EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 9 kwie 2016, o 13:49

Rob pisze:
stara cześć osiedla (bloki od 1-28) ma możliwość podpięcia pod światłowód
Ja od kilku lat przypominam E&W o światłowodzie i wciąż udzielają wymijających odpowiedzi.
Rzekomo Zarządy Wspólnot nie zgadzają się na kucie, wiercenie itp.

Pytałem Administrację i (uwaga) - żadne zapytanie ze strony E&W do nich nie wpłynęło.

Ich infrastruktura to żenada. Podpisują nowe umowy, a rura wciąż taka sama.
Wolą zainwestować w kolejne plakaciska, które przyciągną nowych.

Jednakże stawiając sprawę w ten sposób nabiera się wrażenia , iż to właśnie na starej części batorego nie ma forte (cytowanie bloków od 1-28). tym samym wprowadzasz nowego lokatora w błąd (Bat3) który zapytał o poradę na forum. Mógł poczuć się nieco skołowany twoją wypowiedzią, a przecież obydwaj wiemy że skoro mieszka w bloku od 1-8, jak sam napisał, to na 99% ma dostęp do przyłącza forte. Także chodzi mi tylko o to żebyś nie mylił nowemu a nie o samą przyjemność spierania się :mrgreen: BTW @Rob jak tam radny, co maila do niego dostałeś na priv, odezwał się chociaż?

P.S.
sorry za off-top
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 11 kwie 2016, o 21:51

@ gustarballs1983
OK. Niech Ci będzie :)

P.S. Nie opisałem jeszcze Radnemu obrazu sytuacji stanu infrastruktury E&W w mojej części osiedla. Jak znajdę czas - skrobnę do Niego.
Tak więc nie taki off-top :)

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Vagatan » 12 kwie 2016, o 17:05

Rob pisze:
stara cześć osiedla (bloki od 1-28) ma możliwość podpięcia pod światłowód
Ja od kilku lat przypominam E&W o światłowodzie i wciąż udzielają wymijających odpowiedzi.
Rzekomo Zarządy Wspólnot nie zgadzają się na kucie, wiercenie itp.

Pytałem Administrację i (uwaga) - żadne zapytanie ze strony E&W do nich nie wpłynęło.

Ich infrastruktura to żenada. Podpisują nowe umowy, a rura wciąż taka sama.
Wolą zainwestować w kolejne plakaciska, które przyciągną nowych.

Co prawda nie sprawdzałem w Administracji Atanera, ale tam też jako powód niedostępności światłowodu pracownik E&W podawał brak zgody administratora. W kontekście tego, co napisałeś, wygląda na to, że średnio im się chce polepszać dostęp na nowej części Batorego.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 14 kwie 2016, o 23:45

Wg mnie powodem jest brak statystycznego zainteresowania.
Najemcom to pewnie wystarczy, a właściciel nie ma interesu ani chęci. Są najemcy, sianko wpływa regularnie i jest radość.

Filmiki dokumentujące żenującą jakość (byłyby z tego 2 pełnometrażowe filmy!) wysyłałem do E&W regularnie.
Przyszły majstry, podpięli miernik i każda wizyta kończyła się stwierdzeniem - "lepiej nie będzie".

Polecam przyjrzeć się ich szafce przy klatce 80G - jest nieszczelna.
Pewnie dlatego po deszczu, mam regularną pikselozę (artefakty) w tv.

zajencow
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 22:30
Nr bloku: 55

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: zajencow » 17 kwie 2016, o 22:45

Cześć,
mam pytanie o operatora internetu na Batorego (blok 55). Jakiego polecacie (nie licząc E&W) jeżeli nie chcę podpisywać umowy na długi okres?
Od listopada korzystam z oferty (net+tv) od E&W, ale jutro idę wypowiedzieć umowę, bo o ile z tv nie ma problemu, to kwestia notorycznego braku internetu (a z tego co wiem forte mieć nie mogę) doprowadza mnie do szewskiej pasji... trzy razy miałem wymieniany modem (technik tylko to potrafi - sam mi się przyznał:)) + oczywiście wmawianie przez pracowników, że z ich strony wszystko jest w porządku, a problem leży po mojej stronie. Oczywiście, daleko temu stwierdzeniu do prawdziwości, ponieważ nieważne czy podłączam się bezpośrednio pod modem czy sygnał leci do routera - neta nie ma przez około 40% czasu.

Niestety, z tego co czytam to na osiedlu Batorego chyba ciężko o rzetelnego operatora... monopol, po prostu monopol. Ale może ktoś coś, w tym akurat bloku może polecić? z góry wielkie dzięki!

Jarek

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Vagatan » 18 kwie 2016, o 16:24

zajencow pisze:Cześć,
mam pytanie o operatora internetu na Batorego (blok 55). Jakiego polecacie (nie licząc E&W) jeżeli nie chcę podpisywać umowy na długi okres?
Od listopada korzystam z oferty (net+tv) od E&W, ale jutro idę wypowiedzieć umowę, bo o ile z tv nie ma problemu, to kwestia notorycznego braku internetu (a z tego co wiem forte mieć nie mogę) doprowadza mnie do szewskiej pasji... trzy razy miałem wymieniany modem (technik tylko to potrafi - sam mi się przyznał:)) + oczywiście wmawianie przez pracowników, że z ich strony wszystko jest w porządku, a problem leży po mojej stronie. Oczywiście, daleko temu stwierdzeniu do prawdziwości, ponieważ nieważne czy podłączam się bezpośrednio pod modem czy sygnał leci do routera - neta nie ma przez około 40% czasu.

