EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Morticia » 26 lut 2012, o 12:27

http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 79,192,258
Rob, nawet jeśli po analizie moich wyników napiszesz, że wg Ciebie net z E&W jest G wart, to zdania nie zmienię - pytałeś o opinie - to i poznałeś moją, która powstała na bazie 5 lat współpracy z nimi, płacę za 10 mega, ciągnę pliki z prędkością 10 mega, wszystko cacy. Poleciłam szwagrowi, poleciłam sąsiadom, też się zdecydowali, też zadowoleni. Może to kwestia wymagań wobec operatora.
Miłej niedzieli! Zdaje się wiosna przyszła. Trza zostawić ten internet, jakikolwiek by nie był, wygrzebać się z domu trochę :)
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: andy » 26 lut 2012, o 18:24

Rob pisze:Stoisko Inotela, mijam kilka razy w tygodniu przy okazji zakupów w Tesco.
Jest PRAWNA BLOKADA dla innych operatorów i tyle. Czy jest to legalne/uczciwe - to już temat dla Urzędu Antymonopolowego.
Zawsze pozostaje jeszcze Aircity (internet bezprzewodowy). Myślę, że będziesz w ich zasięgu ale nie wiem, jak z ich jakością.
Poza tym jeszcze TP powinna mieć zgodę na działalność w Waszym bloku.
Myślę zatem, że E&A jest dla Ciebie jedynym sensownym wyborem.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 26 lut 2012, o 20:12

Do Morticia:
Celem mojego postu nie było (ani Ciebie ani kogokolwiek) odepchnąć od E&W. Chodziło mi jedynie o porównanie moich żałosnych wyników z innymi.
U Ciebie też wiszę szału nie ma. Kiepskie LATENCY. Jeden z userów (też na Bato) ma LATENCY koło 30. Im mniej - tym net mniej mulasty.
U mnie jest dziś tak:
http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 79,194,278
ale po chwili, mam też tak:
http://www.numion.com/YourSpeed3/ShowMe ... 79,194,310

Telewizja cyfrowa, wygląda u mnie czasami jak sieczka.

Jeśli chodzi o telefon, gdy ktoś do mnie dzwoni - zawsze słyszy mnie ciszej. Rzekomo operator ustawił głośność na MAX.

Jak więc sami widzicie - swój osąd buduje na FAKTACH...

Do andy:

Ano niestety. Jestem skazany na E&W.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2012, o 05:50 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Morticia
Posty: 22
Rejestracja: 25 lut 2012, o 21:14
Nr bloku: 44

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Morticia » 26 lut 2012, o 21:36

Rob, ależ nie twierdzę, że planujesz krucjatę antyEastowską!
Może i nie widzisz szału w tabeli, za to ja szał widzę jak siedzę w necie i nie nadążam mrugnąć okiem, jak się stronka wczytuje, ani zaparzyć herbaty podczas zakupów na torrencie. To też fakty, po których osądzam. Cokolwiek ta tabela twierdzi - net u mnie w domu nie muli, osiągam to, co opłacam. Kropka. Nie mam powodu kłamać ;)

Widzę jednak, że jak się bierze cały pakiet możliwości, to wypadają gorzej...ta TV nie zachęca. Zdecydowanie. Przymusowa wydzierka do telefonu też nie. Acz szczęśliwie nie ciągnie mnie do posiadania takich usprawnień...to i wypowiedzieć osobiście się nie mogę.

Ciekawe jak inni mieszkańcy, większość pewnie korzysta, a niewiele opinii padło na razie :)
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 26 lut 2012, o 22:13

Ciekawe jak inni mieszkańcy, większość pewnie korzysta, a niewiele opinii padło na razie
Masz rację. To generalnie największy problem większości forów - odpowiedzi. A problem kolejny - odpowiedzi NA TEMAT :)

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: kmita1956 » 28 lut 2012, o 19:52

Rob pisze:Stoisko Inotela, mijam kilka razy w tygodniu przy okazji zakupów w Tesco.
Jest PRAWNA BLOKADA dla innych operatorów i tyle. Czy jest to legalne/uczciwe - to już temat dla Urzędu Antymonopolowego.
Ciekawostka. Co prawda blok 80 to nie SM, ale skąd ta blokada ?
Na Batorego Inotel położył własną sieć i nie ma problemu. Nie sądzę też, by był problem z doprowadzeniem tejże do Waszych bloków. Może to wynika z działań zarządcy, który podpisał z E&W umowę na wyłączność ?

