EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Postprzez ox1DE » 30 lip 2016, o 12:47

Witam serdecznie,

od poniedzia┼éku zamierzam wprowadzi─ç si─Ö na Os. Batorego 4 (Po┼éudnie osiedla), jaki internet polecacie - E&W, czy INEA. Istnieje jaka┼Ť alternatywa do wcze┼Ťniej wymienionych, opr├│cz LTE, czy te┼╝ mobilnych?
Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,
Daniel
ox1DE

Do┼é─ůczy┼é(a): 30 lip 2016, o 12:42
Nr bloku: 4

Postprzez gustarballs1983 » 30 lip 2016, o 13:31

witamy na dzielni:D

Opr├│cz E&W i INEII masz jeszcze do wyboru Orange oraz NETI─ś przy czym jedyna zalet─ů tej ostatniej jest cena:p

1.co do netu nie wiem na ile si─Ö wszystko pozmienia┼éo bo np. nie orientuj─Ö si─Ö czy Orange podci─ůgn─Ö┼éo ┼Ťwiat┼éow├│d na osiedle.. a oni rzekomo daj─ů 600Mb/s wedle reklamy
***EDIT***
sciema dla ubogich z tym ┼Ťwiat┼éowodem od Orange obs┼éuguj─ů tylko kilka miast takie nory jak wroc┼éaw czy opole obs┼éuguj─ů a Poznania ku┼║wa nie..
c├│┼╝ zatem ola─ç ich na starym Batorego oferuj─ů pr─Ödko┼Ťci do 80Mb/s ale to zwyk┼éa neo na PPPoE i b─Ödzie zrywa─ç po┼é─ůczenie chwil─Ö po zamkni─Öciu przegl─ůdarki
*********************************************************************************
2.z tego co wiem inea oferuje 500Mb/s na download ale nie wiem jak ze stabilno┼Ťci─ů ┼é─ůcza.
***EDIT***
tu daje info dla wszystkich!!!!!
bo jak wynika z t─ůd: https://www.inea.pl/inwestycje/modernizacje-budynkow
INEA rozmawia tak┼╝e ze wsp├│lnotami mieszkaniowymi w sprawie zak┼éadania tzw "FTTH" (fiber to the home) czyli ┼Ťwiat┼éowodu po sam modem..
Pisze tu o tym g┼éownie z my┼Ťl─ů o ludziach z p├│┼énocy osiedla bo u was cienko je┼Ťli chodzi o dobry internet, wi─Öc mo┼╝e by si─Ö warto ko┼éo tego zakr─Öci─ç..
za┼é├│┼╝cie wsp├│lnoty mieszkaniowe jak ich nie macie i wali─ç do INEI a oni wam ten ┼Ťwiat┼éow├│d za┼éo┼╝─ů..
co za┼Ť @ox1DE to trudno mi powiedzie─ç jak─ů infrastruktur─Ö ma Inea na naszej cz─Ö┼Ťci i czy w bloku 4 ju┼╝ wszyscy wykupili grunty ┼╝eby za┼éo┼╝y─ç wsp├│lnot─Ö..
tak┼╝e trudno jest stwierdzi─ç ze 100% pewno┼Ťci─ů jaka pr─Ödko┼Ť─ç max Inea mo┼╝e Tobie zaoferowa─ç.

3. co za┼Ť do E&W to skoro wprowadzasz si─Ö na star─ů cze┼Ť─ç osiedla to nie proponuje ci sugerowania si─Ö opiniami mieszka┼äc├│w nowszej cz─Ö┼Ťci poniewa┼╝ u nich sytuacja z infrastruktur─ů RTV ma si─Ö zupe┼énie inaczej ni┼╝ u nas, rzek┼ébym nawet ┼╝e s─ů pokrzywdzeni przez los w tej kwestii wzgl─Ödem nas. Osobi┼Ťcie korzystam z us┼éug E&W mam internet 250Mb/s down 25Mb/s up. ┼ü─ůcze nie zrywa a przerwy w dostawach naprawd─Ö sporadyczne (g┼é├│wnie dlatego ┼╝e np. pr─ůd wy┼é─ůcz─ů albo jaka┼Ť mega ulewa-tak┼╝e niezale┼╝ne)

