EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: satyr42 » 13 maja 2013, o 19:59

W Inotel też od czasu do czasu pojawiąją się problemy, ostatnio ze 2 tygodnie temu pisałem reklamację (uwzględnioną). Innych operatorów chyba tu nie ma. Może Tepsa/Netia jak masz gniazdo telefoniczne, ale z ich usługami bywa różnie.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: andy » 31 maja 2013, o 13:33

satyr42 pisze:W Inotel też od czasu do czasu pojawiąją się problemy, ostatnio ze 2 tygodnie temu pisałem reklamację (uwzględnioną). Innych operatorów chyba tu nie ma. Może Tepsa/Netia jak masz gniazdo telefoniczne, ale z ich usługami bywa różnie.
Oczywiście jest TP i Netia na liniach TP.
Co do Inotela, to niestety jakość obsługi klienta przez BOK jest tragiczna.

Najki
Posty: 34
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:43

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Najki » 26 cze 2013, o 21:58

Swoją drogą Inotel chyba wykupiła Inea, nie? Może jest nadzieja na poprawę w przyszłości...

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 28 lut 2015, o 19:28

Witam heh pisanie w temacie zaledwie z drugiej strony a czuje się jak bym zdobywał złoty szpadel miesiąca za necrothreading

tak czy owak pragnę podzielić się informacją, jak kogoś to zainteresuje, że stara część osiedla Batorego (południe osiedla) jest w zasięgu nowej prędkości internetu od East&West a mianowicie 250Mb download /25Mb upload.
udało mi się go dorwać w korzystnej cenie z pakietem cyfrowej telewizji. Internet jest wtedy za 60PLN.
to co wyróżnia go na tle konkurencji to fakt że jak się zamówi ten obecnie dość szybki internet to E&W ciągnie do domu światłowód i nie jest to jak ze światłowodem od Inotela który jest gdzieś w skrzynce przed blokiem a reszte ciągną skrętką ethernet w pionie bloku +/- 20 metrów. E&W ciągnie światłowód pod sam modem (monter prowadzi światłowód po mieszkaniu) z obserwacji w grach np. zauważyłem spadek latency średnio o 20 ms (np. w Diablo 3 latency spadło średnio z 67ms na koncentryku do 46 ms na światłowodzie) myślę że to już jest w miarę zadowalający wynik zwłaszcza że serwery gry są gdzieś we Francji i wszystko musi Jeszce się Przecisnąć przez ten śmieszny węzeł komunikacyjny od PLIX, przez którego łączność z zachodem maja i tak wszyscy operatorzy w Polsce poza "pomarańczą/tepsą".
Póki co nie mam jeszcze nawet możliwości sprawdzić pełnego potencjału łącza ponieważ moja karta sieciowa jest w standardzie 10/100 czyli nie wycisnę z niej więcej niż 100Mbps i to ona jest tutaj wąskim gardłem z resztą router który jest na osobnym zewnętrznym ip (E&W przewiduje 4 zewnętrzne IP w modemie światłowodowym) nie wyciska powyżej 60Mbps więc chyba przyszedł czas na wymianę routera i płyty głownej :p
aha zaznaczam też że cyfrowa tv jest obsługiwana przez kartę CAM wpiętą bezpośrednio w tv więc nie mam potrzeby stosowania dekodera/tunera bo wszystko mam wbudowane w tv już, dlatego też co do cyfrowych dekoderów/tunerów od E&W się nie wypowiem.

Pozdrawiam
P.S. jak macie pytania walcie śmiało
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 4 mar 2015, o 23:43

Mam nadzieję, że nowa część Batorego również doczeka się "odświeżenia infrastruktury" i takich możliwości...?
Póki co jakość East to żenada.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, o 22:59 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: darenty » 5 mar 2015, o 13:35

Witam,

Blok 41A już ma FORTE ;)

Modernizacja infrastruktury trwa i powiedziano mi, że za ok.1-2 miesięcy powinna ta usługa być już i u mnie i postępować dalej.
Zatem jest światełko w tunelu bo ja osobiście na Inotelu się zawiodłem - odkąd mam lepszy TV to obraz mimo, że po HDMI to śnieg i migotanie......
Internet OK ale TV HD nie polecam u nich - walczę od miesiąca i słyszę, że najlepiej jakbym podłączył TV po EURO :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dogzilla
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2015, o 21:52
Nr bloku: 57

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: dogzilla » 18 paź 2015, o 21:57

Witam,

Odradzam podpisywanie umowy u tego operatora od ponad miesiąca pojawiają się problemu na os. Batorego 57 z zaniżonym transferem. Pakiet 60 mb Carbon, a prędkości sięgają 5mb. Rozwiązanie E&W zmiana pakietu na 15mb lub rezygnacja z umowy... Żenada

