Palacze i reszta osiedlowego ┼Ťwiata

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Palacze i reszta osiedlowego ┼Ťwiata

Postprzez Micha┼é Spike » 22 cze 2016, o 21:39

Czy kto┼Ť wie mo┼╝e jak przekona─ç balkonowych palaczy do zaniechania tego procederu? Niestety w okresie letnim jest on przynajmniej dla mnie wyj─ůtkowo irytuj─ůcy. Jako niepal─ůca osoba z trudem znosz─Ö smr├│d papieros├│w zalewaj─ůcy mieszkanie przez otwarte okno. Bywa ┼╝e pranie schn─ůce na balkonie cuchnie dymem.
de industria imprudentia
Michał Spike

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 sty 2014, o 13:51
Nr bloku: 3

Re: Palacze i reszta osiedlowego ┼Ťwiata

Postprzez gustarballs1983 » 23 cze 2016, o 13:03

OMG nareszcie kto┼Ť ten temat poruszy┼é bo my┼Ťla┼éem ┼╝e jestem sam w tej kwestii..
latem w ci─ůgu dnia palacze nie s─ů problemem bo balkon mam od po┼éudnia i jest taki nagar ┼╝e i tak zamykamy.. zim─ů te┼╝ zamkni─Öte ale nawet okno bo pal─ů ┼Ťmieci w tych domkach jednorodzinnych przy umultowskiej i breil'a i smrodu nie da si─Ö wytrzyma─ç i zgadzam si─Ö z przedm├│wc─ů pranie trzeba suszy─ç w mieszkaniu przez kopciuch├│w bo jak si─Ö suszy na balkonie to jest ca┼ée uw─Ödzone smrodem pet├│w. Niestety regulamin osiedla nie zabrania palenia na balkonie jedyne co zabrania to trzyma─ç otwartego ognia na balkonach tzn ┼╝e teoretycznie palacze ┼éami─ů przepisy podczas zapalania papierosa zapalniczk─ů lub zapa┼ékami i nic wi─Öcej bo papieros to nie otwarty p┼éomie┼ä niestety.. a szkoda bo du┼╝o bardziej bym si─Ö cieszy┼é gdyby s─ůsiadka robi┼éa grilla na balkonie ni┼╝ smrodzi┼éa mi ─çmikami :(

no ale co zrobi─ç.. ostatnio dowiedzia┼éem si─Ö nawet ┼╝e na naszym osiedlu nie obowi─ůzuje zakaz palenia na klatkach schodowych przynajmniej z tego co wyczyta┼éem pali─ç na klatce schodowej papieros├│w si─Ö nie zabrania, ale wstawi─ç prania ┼╝eby si─Ö w po 22 wypra┼éo to ju┼╝ nie bo zak┼é├│ca to spok├│j mieszka┼äc├│w.. istna komuna.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez jendras » 25 cze 2016, o 22:07

U nas w bloku wsp├│lnoty jest zakaz palenia na balkonach, ale nic to nie zmienia. Czasami kto┼Ť da si─Ö przekona─ç, ale og├│lnie to palacze maj─ů reszt─Ö w g┼é─Öbokim powa┼╝aniu.
jendras

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 lip 2012, o 12:31
Nr bloku: 82

Postprzez Halina » 18 lip 2016, o 14:58

Bez przesady, dajmy ludziom chocia┼╝ odrobin─Ö wolno┼Ťci, nie mo┼╝na pali─ç w miejscach publicznych takich jak przystanki a nie w┼éasne balkony, cz┼éowiek kupuj─ůc mieszkanie kupuje je z balkonem i ma prawo wyj┼Ť─ç i zapali─ç papierosa. Sama nie pal─Ö, wywieszam pranie na balkonie i nigdy nie czu┼éam zapachu dymu na ubraniach.
Halina

Do┼é─ůczy┼é(a): 18 lip 2016, o 14:51
Nr bloku: 41

Postprzez jendras » 18 lip 2016, o 15:06

Ale ten zakaz nie jest og├│lny, to jest zakaz prowadzony regulaminem wsp├│lnoty czyli wol─ů wi─Ökszo┼Ťci. Argumentem wi─Ökszo┼Ťci palaczy na zwr├│cenie uwagi gdy pal─ů na balkonie jest, smr├│d w domu. Skoro palaczom przeszkadza zapach dymu w ich mieszkaniu to jakim prawem chc─ů ten smr├│d wprowadza─ç do mieszka┼ä innych os├│b. Nie wspomn─Ö tutaj ju┼╝ o argumentach zdrowotnych.
jendras

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 lip 2012, o 12:31
Nr bloku: 82

Postprzez Stefan » 20 lip 2016, o 09:34

Halina napisa┼é(a):Bez przesady, dajmy ludziom chocia┼╝ odrobin─Ö wolno┼Ťci, nie mo┼╝na pali─ç w miejscach publicznych takich jak przystanki a nie w┼éasne balkony, cz┼éowiek kupuj─ůc mieszkanie kupuje je z balkonem i ma prawo wyj┼Ť─ç i zapali─ç papierosa. Sama nie pal─Ö, wywieszam pranie na balkonie i nigdy nie czu┼éam zapachu dymu na ubraniach.

