EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
jendras
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 14:31
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: jendras » 30 wrz 2020, o 17:13

Z ciekawości zapytam, do czego w w praktyce wykorzystujecie te prędkości?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 30 wrz 2020, o 19:59

jendras pisze:
30 wrz 2020, o 17:13
Z ciekawości zapytam, do czego w w praktyce wykorzystujecie te prędkości?
Już spieszę z odpowiedzią...

Widzisz w dobie sprzętu w technologii 4k, aby obejrzeć strumieniowe video w rozdzielczości 4k i 30 klatek na sekundę, potrzebujesz przepustowości *przynajmniej* 60Mbps ( to przy założeniu że korzystasz na raz tylko z jednego urządzenia podpiętego do netu).

Problem zaczyna się kiedy w domu nie mieszkasz sam, tylko masz do netu całą zgraję darmozjadów w ilości powiedzmy 4 osoby + ty. Wtedy Powiedzmy jedna osoba ogląda You Tube w 4k Na TV, jedna siedzi na kompie i strumieniuje film w Full HD 60FPS, do tego ze 4-5 zakładek otwartych na YT z filmami w tej samej rozdziałce, dodatkowo w tle pobiera powiedzmy grę ze steama i uploaduje coś na yt. Pozostałe dwie osoby siedzą na smartfonach z nosem w YT i mają po kilka zakładek na yt w 4k otwartych otwartych. No i w końcu ten ostatni siedzi na laptopie i w tym samym czasie zasysa z netu co popadnie (bo jest debilem). Plus okazjonalnie można by doliczyć jakieś sprzęty AGD z wifi (które mogły by w domu być z wifi, ale takowego nie mają). Wierz mi że standardowe łącze nieświatłowodowe w teorii do 100Mb/s udławiło by się już przy pierwszych dwóch delikwentach. A łącze od E&W czy Ineii nie daje w rzeczywistości tych gwarantowanych 900Mbps i 1Gbps. W praktyce to jest max jakieś 60% tej wartości czyli coś koło 600Mb/s. Możesz mi wierzyć na słowo albo i nie, ale mówię Ci, że ta wyżej opisana zgraja jest wstanie zadusić taki internet. Nie jest to kwestia słabego lan2wan bo to mam na poziomie 860~ Mbps w moim routerze, czyli więcej niż byłby w stanie wycisnąć mój net, po prostu jak wszyscy siedzą aktywnie na necie to net nie daje rady.

Po prostu jak se wszystko podliczysz 60Mbps razy pierdyliard to się z tego robi całkiem spore zapoterzbowanie na przepustowość.
Nie mówię że tak jest 24/7 ale są kilka razy w tygodniu sysuacje gdy net nie daje rady.

Mam nadzieje że to zaspokoiło twoją ciekawość ;p

Poza tym jak chciałbyś se postawić na swoim kompie serwer jakiejś gry typu indiee dla znajomych z jakiegoś forum to: możesz bo "da się" to zrobić tak by nikomu nie haczyło.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

jendras
Posty: 17
Rejestracja: 10 lip 2012, o 14:31
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: jendras » 30 wrz 2020, o 21:44

To co opisałeś to jednak nie jest typowe użycie a po prostu mieszkanie studenckie i faktycznie jak ktoś mocno chce to będzie "ściągać cały internet" tylko dlatego, że może :)

Osobiście od 8 lat używam E&W na koncentryku (teraz 50/6) i gdyby nie słaby upload to bym tak jeszcze został. Opiekuje się kilkunastoma sieciami zarówno domowymi jak firmowymi i widzę normalne firmy i rodziny nie potrzebują więcej niż 200Mbit/s. Nie licząc pobierania plików, nikt nie przekroczył 150Mbit/s a i to był jednorazowy przypadek.
Z ciekawości szukałem teraz kanałów na YT w 4K i głównie znalazłem trailery i filmy pokazowe, ale nic co non stop nadaje w 4K.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 1 paź 2020, o 19:12

No weź nie rób se jaj, nie mieszkam w domu studenckim tylko w domu rodzinnym.

Nie zamieniaj się w Billa Gatesa że niby '64kilo powinno wystarczyć każdemu'. Do tej pory widać tą mentalność w marketach z elektroniką wszystkie laptopy z 8GB ramu max. Net tak jak i sprzęt nie powinien być gówniany. kanały 4k są i jest ich cała masa tyle ze po polsku jest niewiele bo nie opłaca się robić materiaów 4k po polsku, skoro większość zjadaczy chleba nadal siedzi na miedzianym necie. ( jak mówiłem do streamu jednego filmu 4k 30fps potrzeba przepustowości 60Mb/s a taką nie każdy w Polsce ma). nawet oferta polskiego Netflixa jest gówniana właśnie z powodu infrastruktury, bo nasze łochy od infrastruktury się za późno obudziły i działają zbyt opieszale. FTTH jest w poznaniu już od przeszło 8 lat a nadal nie każdy u nas w mieście może liczyć na neta to 1Gb/s. większość i tak musi liczyć na byłą 'tepsę' i jej 300/30 Mbps. a to jest śmiech a sali. Taki głodowy internet dla rodziny 2+1 to może, ale nie dla pięciu osób. Gdyby przyzwoity sprzęt wifi6 nie był tak kurewsko drogi to już dawno bym się w taki wyposażył, i mógłbym już nawet rościć żądania do Inei żeby poprowadzili mi łącze 10Gb/s bo i takie komercyjnie sprzedają. Póki co siedzę w E&W na światłowodzie, ale zadowolony jestem raczej średnio. Niestety bez gigabitowego LANu i wifi 'ax' nie bedę się pchał po lepszy net, bo sprzęt by go nie uciągnął.