4.Je┼Ťli chodzi o NETI─ś to c├│┼╝ nie wiem jak faktycznie wygl─ůda jako┼Ť─ç tego ich internetu na chwil─Ö obecn─ů. Jednak je┼Ťli kto┼Ť sra reklamami po skrzynkach i klatkach schodowych minimum 2x na tydzie┼ä, ci─ůgle m├│wi─ůc ┼╝e przeprowadzaj─ů pod┼é─ůczenia nowych lokator├│w a defacto g*wno robi─ů to znaczy ┼╝e s─ů zwyk┼é─ů banda naci─ůgaczy i wszyscy chc─ů ich przep─Ödza─ç jak natr─Ötnych akwizytor├│w kt├│rzy w┼éa┼╝─ů drzwiami i oknami...

tyle tym tematem, jak chcesz zna─ç szczeg├│┼éy to postaraj si─Ö ogarn─ů─ç przynajmniej ostatnie 4 strony tego w─ůtku bo zwyk┼éem poleca─ç E&W ale nie jestem pewien jak si─Ö ma u nas sprawa INEI. wiem tylko ┼╝e INEA przy tworzeniu po┼é─ůcze┼ä internetowych wykorzystuje PPPoE kt├│ry mo┼╝e by─ç skonfigurowany na 2 sposoby i w tym nieco bardziej pospolitym przypadku cz─Östo zrywa po┼é─ůczenie.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez Rob » 24 lis 2016, o 20:22

Informacja o Inea cieszy, ale nie widz─Ö owych rozm├│w ze Wsp├│lnotami zbyt r├│┼╝owo.

E&W wmiksowa┼é si─Ö w infrastruktur─Ö ju┼╝ w trakcie budowania blok├│w. Maj─ů swoje studzienki i swoje szafki na klatkach. Inni operatorzy, musieliby ku─ç i wierci─ç. A na to pono─ç nie zgadzaj─ů si─Ö cz┼éonkowie Wsp├│lnot.
Z drugiej strony moja administracja twierdzi, że NIGDY takowe pytanie do nich nie wpłynęło.
Kto┼Ť zatem ┼Ťciemnia, ale nie wiem jeszcze kto.

Prawda jest taka, ┼╝e ogromna cz─Ö┼Ť─ç lokali w moim rewirze to wynajem. W┼éa┼Ťcicielom zale┼╝y jedynie na comiesi─Öcznym sianku od studenciak├│w. Rozw├│j infrastruktury, ┼Ťwiat┼éowody, popraw─Ö warunk├│w ┼╝ycia, remonty itp maj─ů w g┼é─Öbokim powa┼╝aniu...

A gdy nie ma odrobiny zaanga┼╝owania - nie b─Ödzie efekt├│w, gdy┼╝ Operator nie zainwestuje dla nielicznej garstki.
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Postprzez andy » 25 lis 2016, o 10:34

U nas w bloku East&West r├│wnie┼╝ mia┼é gotow─ů infrastruktur─Ö.
Ja skorzystałem z oferty Inotela (obecnie Inea). Internet działa ok i jestem zadowolony.
Jednak nie dziwi─Ö si─Ö zarz─ůdom wsp├│lnot, ┼╝e nie chc─ů teraz dopu┼Ťci─ç innych operator├│w. Instalacje s─ů wykonane niechlujnie, wr─Öcz byle jak. U nas w bloku poci─ůgn─Öli kable w rurkach po klatach schodowych, narobili dziury w sufitach i niczym nie zamaskowali tego. Wygl─ůda to kiepsko. S─ů mo┼╝liwo┼Ťci, ┼╝eby to zrobi─ç lepiej ale albo nie pomy┼Ťl─ů o tym albo im si─Ö po prostu nie chce.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez gustarballs1983 » 25 lis 2016, o 14:50

@Rob
to chyba najwy┼╝sza pora zagada─ç do studenciarni czy chc─ů mie─ç szybszego neta i niech oni cisn─ů na w┼éa┼Ťcicieli.. wierz mi socjotechniki dzia┼éaj─ů cuda tylko trzeba ich skutecznie przekona─ç :D co do metody to nie bede wnika┼é ale s┼éysza┼éem o tym ┼╝e masz wej┼Ťcia do ulotek wi─Öc to na pocz─ůtek ju┼╝ co┼Ť...

