Antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Misiacz
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2012, o 16:41
Nr bloku: 9

Antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Post autor: Misiacz » 16 lut 2012, o 11:18

Szukam kogoś, kto ma doświadczenie z anteną do dekodera DVB-T. Chcę kupić jakąś, ale nie wiem, która się na naszym osiedlu sprawdzi. Prosiłbym o podzielenie się jakimiś doświadczeniami. Balkon mam w kierunku południowym (na Śrem).

misiek
Posty: 5
Rejestracja: 24 sty 2012, o 19:34

Re: Antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Post autor: misiek » 16 lut 2012, o 16:21

Ja mam balkon na zach. zeszłym roku próbowałem robic testy , kupiłem antene w Saturnie za jakies 180zł ale zaraz sie spytałem że jak beda problemy to czy moge oddać i tak tez sie stało oddałem sygnał tylko był na 2 programy tvn i cos tam jeszcze ale jakosc :cry: , i nic wiecej zadnych innych prób nie podejmowałem zaznaczam ze ma tv z dekoderem telewizji naziemnej .

alekpoz
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2012, o 00:07
Nr bloku: 37
Lokalizacja: blok 37 / blok 44
Kontakt:

Re: Antena do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T)

Post autor: alekpoz » 12 mar 2012, o 00:17

W bloku 37 (balkon na południe, 3p.) odbieram na antenie pokojowej wystawionej za okno :) obydwa muxy (czyli pakiety). MUX gdzie jest TVN,Polsat TV4 itp - bez żadnych zakłóceń a mux z TVP1/2/Polonia/Histroria itp - różnie, czasem się zacina, sygnał jest na poziomie ok. 30-40%. Mam zarówno tuner DVB-T w telewizorze LCD, jak i oddzielny tuner dokupiony do TV kineskopowego (ten radzi sobie minimalnie lepiej). Czytałem na stronach poświęconych tematowi że powinna byc to antena kierunkowa typu Yagi - długi prosty pręt z poprzeczkami ;) skierowana na południe w strone Śremu

ODPOWIEDZ