Czy ktoś jeszcze ma problemy z zaniżonym transferem ?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 19 paź 2015, o 16:24

Osobiście miałem kiedyś podobny problem zamiast przewidzianych umową 25Mb/s które kiedyś abonowałem, miałem 512-1024kB/s zadzwoniłem do działu technicznego powiedziałem że jest problem kazali pobrać jakiś plik z ich serwera.. porobiłem screenshoty prędkości pobierania w firefoxie po czym wysłałem im na tego majla kontaktowego z mojej skrzynki kontaktowej na ich stronie zadzwonili do mnie i umówili się na wizytę aby zbadać co się stało.. okazało się że modem był walnięty no cóż zdarza się w polce kupione w chinach robione więc możliwe że się zepsuje. Ale natychmiast wymienili i to za darmoche od tej pory net działał normalnie. teraz siedzę na pakiecie FORTE 250Mb/s i jak trafi się strona co ma na tyle wysoki upload (a takie to na prawdę rzadkość) to ssie na 100Mb/s bo póki co na więcej nie pozwala zintegrowana sieciówka w płycie głównej. Jak se sprawie lepszego kompa z sieciówką 1000Mb/s to wtedy napisze na forum czy faktycznie wyciągam prędkość łącza.

co zaś do tych co siedzą na złączu kablowym i 60Mb/s to nie ma w ogóle porównania. Problemy mogą występować nawet gdy sąsiedzi w tej samej klatce schodowej gadają na skype. To jest od dawna znany problem, bo koncentryk ma teoretycznie maks przepustowość 100Mb/s i ta przepustowość się dzieli na wszystkich mieszkańców podpiętych do tego samego koncentryka, czyli w moim przypadku na całą klatkę schodową (10 mieszkań) w wieżowcach jest jeszcze gorzej. więc jeśli tylko macie taka możliwość to się przesiadajcie na światłowód i nie dajcie sobie wcisnąć tego szajsu od netii czy inotela, gdzie światłowód zaczyna się dopiero w centralce pod blokiem a do mieszkania ciągną zwykłą skrętkę 100Mb/s..
i te ich śmieszne zapewnienia "Pseudoświatłowód" "półświatłowód" itp.to jest tylko ściema.. bo do mieszkania nadal prowadzą zwykły kabel sieciowy. E&W to jedyny operator wedle mojej wiedzy na dzień dzisiejszy który oferuje światłowód w mieszkaniu (przynajmniej na całej starej części Batorego, na nowej jak dotąd wybiórczo) reszta operatorów to póki co ściemniacze.

O to czy pakiet Forte jest u was dostępny a jeżeli nie to kiedy będzie, należy pytać operatora. pamiętajcie że im więcej zapytań w ich kierunku zadacie tym większa szansa że wasz blok stanie się priorytetowy w podłączaniu infrastruktury.
W dobie gdzie byle gówno jak telewizor czy telefon korzysta z internetu przepustowość łącza 100Mb na x mieszkań jest po prostu śmieszna, także walcie drzwiami i oknami żeby u was jak najszybciej to zmienili... Pozdrawiam i życzę powodzenia w batalii o normalny internet..
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Vagatan » 23 paź 2015, o 16:22

dogzilla pisze:Witam,

Odradzam podpisywanie umowy u tego operatora od ponad miesiąca pojawiają się problemu na os. Batorego 57 z zaniżonym transferem. Pakiet 60 mb Carbon, a prędkości sięgają 5mb. Rozwiązanie E&W zmiana pakietu na 15mb lub rezygnacja z umowy... Żenada

Czy ktoś jeszcze ma problemy z zaniżonym transferem ?
Wieczorem faktycznie czasami nie śmiga jak należy, ale jeśli transfer spada do wartości uniemożliwiających przeglądanie sieci, to w moim przypadku pomagał reset modemu/routera (czasem kilkukrotny). Jednak nie sprawdzam cały czas czy mam 60Mb/s. Na pewno przydałoby się podciągnięcie światłowodów i podpięcie pod FORTE, ale to już zależy od administracji.

Ogólnie jestem zadowolony z usług E&W i bardzo sobie cenię umowę na czas nieokreślony, a nie jakieś bawienie się w 2-letnie umowy i inne promocje-srocje.

Awatar użytkownika
Kalasanty
Posty: 6
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 13:22

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Kalasanty » 27 paź 2015, o 18:59

gustarballs1983 pisze: (np. w Diablo 3 latency spadło średnio z 67ms na koncentryku do 46 ms na światłowodzie)
Podaj battle tag. :D

ODPOWIEDZ