EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Postprzez gustarballs1983 » 27 wrz 2017, o 22:32

Masz racj─Ö cho─ç w praktyce to ne wygl─ůda tak r├│┼╝owo..
po odjeciu przepustowo┼Ťci na szyfrowanie po┼é─ůczenia (WPA2 AES) i pakiety danych odpowiedzialne za utrzymanie komunikacji z routerem zostaje tylko ok 60% pierwotnej warto┼Ťci... co daje niewiele wi─Öcej ni┼╝ E&W oferowa┼é do niedawna, bo 259Mbps wynik w MB/s prezentuje sie wtedy zaledwie w warto┼Ťci 32 co jest wystarczaj─ůce najwy┼╝ej przy HDD jak si─Ö pobiera gr─Ö na steamie jak ktos ma SSD z portem SATA3 to bedzie mu ma┼éo ( choc nie m├│wi─Ö tu o sobie, bo nadal uzywam tradycyjnych HDD).

niestety przy warunkach mieszkaniowych na starej cz─Ö┼Ťci Batorego, ze zbrojonymi ┼Ťcianami i pierdyliardem ┼Ťcian no┼Ťnych w mieszkaniu, Montowanie czego┼Ť na 5GHz z wi─Öksz─ů ilosci─ů r├│wnoleg┼éych anten (gdzie konstrukcje takich kart zawsze maja anteny wbudowane) graniczy z szale┼ästwem bo w drugiej po┼éowie mieszkania sygna┼é b─Ödzie na tyle s┼éaby ┼╝e po┼é─ůczenie 2,4 GHz oka┼╝e si─Ö wydajniejsze. Jedynie dwuzakresowe karty wifi z dwuzakresow─ů zewn─Ötrzna anten─ů (takie o sensownym przyro┼Ťcie mocy sygna┼éu robi─ů tylko z pojedy┼äcz─ů anten─ů). Swoje to co prawda kosztuje i raczej nie dost─Öpne od r─Öki ale mo┼╝na tez kupi─ç kart─Ö dwuzakresow─ů z od┼é─ůczana anten─ů dwuzakresow─ů i zamontowa─ç mocniejsza anten─Ö {ale tu uwaga jesli nowa antena nie bedzie dwuzakresowa to uszkodzi kart─Ö :(( } anteny wifi w kompuszrotnikach itp to anteny do cz─Östotliwo┼Ťci wy┼é─ůcznie 2,4 GHz i kosztuj─ů w granicach d 50PLN natomiast mocne anteny dwuzakresowe o zysku przynajmniej 6 dB da cz─Östotliwosci 5GHz kosztuja kilkukrotnie wi─Öcej ( ja swoj─ů zam├│wi┼éem za przesz┼éo 250 zeta ale moja b─Ödzie mie─ç 9dB zysku) ale to wydatek kt├│ry si─Ö op┼éaci jesli ca┼ékowicie wyeliminuje to potrzeb─Ö korzystania z wifi 2,4GHz.

tak┼╝e @ Andy mo┼╝e i te 433Mb/s wydaje si─Ö du┼╝o ale w praktyce jest to sporo mniej i nowa pr─Ödko┼Ť─ç od E&W i tak nie b─Ödzie wykorzystana w pe┼éni..

Jednak┼╝e niech si─Ö waszeci mylnie nie wydaje ┼╝e serwisy internetowe tego nie wykorzystaj─ů..
Owszem wi─Ökszo┼Ť─ç serwer├│w udost─Öpniaj─ůcych dane nie uci─ůgnie przesy┼éania danych z takimi pr─Ödko┼Ťciami... jednak┼╝e s─ů miejsca i serwisy na necie dla kt├│rych takie pr─Ödko┼Ťci s─ů potrzebne na "przedwczoraj" mowa g┼éownie o serwisach udost─Öpniaj─ůcych do pobrania klienty gier po aktywowaniu kupionego wcze┼Ťniej klucza licencyjnego.. platformy takie jak Steam, Origin, czy Battle.net . Pobranie takiego Fallouta 4 ze Steama (tak wiem g├│wniana gra) to 30GB, dodatek z teksturami w 4k to kolejne 50GB. i pytanie jak w co┼Ť takiego nawet pobra─ç jak kto┼Ť ma s┼éabe ┼é─ůcze internetowe. mia┼ébym czeka─ç ruski rok a┼╝ gra si─Ö pobierze tylko po to ┼╝eby po ewentualnym formacie zrobi─ç drugi raz to samo? a to nie wyj─ůtek, np. Diablo 3= 25GB i ci─ůgle ro┼Ťnie bo co jaki┼Ť czas wychodz─ů nowe ┼éatki.. praktycznie ka┼╝da nowa gra jest tak du┼╝a ┼╝e bez ┼Ťwiat┼éowodu nie op┼éaca si─Ö tego kupowa─ç je┼Ťli jest na jakiej┼Ť platformie do gier do pobrania w wersji cyfrowej. Jestem przekonany, ze nie tylko gry wymuszaj─ů takie ┼é─ůcze internetowe. nie rzadko firmy zmuszone s─ů zak┼éada─ç konta na o2.pl ┼╝eby wysy┼éa─ç du┼╝e za┼é─ůczniki (tam mo┼╝na do 100MB) i za┼éo┼╝my ┼╝e projekt ma wielko┼Ť─ç kilku GB (powiedzmy kilkuminutowy rendering CGI wideo wizualizacji obszaru po inwestycji) nie do┼Ť─ç, ┼╝e trzeba to podzieli─ç to trzeba to tak┼╝e zuploadowa─ç na maila, ┼╝eby przes┼éa─ç. Jest to pora┼╝ka z tradycyjnym internetem bo dnia pracy mog┼éo by nie starczy─ç.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez andy » 28 wrz 2017, o 08:42

