Protest przeciw projektowi nowej ustawy

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Protest przeciw projektowi nowej ustawy

Postprzez j40i4 » 9 mar 2017, o 15:40

Witam,
Dzisiaj na drzwiach bloku zawis┼é jaki┼Ť protest przeciwko nowemu projektowi ustawy dot. sp├│┼édzielni mieszkaniowych. Czy kto┼Ť ju┼╝ si─Ö wgryz┼é w temat, czy trzeba przery─ç ca┼éy ten kilkustronicowy dokument?
j40i4

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 sty 2012, o 16:36
Nr bloku: 35

Re: Protest przeciw projektowi nowej ustawy

Postprzez Stefan » 13 mar 2017, o 09:25

Tak na szybko przeczytałem i wnioski mam takie, że nie ma sensu protestować.
W┼éadze sp├│┼édzielni boj─ů si─Ö, ┼╝e strac─ů w┼éadz─Ö albo i nawet stanowiska.
Na dobr─ů spraw─Ö do czego nam potrzebna w tych czasach taki moloch-sp├│┼édzielnia? To prze┼╝ytek komuny marnuj─ůcy nasze pieni─ůdze.
Stefan

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 gru 2011, o 12:23

Postprzez gustarballs1983 » 14 mar 2017, o 11:14

@Stefan

W sumie to bym rozwa┼╝y┼é wszystkie za i przeciw bo koniec ko┼äc├│w zawsze mo┼╝na trafi─ç na takiego pana ┼Ürub─Ö jako zarz─ůdc─Ö naszego mienia. B─Ödzie taki celowo niszczy┼é blok bo jaki┼Ť bogaty bonzo przewidzia┼é ┼╝e postawi w tym miejscu jak─ů┼Ť wypasion─ů kamienic─Ö dla nowobogackich, tylko zanim wyburzy tw├│j blok musi si─Ö z niego pozby─ç lokator├│w.
Ile razy by┼éa ta sytuacja w poznaniu omawiana. z reszt─ů ciekawe jak to si─Ö wszystko tam zako┼äczy┼éo z tymi lokatorami z bodaj┼╝e ul. Stolarskiej bo wiem tylko ┼╝e pan ┼Üruba poszed┼é siedzie─ç za swoje wyst─Öpki. Lokatorzy jednak chyba i tak stracili dach nad g┼éow─ů.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez Stefan » 14 mar 2017, o 11:23

Ul. Stolarska to jednak nie Batorego. Nikt tu nie zbuduje kamienicy, to nie centrum. Poza tym zamiast wielkiego molocha spółdzielni powstałyby za pewne małe wspólnoty.
Stefan

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 gru 2011, o 12:23

Postprzez gustarballs1983 » 14 mar 2017, o 11:29

Ja osobi┼Ťcie mam mieszane uczucia co do tego, znaj─ůc sknerustwo i dusigrostwo wi─Ökszo┼Ťci s─ůsiad├│w, to po takiej zmianie zarz─ůdcy ju┼╝ by┼Ťmy si─Ö nie doczekali nast─Öpnego remontu :0

poza tym lepsze cz─Östo jest najwi─Ökszym wrogiem dobrego.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez typhoon » 15 mar 2017, o 20:51

Dzi┼Ť kto┼Ť wywiesi┼é to na klatce - do przeczytania i przemy┼Ťlenia.

V__7526.jpg
V__7526.jpg (89.41 KiB) Przegl─ůdane 3556 razy

V__1567.jpg
V__1567.jpg (107.14 KiB) Przegl─ůdane 3556 razy
typhoon

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 mar 2012, o 08:44
Nr bloku: 0

Postprzez maciej_blok24 » 16 mar 2017, o 09:49

gustarballs1983 napisał(a):@Stefan

W sumie to bym rozwa┼╝y┼é wszystkie za i przeciw bo koniec ko┼äc├│w zawsze mo┼╝na trafi─ç na takiego pana ┼Ürub─Ö jako zarz─ůdc─Ö naszego mienia. B─Ödzie taki celowo niszczy┼é blok bo jaki┼Ť bogaty bonzo przewidzia┼é ┼╝e postawi w tym miejscu jak─ů┼Ť wypasion─ů kamienic─Ö dla nowobogackich, tylko zanim wyburzy tw├│j blok musi si─Ö z niego pozby─ç lokator├│w.
Ile razy by┼éa ta sytuacja w poznaniu omawiana. z reszt─ů ciekawe jak to si─Ö wszystko tam zako┼äczy┼éo z tymi lokatorami z bodaj┼╝e ul. Stolarskiej bo wiem tylko ┼╝e pan ┼Üruba poszed┼é siedzie─ç za swoje wyst─Öpki. Lokatorzy jednak chyba i tak stracili dach nad g┼éow─ů.

Wida─ç, ┼╝e co┼Ť gdzie┼Ť dzwoni, ale to nie ten ko┼Ťci├│┼é.
Na ulicy Stolarskiej firma kupi┼éa ca┼é─ů kamienic─Ö, ludzie wynajmowali mieszkania, a nie byli ich w┼éa┼Ťcicielami dlatego Pan ┼Üruba chcia┼é ich wyp─Ödzi─ç.
Tutaj nie ma takiej opcji i jak widz─Ö takie posty gdzie podpinasz zupe┼énie inne sprawy to a┼╝ mi si─Ö chce ┼Ťmia─ç.

Nie wiem czy wiesz na czym polega wsp├│lnota?
To wsp├│lnota zawiera umow─Ö z ewentualnym zarz─ůdc─ů i jak to bywa z umowami mo┼╝na j─ů zerwa─ç je┼Ťli kt├│ra┼Ť ze stron nie wywi─ůzuje si─Ö z obowi─ůzk├│w.
maciej_blok24

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 lis 2015, o 07:18
Nr bloku: 24

Postprzez Rob » 13 cze 2017, o 16:32

Cho─ç z po┼Ťlizgiem, pozwol─Ö sobie na ma┼éy komentarz...

Tak się składa, że przeprowadziłem się z bloku 34 (Sp-nia), do 80 (Wspólnota). Parę praktycznych podpowiedzi.
Pod bander─ů Sp├│┼édzielni, procesowanie temat├│w trwa du┼╝o szybciej. Co z tego, ┼╝e we Wsp├│lnocie rz─ůdz─ů w┼éa┼Ťciciele? I tak na wszystko potrzebne s─ů uchwa┼éy, na kt├│re trzeba g┼éosowa─ç. Aby g┼éosowanie przynios┼éo jakie┼Ť efekty - musi by─ç zainteresowanie tematem.
Zdecydowana wi─Ökszo┼Ť─ç w┼éa┼Ťcicieli w moim rewirze, wynajmuje lokale studenciarni. Tak wi─Öc ma┼éo ich obchodz─ů zebrania wsp├│lnoty, uchwa┼éy i karty g┼éosowania. Byle sianko co miesi─ůc na konto wp┼éywa┼éo, a oni sobie ┼╝yj─ů za miastem na luzie.
Pozosta┼éa cz─Ö┼Ť─ç nie ucz─Öszcza na zebrania, bo im si─Ö nie chce.
Efekt jest taki, że rodzi się pomysł, tylko procesowanie trwa zdecydowanie dłużej. A często kończy się fiaskiem...

Gdybym mia┼é ponownie podj─ů─ç decyzj─Ö - trzyma┼ébym si─Ö Sp-ni, jak tylko d┼éugo si─Ö da. Dziwi mnie fakt, ┼╝e Sp-nie, docelowo maj─ů by─ç zast─Öpowane Wsp├│lnotami.
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u