząć dopiero w okolicach września/ października albo trochę później jak będzie za zimno żeby grac w piłkę pod blokiem to będą grać w fifę pvp po necie na iksboksach :p
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