Problemem netu światłowodowego w Polsce nie jest zaspokojenie potrzeby jednego komputera bo na tyle to wystarcza. Problemem jest to, że w dzisiejszych czasach każdy domownik powinien mieć własnego kompa i smartfona, i sieć domowa powinna to wszystko uciągnąć bez zająknięcia. (nawet ministerstwo edukacji liczyło na to podczas programu zdalne nauczanie). Niestety tak nie jest, okazuje się, że jak zwykle polska jest daleko za murzynami, bo decydenci to niestety taka banda Billów Gatesów z zamierzchłej epoki, którzy myślą, że "64kilo powinno wystarczyć każdemu", i dlatego żyjemy takim bieda minimalistycznym trybem ze wszystkim co nas otacza, i wszędzie się trzeba ograniczać 'podcinając sobie skrzydła', bo nie ma możliwości żyć inaczej, a zachód się z nas tylko śmieje. Nie mówię żeby to była wina jednej czy drugiej ekipy rządzącej.. wszyscy są po jednych pieniądzach za naszymi plecami, to trzymają sztamę, się obściskują i śmieją z swoich podwładnych jacy to my głupi jesteśmy, że stajemy w obronie jednych czy drugich.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 13 sty 2021, o 06:01

sorry za "dablposta" ale minęło już wystarczająco czasu abym mógł napisać kolejna wiadomość a nie edytować starą...

Generalnie nie mam już siły na tych zjebów z E&W znowu nie ma neta i TV.. widocznie znowu maja jakąś osraną jak ich cała firma awarię..
i to akurat jak aktualizowałem w domu wszystkie komputery, bo dzisiaj druga środa miesiąca czyli dzień łatek od M$. no szlag mnie trafi z tymi januszami z E&W.

Średnio co dwa miesiące jakiś poważny problem z netem w tym już 3 awarie światłowodu gdzieś po drodze!! Na prawdę pisze to dla potomności jak nie dalej jak w marcu znowu coś zjebią to się przenoszę do INEI!!!

Żeby nie było skąd mam neta.. udostępniłem dane komórkowe z telefonu podpiętego przez USB, bo janusze udupili mnie z wadliwymi aktualizacjami na wszystkich kompach w domu. całe szczęście był backup bo pewno nie obeszłszo by się bez reinstalacji windowsa na czysto.. ja pierdole co za firma!!!!
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Najki
Posty: 34
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:43

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Najki » 13 sty 2021, o 07:58

Pamiętam jak jeszcze byłem w Inotelu i też co jakiś czas mieli wpadki. Pechowo najczęściej zdarzały się w weekend lub tuż przed, a obsługa klienta działała tylko w dni robocze. Gdy Inotel przejęła Inea to liczba awarii uległa zmniejszeniu, a jeśli coś było w weekend to szło się do nich dodzwonić (choć nie zawsze oznaczało to rozwiązanie problemu, bo w weekendy to jeździli chyba tylko do poważnych awarii).

To nie tak, że Inea jest super. Mógłbym klnąć na nich godzinę opowiadając historię, która spotkała mnie raptem 1-2 lata temu. No, ale i tak jest 100 razy lepiej niż w Inotelu.

Trzymam kciuki :)

Marta_ona
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2021, o 10:55
Nr bloku: 28

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Marta_ona » 31 mar 2021, o 11:03

Już wkrótce wprowadzam się do bloku 28. Potrzebuję internetu do nauki i pracy zdalnej, 2 osoby w tym samym czasie. Czy mogę prosić o Wasze aktualne odczucia co do internetu z East West? Co lepsze obecnie EW czy Inea? Kompletnie zgłupiałam czytając informacje na różnych forach :roll:

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Stefan » 31 mar 2021, o 12:23

Moim zdaniem oba rozwiązania są stabilne. Jeśli tylko masz dobry router, który się co chwilę nie wiesza, to wszystko działa.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 12 maja 2021, o 22:38

mogę potwierdzić od marca żadnej awarii w E&W "odpukać w niemalowane"
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 30 sie 2021, o 23:11

Gdy pracuję czasami na home office - z Teams mnie na notku często wywala.
Mam światłowód. Najszybszy pakiet w ofercie. Pracuję na EG8247Q, który też pełni funkcję routera wi-fi.

ODPOWIEDZ