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 28 lut 2012, o 20:28

Może to wynika z działań zarządcy, który podpisał z E&W umowę na wyłączność ?
Nie wnikałem w to od strony prawnej póki co. Prawda jest taka, że E&W kładł kable (będąc już "w komitywie" z Budnexem) gdy bloki były budowane. Jeśli więc to jest ich - nie chcą wpuszczać do "swoich" studzienek i pionów konkurencji. Konkurencja zaś, widząc owe przepychanki - nie chce walczyć z wiatrakami i kłaść wszystkiego od nowa. No i pytanie gdzie i w czym kłaść...?

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: VooR » 28 lut 2012, o 20:41

Najlepiej podbić do Inotela i się zapytać po prostu. Kable E&W swoją drogą, ale jak Inotel ma podciągnięty kabel do budynku, to sami Ci podciągną z piwnicy do chaty (tak zrobili u mnie).
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 28 lut 2012, o 22:26

ale jak Inotel ma podciągnięty kabel do budynku
Nie mają. Gdy mieszkałem w bloku 34 - miałem wybór. W Budnex - innej opcji nie ma. Dziwne, co?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 2 mar 2012, o 14:56

Jeśli o mnie chodzi to też mam E&W 10Mbps i dwa adresy IP
te dwa adresy IP to jest jedyna rzecz jaka mnie jeszcze trzyma przy E&W bo w inotelu dostajemy tylko jeden a drugi to drugie łącze w 2x cenie
co zaś do E&W to wstydzili by się oferować tylko to śmieszne 10Mbps. nawet z cache przeglądarki na ram dysku i odblokowanymi połączeniami półotwartymi na full nie działa to tak szybko jak bym tego chciał. nie mówiąc już o tym że upload pozostawia wiele do życzenia (nawet jak miałem umowę którą wycofali już z oferty na 2Mb na upload) nigdy nie przekroczyłem magicznego progu 1.3 Mb nawet na takich pospolitych testach jak speedtest.net
Mógłbym teoretycznie sypnąć co miesiąc nawet do 130PLN na neta aby był szybszy bo 10Mbps grając w koreańskie mmo to na ich standardy to jest po prostu g*wno, a 100Mbps nie jest warte 160 zeta i na pewno nie bedę tyle płacił. gdyby nie ten pieprzony filtr maców jaki mają (z resztą nie wiem po jaką cholerę) na złączu rj45 to mógłbym podpinać kompa przed router żeby w razie potrzeby obczaić jakie porty muszę zfowardować, dopiero na złączu USB gdzie nie ma filtru mogę to zrobić. (de facto jak się dowiedziałem od techników E&W złącze USB jest w standardzie 1.1 - czyli prędkość do 12Mbps- co znaczy że bez wymiany routerów nie zwiększą prędkości powyżej tej wartości) nie wspominając że latency na złączu usb jest fatalnie duże w stosunku do gniazda rj45

Co do tych maców to teoretycznie można by na chwilę spoofnąć pod windą podłączyć i sprawdzić porty ale po prostu za dużo z tym wszystkim pier*olenia jak płacę to wymagam, a oczekuję żeby wszystko było plug&play,
Co zaś się tyczy kwestii bezawaryjności netu to E&W niech się lepiej nie odzywa, nie dalej jak wczoraj nie było netu przez godzinę. Średnio takie przerwy mam raz na 1,5 miesiąca i zawsze wtedy gdy chcę skorzystać z neta albo mam czas na granie. Nie raz już się zdarzało, że musiałem osobiście zadzwonić że nie mam neta (w razie przerwy powyżej pół dnia) aby wogóle raczyli zająć się tą sprawą.
jedyne pocieszenie jest takie że jak już się sprawą zajmą, to usterka jest usuwana dość szybko

Pozdrwaiam
Gus.T
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