Niestety, z tego co czytam to na osiedlu Batorego chyba ciężko o rzetelnego operatora... monopol, po prostu monopol. Ale może ktoś coś, w tym akurat bloku może polecić? z góry wielkie dzięki!

Jarek
Kiedyś robiłem risercz dostawców internetu dla tego bloku i znalazłem firmę Systemia. Blok 55 to jedyny budynek na osiedlu, który obsługują (wg strony internetowej). Jednak trudno mi cokolwiek więcej o dostawcy napisać, bo temat przestał mnie interesować. Na stronie piszą, że maja umowy na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia, więc od strony formalnej zgodnie z oczekiwaniami.

zajencow
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 22:30
Nr bloku: 55

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: zajencow » 18 kwie 2016, o 18:49

Dzięki wielkie:) od maja przechodzę do nich w takim razie, a szanowne E&W z ich podejściem do Klienta niech się pocałuje w d...:)

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 19 kwie 2016, o 22:34

Czy jest możliwe, że w gniazdku od kablówki mam 50programow tv naziemnej? Znaczy do wczoraj miałem ale dziś już brak sygnału? Żadnej umowy od zakupu mieszkania nie podpisywałem a poprzedni właściciel nie wiem co miał? Do naziemnej chyba trzeba mieć swoją antenę bo w gniazdku jej nie ma wiec co to mogło byc? Przedwczoraj podpisałem umowę na sam net ale jeszcze nikogo nie było chciałem na czas remontu wstrzymać sie z decyzją co do tv skoro podstawowe programy byly ale chyba coś sie skończyło

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 20 kwie 2016, o 15:25

co do gniazda tv to zależy jakie gniazdo masz na myśli z reguły E&W montuje swoją instalację w gniazdach natynkowych natomiast są w mieszkaniach jeszcze gniazda tzw wtynkowe w których jest (a przynajmniej była niegdyś) poprowadzona instalacja do anteny na dachu twojego bloku..

poza tym najlepsza metodą by sprawdzić czy to tv naziemna czy tv kablowa to sprawdzenie do którego wbudowanego w tv dekodera (którego gniazda w tv) podpiąłeś kabel antenowy

pamiętaj DVB-A (astral -satelita) DVB-C (cable - kablówka) DVB-T (terrestrial - naziemna) przynajmniej ja mam takie trzy dekodery wbudowane w swój tv od samsunga..
jak podepniesz tv naziemną do dekodera DVB-C albo DVB-A to ci na bank nie bedzie działało..
co zaś do anten to nie wiem jak się ma sprawa w bloku w którym mieszkasz ale np w bloku nr4 na który mam widok za oknem anteny sa jeszcze na dachu i zdają się być skierowane na śrem bo jak mniemam to tam jest najbliższy nadajnik cyfrowej naziemnej tv. jakimś dziwnym trafem wieże na chrobrego zostały pominięte przy wyborze nadajników a ich zastosowanie nie jest mi znane..

poza tym jak dalej masz wątpliwości to proponuję ogarnąć listę kanałów dostępnych od E&W w poszczególnych pakietach:

TV ANALOGOWA:
pakiet "Pośredni" za 16.50PLN - 28 kanałów
pakiet "Pełen" za 48.50 - 49 kanałów

TV CYFROWA:
bez dekodera czy też karty CAM raczej se tego nie pooglądasz
być może zapomnieli wyłączyć tv poprzedniemu właścicielowi dopiero jak zgłosiłeś się do nich i powiedziałeś że nie wykupujesz pakietu tv to ci wyłączyli :p
zapewne miałeś pełen pakiet TV analogowej (49 kanałów) bo to by się zgadzało poza tym z tego co czytałem o tv naziemnej to tam jest 20 kanałów...

daj znać jeśli uda ci się w mieszkaniu znaleźć gniazdo od anteny na dachu o ile ta w ogóle tam jeszcze jest i jeśli jest to czy została przekierowana na Śrem.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Bat3
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2016, o 19:59
Nr bloku: 3

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Bat3 » 20 kwie 2016, o 19:37

Kobieta dziś nie wytrzymała i poszła do EW i wykupiła pakiet jakiś dostała kartę dvb-c zobaczymy jak będzie na razie wzięliśmy internet ten bez światłowodu bo na niego i tak się czeka miesiąc więc tego zostawimy na wakacje a potem aneks na światłowód no chyba, że ten jednak okaże się ok. Co do wcześniejszej tv to chyba nasz rację, że była analogiwa 49kanalow, bo pani nie skomentowała nawet faktu, ze po wizycie u nich zniknęły programy. Teraz czekamy na podłączenie sygnałów ale juz dziękuje tobie za ogromną pomoc, będę zdawał relacje z działania, może poproszę kiedyś o pomoc w dobrej konfiguracji, bo twoje wcześniejsze opisy to dla mnie za wysoki level haha

ODPOWIEDZ