Wielkie Grillowanie 2017

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Rob » 9 maja 2017, o 18:02

Witam,
Mam już zapewnienie, iż na Batorego pojawi się więcej patroli policji. Nie tylko (jak ostatnio) przy Fresh Markecie.
Oby przełożyło się to na mniej chlaczy alkoholu na ławkach, brak zaszczanych zakamarków i wejść do klatek schodowych.

Szczególnie irytujące jest darcie ryja pod blokami po 22. W razie czego - śmiało dzwońcie na policję!
Ostatnio zmieniony 9 maja 2017, o 23:14 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Elvira29 » 9 maja 2017, o 21:32

Studenckie bydło jak zawsze myśli, że jest bezkarne. Do mandatu! :)

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Vagatan » 10 maja 2017, o 18:29

Na szczęście pogoda sprzyja spokojowi na osiedlu.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Rob » 10 maja 2017, o 21:18

Dokładnie. Oby tak było do piątku.
Niedawno widziałem z balkonu patrol policji konnej. To mnie uspokaja :)

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: andy » 10 maja 2017, o 22:07

Piesze patrole też chodzą wzdłuż lasu.
Nie piszcie o studenckim bydle, bo nie każdy student to bydło a nie każde bydło, które tu przyjdzie jest studentem.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Rob » 16 maja 2017, o 23:28

Statystyki, pozwalają mi się zgodzić jedynie z 2 częścią Twojej tezy (a propos bydła)...

Generalnie było spokojniej, niż w zeszłym roku. Drugi dzień był liczniejszy, z uwagi na wyższą temperaturę.
Policja mogła to przewidzieć i zwiększyć liczbę patroli. Tymczasem radiowóz stał jedynie przy bloku 79. Podszedłem i zasugerowałem większą aktywność. Pomogło.
Kompletnie nie był zabezpieczony Fresh Market. A tam była największa maniana. To samo Żabka.

Mój blok uratował fakt, że sklep Groszek (nareszcie!) zbankrutował. Ale i tak sporadyczne drinkowanie na ławeczkach było.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: gustarballs1983 » 17 maja 2017, o 16:35

wiejskie imprezy jak na blok ekipie...

https://www.youtube.com/watch?v=YrfRok3EcA8

Może i jestem nudny z tym teledyskiem ale jakoś jeszcze nikt nie docenił kunsztu artysty:D
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Magdalena
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwie 2017, o 16:46
Nr bloku: 41

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Magdalena » 21 maja 2017, o 18:16

Panie Rob, podziwiam Pańskie zacięcie i zaangażowanie w walkę z imprezowiczami. Dziwi mnie jedynie fakt, iż mieszka Pan na osiedlu, które w głównej mierze jest zamieszkane przez studentów z uwagi na bliskość do kampusu. Po Pańskich wypowiedziach sądzę, iż jest Pan człowiekiem świadomym swoich praw, co jeszcze mocnej wprawia mnie w zastanowienie, czy nie był Pan świadomy kupując tutaj mieszkanie, że na kampusie odbywają się studenckie imprezy masowe. Jestem również pod wrażeniem osoby tak uparcie dążącej do celu... Przyzna Pan, że raczej niewielu ludzi skusiłoby się na wyjście z domu tylko po to, aby sprawdzić ile patroli policji pilnuje imprezy. Z perspektywy studentki (nie bydła, studentki 5 roku, która pracuje i nie urządza imprez w domu) chciałabym jednak wyprowadzić Pana z błędu i uświadomić, iż patrole policji były nie tylko przy bloku 79. Piesze patrole cały czas monitorowały wszystkie możliwe wejścia na teren Grillowania oraz obszar naszego osiedla (głównie przy sklepach Żabka, Fresh).
Moja wypowiedź nie ma na celu wchodzenie z Państwem w głębsze dyskusje, chciałabym jedynie zauważyć pewien fakt: jakiś czas temu założyłam tutaj konto i utworzyłam wątek dotyczący przemocy domowej, który odczytało ponad 230 osób. Odpowiedzi: 0. Przeglądając forum da się bezsprzecznie zauważyć, iż wypowiadają się Państwo we wszystkich tematach o zakłócaniu ciszy nocnej, bydle studenckim, imprezach itp., nawet jeśli nie dotyczą Państwa bloków. W przypadku prawdziwego problemu już nikt nie pokusił się o odpowiedź, radę, sposób na załatwienie problemu (na studentów macie Państwo ich tak wiele). Życzę wszystkim więcej rozsądku i zajmowania się naprawdę istotnymi sprawami.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Rob » 21 maja 2017, o 22:45

