Palacze i reszta osiedlowego ┼Ťwiata

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Re: Palacze i reszta osiedlowego ┼Ťwiata

Postprzez Rob » 7 sie 2016, o 19:51

Mnie poza chmur─ů dymu, irytuje towarzysz─ůce cz─Östo takim wyj┼Ťciom na balkon - s┼éownictwo rodem z rynsztoka (!!!).
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Postprzez Halina » 8 sie 2016, o 18:30

Rynsztok to chyba Pana ulubione s┼éowo ;) Osobi┼Ťcie sp─Ödzam du┼╝o czasu (chocia┼╝by z dzie─çmi) na balkonie i nie dochodz─ů mnie ┼╝adne wulgaryzmy, mo┼╝e powinien Pan pomy┼Ťle─ç o domku niespe┼éna kilometr dalej ni┼╝ o mieszkaniu w bloku je┼Ťli wszystko tak panu przeszkadza?
Halina

Do┼é─ůczy┼é(a): 18 lip 2016, o 14:51
Nr bloku: 41

Postprzez gustarballs1983 » 8 sie 2016, o 19:18

Mi przeszkadza tylko elementarny brak poszanowania innych os├│b jakim palacze pa┼éaj─ů do innych. Nie daj B├│g zwr├│ci─ç takiemu uwag─Ö to najch─Ötniej by cz┼éowieka zabi┼é wzrokiem. Mi nie zdarza si─Ö s┼éysze─ç przekle┼ästw z balkonu, za wyj─ůtkiem moich w┼éasnych gdy psiocz─Ö na pal─ůcych.
co za┼Ť do wyprowadzki to bardzo ch─Ötnie ale musia┼éa by mnie pani zasponsorowa─ç, bo na obecn─ů chwil─Ö mnie nie sta─ç.

Poza tym ostatnio w tv lecia┼é jaki┼Ť dokument, o tym jak si─Ö takie sprawy maj─ů w Wielkiej Brytanii i okazuje si─Ö ┼╝e pali─ç tam mo┼╝na *TYLKO* w niekt├│rych ekskluzywnych sklepach sprzedaj─ůcych wyroby tytoniowe oraz w nielicznych do tego wyznaczonych miejscach.. wsz─Ödzie poza tymi miejscami, czyli w mieszkaniach/apartamentach/balkonach/pubach/ulicach/sklepach/urz─Ödach/parkach/podw├│rkach itp. jest to absolutnie zakazane i grozi to mandatem za kilka tysi─Öcy funt├│w.

W cywilizowanych krajach idzie rozwi─ůza─ç ten problem. Tak jak @andy m├│wi┼é, powinna by─ç op┼éata na nfz z cz─Ö┼Ťci przychod├│w z ceny papieros├│w. Jeszcze w 2002 roku kuzyn widzia┼é w usa ,┼╝e paczka np Marlboro kosztowa┼éa 11 dolar├│w a ten mia┼é si─Ö do z┼éot├│wki mniej wi─Öcej podobnie jak teraz czyli 1$=4PLN
co znaczy ┼╝e paczka malboras├│w powinna kosztowa─ç nie 15PLN tylko 60PLN wtedy ludzie rozwa┼╝yli by czy za t─ů swoja najni┼╝sz─ů krajow─ů kupi─ç "wagon" marlboro czy op┼éaci─ç czynsz i mie─ç na ┼╝arcie do pierwszego. Bo palenie to taki sam na┼é├│g jak alkoholizm, i tak jak ochleje za komuny tak teraz palacze s─ů pob┼éa┼╝liwie traktowani. Mam jednak szczer─ů nadziej─Ö ┼╝e tak jak obecnie dobieraj─ů si─Ö do dupy wszystkim tym bo┼╝ym pijaczkom tak palacze b─Öd─ů nast─Öpni w kolejce :D:D:D
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez Rob » 8 sie 2016, o 20:28

Halina napisa┼é(a):Rynsztok to chyba Pana ulubione s┼éowo ;) Osobi┼Ťcie sp─Ödzam du┼╝o czasu (chocia┼╝by z dzie─çmi) na balkonie i nie dochodz─ů mnie ┼╝adne wulgaryzmy, mo┼╝e powinien Pan pomy┼Ťle─ç o domku niespe┼éna kilometr dalej ni┼╝ o mieszkaniu w bloku je┼Ťli wszystko tak panu przeszkadza?

Przywykłem nazywać rzeczy po imieniu i "rynsztok" - pasuje mi tutaj najlepiej.
Mam zreszt─ů sporo materia┼éu filmowego, kt├│ry skutecznie obala Pani optymistyczny pogl─ůd.

Przyznam, ┼╝e przytoczony przez Pani─ů argument, to klasyczne (za przeproszeniem) t┼éumaczenie g├│wniarzy...
Ot├│┼╝ w Polsce TAKIE SAMO PRAWO, obowi─ůzuje zar├│wno w bloku, jak i w domku. Z pewno┼Ťci─ů uda si─Ö to Pani wygooglowa─ç :)

Natomiast "domek", to faktycznie b─Ödzie m├│j kolejny krok mieszkaniowy. Je┼Ťli oczywi┼Ťcie zdolno┼Ť─ç kredytowa na to pozwoli.
Rob

Postprzez Elvira29 » 8 sie 2016, o 20:44

Halina napisa┼é(a):Rynsztok to chyba Pana ulubione s┼éowo ;) Osobi┼Ťcie sp─Ödzam du┼╝o czasu (chocia┼╝by z dzie─çmi) na balkonie i nie dochodz─ů mnie ┼╝adne wulgaryzmy, mo┼╝e powinien Pan pomy┼Ťle─ç o domku niespe┼éna kilometr dalej ni┼╝ o mieszkaniu w bloku je┼Ťli wszystko tak panu przeszkadza?

