EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Postprzez Rob » 24 lut 2012, o 20:09

Witam
Prosz─Ö korzystaj─ůcych z us┼éug EAST&WEST (internet/telefon/tv cyfrowa) o podzielenie si─Ö uwagami co do jako┼Ťci.

Pozdrawiam
Rob
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Postprzez feelx » 25 lut 2012, o 12:28

nie warto. lepiej ┼Üwiat┼éow├│d z Inotela . Jak by┼Ť si─Ö zdecydowa┼é to daj zna─ç, 100 z┼é do podzia┼éu . ;)
feelx

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 sty 2012, o 11:08
Nr bloku: 29

Postprzez Morticia » 25 lut 2012, o 20:39

Bardzo warto! W każdym razie jeżeli chodzi o Internet. Z innych usług nie korzystam.

Z Internetu w E&W korzystam ju┼╝ pi─ůty rok. Po podpisaniu umowy monter zjawi┼é si─Ö u mnie w domu w um├│wionym terminie, wszystko zainstalowa┼é, niczym nie musia┼éam si─Ö sama zajmowa─ç.
Ca┼éy czas p┼éac─Ö abonament tej samej wysoko┼Ťci, a w mi─Ödzy czasie 3 lub 4 razy zwi─Ökszono bez dop┼éat pr─Ödko┼Ť─ç - i na ten moment mam 10 Mb/s. Do abonamentu dop┼éacam miesi─Öcznie 5 z┼é za u┼╝ytkowanie drugiego terminala - bo ci─ůgn─Ö przewodowo na dwa kompy, bezprzewodowo oczywi┼Ťcie nic bym nie dop┼éaca┼éa.
Przez te 5 lat odnotowa┼éam JEDN─ä przerw─Ö w dzia┼éaniu sieci - jakie┼Ť 2 tyg temu, jak temp. -18 zaskoczy┼éa nas wszystkich i ┼é─ůcza na Batorego widocznie te┼╝. Problem zewn─Ötrzny usuni─Öto tego samego dnia w ci─ůgu kilku h, mimo, ┼╝e by┼é weekend.
Z ┼╝adnym innym dostawc─ů, a kilku si─Ö przewin─Ö┼éo, nie mia┼éam takiej stabilnej sieci i spokoju z funkcjonowaniem, fakturami, uzyskaniem kontaktu telefonicznego....Polecam.
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams
Morticia

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 lut 2012, o 20:14
Nr bloku: 44

Postprzez Rob » 25 lut 2012, o 21:21

S─Ök w tym, ┼╝e w naszym rewirze jest tylko E&W.
Do Morticia:
Jestem naprawd─Ö zaskoczony Twoim optymizmem. Mam ┼é─ůcze o tych samych parametrach i niewiele mog─Ö na ten temat powiedzie─ç dobrego...
Kliknij na link:
http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.php?QuickStart=SelectDefaults
I podaj mi prosz─Ö swoje wyniki:
Obrazek

Interesuje mnie:
- Download speed
- Upload speed
- Latency

B─Öd─Ö wdzi─Öczny :)
Rob

Postprzez andy » 25 lut 2012, o 22:08

Rob napisał(a):Sęk w tym, że w naszym rewirze jest tylko E&W.

Dlaczego tylko E&W? Powinien te┼╝ by─ç Inotel.
W Inotelu ciekawie wygl─ůda cena za Internet 2 Mb/s - 35 z┼é. Podczas gdy za podobn─ů cen─Ö w E&A mamy 1,5 Mb/s.

Rodzice mieli telewizj─Ö w E&A i narzekali na jakie┼Ť zak┼é├│cenia (zar├│wno w analogowej i cyfrowej TV). Przeszli do Inotela i te┼╝ od czasu do czasu co┼Ť si─Ö dzieje.
Zatem jak widać, ideału nie ma.
E&A ma t─ů zalet─Ö, ┼╝e w domu jest ju┼╝ ich instalacja i nie trzeba nic wierci─ç i prowadzi─ç kabelk├│w w rurkach jak to jest w przypadku Inotela.

Morticia napisał(a):Bardzo warto! W każdym razie jeżeli chodzi o Internet. Z innych usług nie korzystam.

A nie korzystasz z ich telewizji? Zawsze m├│wili, ┼╝e bez umowy na TV nie ma u nich Internetu.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez Rob » 25 lut 2012, o 22:15

Pewnie by i chcia┼é, ale E&W jest wmiksowany w akt notarialny i byli tutaj od pocz─ůtku. Ich s─ů studzienki i piony. Nikogo (niestety) nie wpuszcz─ů...
Rob

Postprzez andy » 25 lut 2012, o 22:22

Rob napisał(a):

Pewnie by i chcia┼é, ale E&W jest wmiksowany w akt notarialny i byli tutaj od pocz─ůtku. Ich s─ů studzienki i piony. Nikogo (niestety) nie wpuszcz─ů...