Panie Rob, podziwiam Pańskie zacięcie i zaangażowanie w walkę z imprezowiczami.
Dzięki, choć nie robię tego dla poklasku!
Gdy się powiedziało "A", trzeba powiedzieć "B", "C" itd... Narzeka wielu, działa niewielka garstka. Ale liczba zwolenników rośnie i to nie tylko aktywnych na tym forum.
Dziwi mnie jedynie fakt, iż mieszka Pan na osiedlu, które w głównej mierze jest zamieszkane przez studentów z uwagi na bliskość do kampusu.
Sam się sobie dziwię ;)
Chciałem tylko zauważyć, że prawo jest tak samo respektowane w samotnym domku w środku lasu, jak i na Batorego.
czy nie był Pan świadomy kupując tutaj mieszkanie, że na kampusie odbywają się studenckie imprezy masowe.
Mieszkałem parę lat temu w bloku 34. Nie przewidziałem, że w obecnym rewirze - będzie taki jubel.
Imprezy masowe da się przeżyć. Nie jest ich za wiele. Gorzej z domówkami, ale te leczymy mandatami :)
Jestem również pod wrażeniem osoby tak uparcie dążącej do celu...
To moja cecha na każdym poletku. I prywatnie i zawodowo.
Uważam, że siedząc z pilotem w ręku - nie zmienimy NICZEGO. Jako studentka, pewnie i Pani ma podobne podejście.
Przyzna Pan, że raczej niewielu ludzi skusiłoby się na wyjście z domu tylko po to, aby sprawdzić ile patroli policji pilnuje imprezy.
Nie jest to argument, który zmieni moje dotychczasowe przyzwyczajenia.
Gdy w kuchni usłyszy Pani hałas tłuczonego szkła, zapewne idzie Pani sprawdzić co też było tego powodem...
Piesze patrole cały czas monitorowały wszystkie możliwe wejścia na teren Grillowania oraz obszar naszego osiedla (głównie przy sklepach Żabka, Fresh).
Nie przeczę. Uważam jednak, że w drugi dzień imprezy owych patroli było stanowczo za mało.
Przeglądając forum da się bezsprzecznie zauważyć, iż wypowiadają się Państwo we wszystkich tematach o zakłócaniu ciszy nocnej, bydle studenckim, imprezach itp.
Widać, jest to zdecydowanie największy problem tego osiedla.
Nazewnictwo wynika ze statystyk. Gdy 90% studentów zachowuje się w taki sposób, poszkodowani określają to "po imieniu".
Nie każdy kibic, robi na stadionie zamieszanie. A jednak opinia publiczna, wrzuca ich do jednego worka.
Życzę wszystkim więcej rozsądku i zajmowania się naprawdę istotnymi sprawami.
Gdy będzie miała Pani dziecko, które obudzi (kilka razy w nocy) "studencka brać" imprezująca za ścianą - możemy wrócić do tej rozmowy.
Póki co, jest to pusta dyskusja o czymś, o czym nie ma Pani zielonego pojęcia...

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: Wielkie Grillowanie 2017

Post autor: Elvira29 » 22 maja 2017, o 21:14

Magdalena pisze:Piesze patrole cały czas monitorowały wszystkie możliwe wejścia na teren Grillowania oraz obszar naszego osiedla (głównie przy sklepach Żabka, Fresh)
Najdziwniejsze, że przechodziłam tamtędy kilka razy i nie było ani jednego patrolu. To samo w pozostałej części osiedla.
Na ławeczkach ronda przy bloku 80, pijaństwo na całego!

ODPOWIEDZ