EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 21 sie 2022, o 22:44

Tak informacyjnie: (zapomniałem wcześniej dać znać)
Po 2 dniach testów powróciłem do Huawei EchoLife EG8247Q. Tamten zrywał niemiłosiernie i kiepska moc sygnału.

Pytanie na teraz: Czy E&W mają coś lepszego?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 22 wrz 2022, o 12:30

@Rob
Pardą za zwłokę, dawno tu nie zaglądałem, sporo by opowiadać.

Jak już wspominałem nie wiem czy E&W ma jeszcze na wydanie gpony takie jak ja mam. Mój ( Huawei EchoLife HG8242 ) nie posiada funkcji wifi, ma za to wbudowaną obsługę TV z której nie korzystam i cztery porty Rj-45, i to na tyle. router musiałem albo wziąć od E&W albo skołować we własnym zakresie. Wybrałem tą drugą opcję. Tobie też polecam..
Tzn:
Wziąć Gpona ze stabilnym połączeniem ethernet. najlepiej testować narzędziem które podałem gdzieś wyżej WinMRT/WinMTR czy jakoś tak.
po prostu podłączasz kompa do neta po kablu, odpalasz to narzędzie dajesz adres www.google.pl i zapuszczasz na solidne kilka godzin. Jak wyniki będą przyzwoite, i nie będzie utraty połączenia, to zostaw se takiego gpona. następnie zamawiasz łba z E&W żeby przyszedł i ci wyłączył to wbudowane wifi, a następnie kupujesz i podłączasz w trybie accespoint jakiś markowy router wifi, tak jak np.mój TP-Link Archer AX90. problem solved.
Pamiętaj tylko, że nie ma sensu ścigać E&W co do maksymalnych uzyskiwanych prędkości połączenia. Problem polega na tym, że polskie prawo przewiduje gwarancję jedynie minimum 50% deklarowanej przepustowości, więc dla oferty 900Mbps (jak mniemam to najwyższa na chwilę obecna w E&W) na download jeśli uzyskujesz powyżej tych 450mbps, to teoretycznie zgodnie z prawem E&W może cię zlać ciepłym moczem. Smutne ale prawdziwe.
O zaletach routera jaki podałem rozpisywałem sie bodajże we wcześniejszych postach, ale jest to router klasowo równoległy do routerów gamingowych, z tą różnica, że jest to router konsumencki, i pomimo nie najniższej ceny, to jednak wciąż o wiele tańszy niż gamingowe odpowiedniki.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