Jak nie wpuszcz─ů? Je┼Ťli jeste┼Ť zainteresowany ich ofert─ů, to w Tesco Inotel ma stoisko. Zapytaj si─Ö, czy u dzia┼éaj─ů r├│wnie┼╝ u Ciebie w bloku.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez Morticia » 25 lut 2012, o 22:45

Nie ogarniam tej strony (uwaga, BABA), podaje mi wyniki w bitach/bajtach, Tobie w kilo, a w og├│le r├│┼╝ne od Speed Testu, z kt├│rego zawsze ja korzystam i na kt├│rym polegam.

Zatem moje aktualne wyniki speedtestowe
http://www.speedtest.pl/test/36538424

Sk─ůd entuzjazm? ┼╗adnej awaryjno┼Ťci, b┼éyskawiczne (wg mojego poj─Öcia b┼éyskawiczno┼Ťci - opieraj─ůcego si─Ö bardziej na czasie trwania, kt├│ry mog─Ö zmierzy─ç stoperem, a nie warto┼Ťciach kbpsowych) pobieranie/wczytywanie/wysy┼éanie. Takie mam wymagania od sieci i pakiet Turkus E&W je spe┼énia :)

andy napisał(a):A nie korzystasz z ich telewizji? Zawsze mówili, że bez umowy na TV nie ma u nich Internetu.

P┼éac─Ö za najni┼╝szy analogowy pakiet program├│w (5z┼é) ┼╝eby m├│c mie─ç ich internet, to prawda. Ale nie korzystam z niego, wzi─Ö┼éam rozw├│d z telewizj─ů jeszcze przed przeprowadzk─ů na t─Ö stron─Ö Batorego (ze "starej" cz─Ö┼Ťci Batorego zreszt─ů ;D ). Tak┼╝e nawet nie mam odbiornika, ┼╝eby z ciekawo┼Ťci sprawdzi─ç, czy moje 7 program├│w jest dostarczane ;))
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams
Morticia

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 lut 2012, o 20:14
Nr bloku: 44

Postprzez Rob » 26 lut 2012, o 09:04

Do Morticia:
Wyniki z Numion, s─ů du┼╝o bardziej analityczne i wiarygodne. Wyt┼éumacz─Ö to obrazowo - Numion podczas tego testu, ┼é─ůczy si─Ö z serwerami na ca┼éym ┼Ťwiecie. Wi─Ökszo┼Ť─ç tester├│w ┼é─ůczy si─Ö z plikiem po┼éo┼╝onym (przyk┼éadowo) na serwerze w naszej stolicy. Taki pomiar (przez operatora) - to ┼╝aden pomiar.
Zapu┼Ť─ç wi─Öc prosz─Ö raz jeszcze Numiona z linka, kt├│ry Tobie poda┼éem wcze┼Ťniej.
Gdy Numion zako┼äczy ju┼╝ sw├│j pomiar, prze┼Ťlij mi tego linka:
Obrazek
A reszt─Ö ja ju┼╝ sobie odczytam i powiem Tobie - ile wart jest net w E&A :)

Do andy:
Stoisko Inotela, mijam kilka razy w tygodniu przy okazji zakup├│w w Tesco.
Jest PRAWNA BLOKADA dla innych operator├│w i tyle. Czy jest to legalne/uczciwe - to ju┼╝ temat dla Urz─Ödu Antymonopolowego.
Rob

Postprzez feelx » 26 lut 2012, o 11:27

Mieszkam tu ju┼╝ 7 lat na pocz─ůtku wraz z mieszkaniem dosta┼éem w pakiecie east & west i przez 5 lat mia┼éem od nich internet i tv , owszem zwi─Ökszali internet co roku za darmo, do 10mb doszed┼éem , ale co z tego jak w tej samej cenie mam w inotelu 50MB.
East ma swoj─ů siedzib─Ö na osiedlu pod Lipami , i tam trzeba si─Ö pofatygowa─ç rozwi─ůza─ç umow─Ö , godziny pracy mega niekorzystne dla klienta. trudno cokolwiek za┼éatwi─ç , mega kolejki starszych babek i dziadk├│w , kt├│re przychodz─ů p┼éaci─ç za tv na blankietach .
Nie chce reklamowiec jako┼Ť specjalnie Inotela bo na pocz─ůtki dzia┼éalno┼Ťci tej firmy swoje z nimi przeszed┼éem, wszystko si─Ö wiesza┼éo. Ale od roku to zupe┼énie inna bajka i obiektywnie na to patrz─ůc nie ma na naszym osiedlu lepszego dostawcy us┼éug telekomunikacyjnych
I g┼éupot─ů jest por├│wnywanie sygna┼éu ze ┼Ťwiat┼éowodu do zwyk┼éego kabla. :!: chyba ┼╝e kto┼Ť ma starego typu odbiorniki to r├│┼╝nicy nie zobaczy.

PS płace 109 zł za TV ponad 60 kanałów w tym canal + , internet 50 MB i telefon

Pozdro
feelx

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 sty 2012, o 11:08
Nr bloku: 29

Nast─Öpna strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u