To nie jest przesada. Jak dla mnie mog─ů pali─ç gdzie chc─ů ale niech robi─ů to tak, ┼╝eby dym nie lecia┼é innym ludziom do mieszka─ç. Niestety palenie na balkonie przy odpowiednim wietrze ko┼äczy si─Ö tym, ┼╝e kto┼Ť tym dymem zostaje uraczony.
Stefan

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 gru 2011, o 12:23

Postprzez Micha┼é Spike » 21 lip 2016, o 21:48

I tu pies pogrzebany ┼╝e poprzedni ustr├│j bardzo skutecznie obrzydzi┼é nam spo┼éecznictwo i my┼Ťlenie o s─ůsiadach jako wsp├│┼émieszka┼äcach o takich samych prawach.
Ważny jest mój tyłek i moje prawa a reszta niech siedzi cicho bo mamy "demokracje". :lol:
de industria imprudentia
Michał Spike

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 sty 2014, o 13:51
Nr bloku: 3

Postprzez gustarballs1983 » 30 lip 2016, o 13:55

Halina napisa┼é(a):Bez przesady, dajmy ludziom chocia┼╝ odrobin─Ö wolno┼Ťci, nie mo┼╝na pali─ç w miejscach publicznych takich jak przystanki a nie w┼éasne balkony, cz┼éowiek kupuj─ůc mieszkanie kupuje je z balkonem i ma prawo wyj┼Ť─ç i zapali─ç papierosa. Sama nie pal─Ö, wywieszam pranie na balkonie i nigdy nie czu┼éam zapachu dymu na ubraniach.

A co z prawem pozostałych mieszkańców do oddychania czystym powietrzem?!
Ile ignorancji musi mie─ç w sobie taki palacz ┼╝eby smrodzi─ç komu┼Ť pod nosem.

Nawet jak palaczy jest wi─Ökszo┼Ť─ç to wcale nie znaczy ┼╝e maja prawo zasmradza─ç komu┼Ť ┼╝ycie tylko dlatego ┼╝e jest "demokracja".

Wedle mnie palaczom powinno si─Ö podnie┼Ť─ç sk┼éadki na ubezpieczenie zdrowotne z powodu zwi─Ökszonego ryzyka zachorowania na raka p┼éuc oraz za tworzenie toksycznego ┼Ťrodowiska w kt├│rym inni mog─ů przez nich zachorowa─ç (bierne palenie) jak by tak te sk┼éadk─Ö podnie┼Ť─ç o 200% to by si─Ö sko┼äczy┼éo smrodzenie innym ludziom..

poza tym w temacie te┼╝ chyba kto┼Ť pi┼é do faktu ze w latach 20 i 30 ubieg┼éego wieku ┼╝e ludzie palili w budynkach i nikomu to nie przeszkadza┼éo...
no nie do ko┼äca tak by┼éo, bo jak takiemu palaczowi kto┼Ť zwr├│ci┼é uwag─Ö ┼╝e smr├│d roztacza i ┼╝eby zgasi┼é to uprzejmie tak te┼╝ czyni┼é, a je┼Ťli nie, to og├│┼é dawa┼é mu wpierdol i nikt si─Ö niczym nie przejmowa┼é... policjant przyszed┼é i przyznawa┼é racj─Ö og├│┼éowi.
...a teraz nie do┼Ť─ç ┼╝e bezczelni palacze nie maja ochoty przesta─ç to jeszcze jakby takiemu wjeb spu┼Ťci─ç to jeszcze by cz┼éowieka psy przyskrzyni┼éy i sprawa w s─ůdzie...
więc jak to się mawia "znak czasów". oto przykład zepsucia społecznego.. nieogarnięta buta...
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Postprzez andy » 1 sie 2016, o 08:29

gustarballs1983 napisa┼é(a):Wedle mnie palaczom powinno si─Ö podnie┼Ť─ç sk┼éadki na ubezpieczenie zdrowotne z powodu zwi─Ökszonego ryzyka zachorowania na raka p┼éuc oraz za tworzenie toksycznego ┼Ťrodowiska w kt├│rym inni mog─ů przez nich zachorowa─ç (bierne palenie) jak by tak te sk┼éadk─Ö podnie┼Ť─ç o 200% to by si─Ö sko┼äczy┼éo smrodzenie innym ludziom..

Pomys┼é teoretycznie dobry tylko jak zweryfikowa─ç, czy kto┼Ť pali. Pewnie koszty takiej weryfikacji by┼éby wy┼╝sze ni┼╝ doch├│d z wy┼╝szej sk┼éadki. Lepiej ju┼╝ chyba podnie┼Ť─ç cen─Ö papieros├│w np. z ka┼╝dej paczki 10 z┼é przeznacza─ç na fundusz zdrowia.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez gustarballs1983 » 1 sie 2016, o 19:26

weryfikowa─ç tylko wyrywkowo i okazjonalnie ale jak si─Ö przy┼éapie kogo┼Ť na oszustwie to wpierdoli─ç do mamra albo do┼╝ywotnie prace spo┼éeczne :mrgreen:
gustarballs1983

Nast─Öpna strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u