@Andy

M├│wisz zapewne wa┼Ť─ç o instalacji kablowej..
ze ┼Ťwiat┼éowodem jest nieco inaczej: najpierw ci─ůgn─ů przy┼é─ůcze do bloku i robi─ů tam pewno jak─ů┼Ť centralk─Ö, a dopiero potem na ┼╝yczenie klienta si─Ö ┼Ťwiat┼éow├│d do domu ci─ůgnie. Przew├│d ma na tyle w─ůskie tzw: "Fi" ┼╝e po prostu nie ma sensu robi─ç dodatkowych korytek tylko ci─ůgnie si─Ö ┼Ťwiat┼éow├│d pomi─Ödzy innymi kablami w istniej─ůcych korytkach (tak jak u mnie zrobi┼é to E&W) w samym mieszkaniu zrobili raptem 2 otwory (jeden przez ┼Ťcian─Ö za drzwiami wej┼Ťciowymi a drugi do mojego pokoju.) Robota bez wiertarki po prostu pod┼éuba┼é troch─Ö ┼Ťrubokr─Ötem w miejscu gdzie by┼éy zagipsowane w pozosta┼ée kable przechodz─ůce przez ┼Ťcian─Ö. Wyd┼éuba┼é troch─Ö gipsu - na tyle ┼╝eby swobodnie prze┼éo┼╝y─ç ┼Ťwiat┼éow├│d i ┼╝eby nie by┼éo ostrych kraw─Ödzi o kt├│re ┼Ťwiat┼éow├│d m├│g┼éby si─Ö z┼éama─ç ( bo w ko┼äcu to taka szklana ┼╝y┼éka) no i tyle. Je┼Ťli Inea robi tak samo to nie wiem o co by si─Ö sapa─ç. Z reszt─ů zadzwoni─ç do Inei i wypyta─ç jak wygl─ůda taki monta┼╝ instalacji i ile z tym syfienia si─Ö wi─ů┼╝e to chyba nie k┼éopot. Potem namiary na takiego delikwenta mo┼╝na by zostawi─ç dla wsp├│lnoty. do tego tak jak wspomina┼éem @Rob przeci─ůgn─ů─ç wynajmuj─ůcych na swoj─ů stron─Ö poprzez podpuszczenie ich lokator├│w i dopiero wtedy wali─ç do wsp├│lnoty...

co do tego dlaczego sami na to nie wpadli┼Ťcie :p

Open Your mind must You young Jedi...

EDIT:
@Rob
bo nie doczyta┼éem... Ola─ç administracj─Ö wali─ç bezpo┼Ťrednio do wsp├│lnoty administracja w tym przypadku bedzie mie─ç Ch*ja do gadania. To wsp├│lnota podejmuje kluczowe decyzje w tej sprawie i Inea b─Ödzie rozmawia┼éa bezpo┼Ťrednio ze wsp├│lnot─ů mieszkaniow─ů a administracja bedzie tylko na to patrze─ç i ch*j im do tego.
PZDR
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Postprzez Rob » 13 gru 2016, o 18:39

@ gustarballs1983
Wej┼Ťcia ulotkowe mam.
Studenciarni─Ö ma┼éo to obchodzi, gdy┼╝ s─ů tutaj i tak na chwil─Ö.

Administracja, jest de facto elementem procesuj─ůcym postanowienia Wsp├│lnoty.
Fakt jest taki, ┼╝e Zarz─ůdy Wsp├│lnot s─ů silne g┼éosami cz┼éonk├│w Wsp├│lnot. A ich zainteresowanie - jest bardzo niewielkie...