Dla por├│wnania, ja mam w by┼éym Inotelu czyli Inea ┼é─ůcze: 10 / 2 mbps :)
Dla mnie 433 to jest kosmos :)

W pracy mam za to 100/100 i tam wysy┼éanie czego┼Ť to czysta przyjemno┼Ť─ç.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez gustarballs1983 » 29 wrz 2017, o 19:01

Tak wiem wsp├│┼éczuj─Ö wam sytuacji na nowej cz─Ö┼Ťci je┼Ťli chodzi o internet..

co za┼Ť do twojego internetu w pracy to zapewne te┼╝ dupy nie urywa, ale z pewno┼Ťci─ů korzysta si─Ö z niego ju┼╝ przyzwoicie 100/100 Mbps je┼Ťli s─ů zbli┼╝one do faktycznych wynik├│w na jakiej┼Ť stronie testowej, to parametry nie s─ů ju┼╝ takie z┼ée, cho─ç lak wspomina┼ée┼Ť o WTK to tw├│j net w pracy te┼╝ ma do nich dalej ni┼╝ bli┼╝ej.

PZDR.

P.S.
C├│┼╝ mo┼╝e kt├│rego┼Ť dnia E&W uderzy si─Ö w pier┼Ť m├│wi─ůc "mea grande culpa" i poprawi sytuacj─Ö zar├│wno z uploadem FORTE jak i dost─Öpno┼Ťci─ů pakietu FORTE dla wszystkich swoich klient├│w, a nie jak do tej pory tylko dla nielicznych.

Poza tym m├│wi┼éem ju┼╝ ┼╝eby┼Ťcie skrzykn─Öli si─Ö we wsp├│lnotach podejmuj─ůc decyzj─Ö i uderzyli do inei to wam ┼Ťwiat┼éow├│d zamontuj─ů.. pami─Ötam ┼╝e par─Ö stron temu podawa┼éem link do strony inei z kontaktami z jakimi trzeba w tej sprawie rozmawia─ç.. moga ju┼╝ byc co prawda nieaktualne ale zawsze warto spr├│bowa─ç ni┼╝ p├│┼║niej ┼╝a┼éowac :p
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Postprzez Bat3 » 21 lis 2017, o 18:35

Mam znowu dylemat :D Obecnie mam TV w 1 pokoju i tak odbieram kabl├│wk─Ö E&W, przymierzam si─Ö do drugiego Tv jak wygl─ůda wtedy sytuacja, w sensie obecnie mam taki "rozga┼é─Ö┼║nik" z niego wychodzi gniazdo do internetu i dwa do rtv (w 1 mam kabel antenowy do obecnego tv w kt├│rym mam wsadzon─ů kart─Ö) czy wystarczy, ┼╝e kupie tv i pod┼é─ůcze pod drugie gniazdo? musz─Ö mie─ç 2 kart─Ö? czy jak to wygl─ůda?
Bat3

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 lut 2016, o 18:59
Nr bloku: 3

Postprzez andy » 22 lis 2017, o 08:59

Bat3 napisa┼é(a):w 1 mam kabel antenowy do obecnego tv w kt├│rym mam wsadzon─ů kart─Ö

T─ů kart─Ö dosta┼ée┼Ť od E&W?
Je┼Ťli tylko kupisz kabel i pod┼é─ůczysz do drugiego telewizora do wej┼Ťcia antenowego, to b─Ödziesz mia┼é tylko zwyk┼é─ů kabl├│wk─Ö (analogow─ů).
Do HD (cyfrowej) potrzebujesz drugiego dekodera.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez Bat3 » 22 lis 2017, o 17:47

Tak kart─Ö dosta┼éem od EW. Czyli tak jak my┼Ťla┼éem, us┼éuga multi-room kosztuje +10/20z┼é(szkoda dok┼éada─ç) to trzeba kupi─ç najta┼äszy TV bo i tak jako┼Ť─ç sygna┼éu nie b─Ödzie powala─ç :D Musze tylko upewni─ç si─Ö czy aby na pewno w tym drugim wyj┼Ťciu jak pod┼é─ůcz─Ö Tv bez dekoduj─ůcej karty to b─Ödzie chocia┼╝ podstawowy pakiet :)
Bat3

Postprzez Bat3 » 9 lut 2018, o 21:02

Pi─ůtek godzina 22 i brak internetu.....
Bat3

Postprzez jendras » 9 lut 2018, o 21:25

W 82 tez nie ma :(
jendras

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 lip 2012, o 12:31
Nr bloku: 82

Postprzez Bat3 » 9 lut 2018, o 21:33

Ju┼╝ widz─Ö, ┼╝e wi─Öcej osiedli nie ma.
Bat3

Postprzez gustarballs1983 » 11 lut 2018, o 00:20

Jeste┼Ťcie pewni, ┼╝e chodzi o E&W? Ja mam internet przez ca┼éy czas. Pi─ůtek, sobota, niedziela bez przerwy i bez zmian...
gustarballs1983

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 4 go┼Ťci

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u