Uwierz mi, ┼╝e Sp├│┼édzielniach wszystko dzieje si─Ö szybciej i ┼éatwiej przebi─ç si─Ö z jakim┼Ť pomys┼éem.
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Postprzez gustarballs1983 » 22 wrz 2017, o 19:18

Propos E&W
to z tego co sie orientuję po plakatach ostatnio ów operator przyspieszył download internetu FORTE se swojej oferty do 750Mbps download i 25Mbps upload.

tak wiem wiem 25Mb upload to ┼Ťmiech na sali w por├│wnaniu z konkurencj─ů, ale co zrobi─ç przynajmniej ┼é─ůcze mam w miar─Ö stabilne i *odpuka─ç w niemalowane* od d┼éu┼╝szego ju┼╝ czasu nie mam przerw w dostawie us┼éugi.
gustarballs1983

Postprzez andy » 24 wrz 2017, o 14:35

Faktycznie ten upload 25 to troch─Ö ma┼éo zw┼éaszcza w por├│wnaniu z WTK, o kt├│rym wspomina┼éem ju┼╝ w innym w─ůtku. Ach szkoda, ┼╝e nie obs┼éuguj─ů naszego osiedla.
andy

Postprzez gustarballs1983 » 26 wrz 2017, o 22:39

WTK obs┼éuguje tylko skromn─ů garstk─Ö szcz─Ö┼Ťliwc├│w...

Co za┼Ť do netii tepsy i inei to nie wiem ile oni tam proponuja na upload. Jednak maj─ů zapewne po┼é─ůczenie PPPoE, wi─Öc nawet nie zamierzam do nich startowa─ç, ┼╝eby mnie ci─ůgle z neta wywala┼éo granie z takim netem to pora┼╝ka..

Lepszy wr├│bel w gar┼Ťci ni┼╝ go┼é─ůb na dachu przynajmniej to co E&W obiecuje to tyle mniej wi─Öcej jest dostepne bo faktycznie mam te 24,5Mbps +/- 0.4 na upload jest.

Downloadu nie sprawdz─Ö bo nie mam sieci├│wki 1G, a po wifi wyciagn─Ö do 433Mb/s teoretycznie na pojedy┼äczej antenie w standardzie 802.11ac ale przed przyspieszeniem telefon siory na sieci 5GHz pokazywa┼é tyle ile fabryka da┼éa na speedtest.net 249,2/24,3 jak znowu dorw─Ö telefon siory do test├│w to powiem jak jest teraz bo m├│j niestety tylko na 2,4GHz operuje (802.11n to pr─Ödko┼Ť─ç epoki kamie┼äa ┼éupanego na pojedy┼äczej antenie) na dodatek wszyscy teraz chc─ů mie─ç wifi w domu i ┼Ťcisk jest na pasmach 2,4GHz jak w kaczej dupie, ze 20 sieci winda widzi w okolicy tak┼╝e zak┼é├│cenia sygna┼éu s─ů spore.

Na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie sprz─Öt pod 802.11ac jest du┼╝o dro┼╝szy(na ca┼ée szcz─Ö┼Ťcie bo kana┼é├│w mniej, ale za to w miar─Ö pusto) i tylko jedna taka siec w okolicy opr├│cz mnie tak┼╝e ujdzie, a poza tym to 5GHz tak┼╝e ┼Ťciany przyt┼éumiaj─ů sygna┼é z okolicy, zw┼éaszcza ┼╝e w starej cz─Ö┼Ťci osiedla jest beton zbrojony a to prawie jak klatka faradaya.
gustarballs1983

Postprzez andy » 27 wrz 2017, o 09:02

My┼Ťl─Ö, ┼╝e te 433 Mpbs i tak Ci wystarczy. Na obecn─ů chwil─Ö po co wi─Öcej :)
andy

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 5 go┼Ťci

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u