Nie o┼Ťmieszaj si─Ö kobieto.
Niech studenckie bydło się wyprowadzi. Najlepiej na pustynię!
Elvira29

Do┼é─ůczy┼é(a): 9 pa┼║ 2014, o 20:04

Postprzez Vagatan » 9 sie 2016, o 05:43

Prawo wsz─Ödzie jest takie samo, ale ka┼╝dy z nas decyduj─ůc si─Ö na mieszkanie na tym osiedlu doskonale zdawa┼é sobie spraw─Ö, ┼╝e le┼╝y najbli┼╝ej kampusu UAM i pe┼éno tu student├│w. Nie oznacza to oczywi┼Ťcie, ┼╝e maj─ů mie─ç taryf─Ö ulgow─ů, a my mamy to z pokor─ů akceptowa─ç, po prostu prawdopodobie┼ästwo wyst─ůpienia bydl─Öcych zachowa┼ä jest tu zdecydowanie wi─Öksze ni┼╝ np. w podpozna┼äskim osiedlu szeregowc├│w.
Vagatan

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 lut 2014, o 09:41
Nr bloku: 79

Postprzez Stefan » 9 sie 2016, o 12:07

Pani Halino, rozwa┼╝my tak─ů sytuacj─Ö. Wprowadzam si─Ö do Pani bloku i mam balkon obok Pani balkonu. Zak┼éadam domow─ů dzia┼éalno┼Ť─ç renowacji felg samochodowych.
┼╗eby nie brudzi─ç i smrodzi─ç sobie w mieszkaniu, felgi b─Öd─Ö czy┼Ťci┼é na balkonie. P├│┼║niej r├│wnie┼╝ b─Öd─Ö je na balkonie malowa┼é farb─ů proszkow─ů.
Przy odpowiednim wietrze kurz, py┼é, cz─ůsteczki farby polec─ů na Pani balkon. Osi─ůd─ů mo┼╝e np. na praniu.
I tu pytanie. Czy Pani to b─Ödzie przeszkadza─ç czy nie?
Stefan

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 gru 2011, o 12:23

Postprzez Halina » 9 sie 2016, o 18:38

Prosi┼éabym o odrobin─Ö szacunku, nie jestem studentk─ů lecz od dawna pracuj─ůc─ů kobiet─ů z dzie─çmi(co oznacza, ┼╝e r├│wnie┼╝ s┼éysz─Ö nocna ha┼éasy a wstaj─Ö do┼Ť─ç wcze┼Ťnie). Mam jednak na uwadze, ┼╝e nie ka┼╝dy student to "byd┼éo", jak to wulgarnie nazywa Pani Elvira. Ja po prostu dobrze ┼╝yj─Ö z s─ůsiadami i ka┼╝dy problem z nimi omawiam co te┼╝ i pa┼ästwu proponuj─Ö.
A co do felg to nie mog┼éabym Panu zabroni─ç, tak samo jak Pan nie m├│g┼éby mi zabroni─ç za┼éo┼╝enia mini ┼╝┼éobka w mieszkaniu (co r├│wnie┼╝ generowa┼éby wi─Öksze ha┼éasy). Z ca┼éym szacunkiem ale zak┼éadaj─ůc konto na tym forum liczy┼éam r├│wnie┼╝ na jakie┼Ť pozytywne w─ůtki a tu sta┼ée grono narzekaczy. Szkoda mi czasu na takie rzeczy. Pozdrawiam i mimo wszystko ┼╝ycz─Ö spokoju i pogody ducha!
Halina
Halina

Do┼é─ůczy┼é(a): 18 lip 2016, o 14:51
Nr bloku: 41

Postprzez Rob » 9 sie 2016, o 19:21

@ Vagatan
I dlatego, że prawdopodobieństwo bydlęcych zachowań jest tutaj większe - musimy się bardziej zintegrować w walce z imprezowiczami.
Do czego zreszt─ů od kilku ┼éadnych lat - Was namawiam.

@ Stefan
Perfekcyjny przykład! :)

@ Halina
Na jakiej podstawie wci─ů┼╝ Pani zak┼éada, ┼╝e nie staramy si─Ö ┼╝y─ç w zgodzie z s─ůsiadami...?
Bo wg mnie, ┼╝ycie wedle pewnych zasad (w tym w zgodzie z art.51 Kodeksu Wykrocze┼ä ┬ž 1 i 2) + oczywi┼Ťcie zasad dobrego wychowania - to w┼éa┼Ťnie pr├│ba ┼╝ycia w zgodzie. I ja do tych zasad si─Ö stosuj─Ö.

Gdy s┼éysz─Ö w bliskiej okolicy imprez─Ö, lub g┼éo┼Ťne nocne rozmowy, namierzam delikwent├│w i w ┼Ťrodku nocy podejmuj─Ö pr├│by dogadania si─Ö. Je┼Ťli jednak moje s┼éowa trafiaj─ů grochem o ┼Ťcian─Ö (a tak si─Ö dzieje w 99%) - to co wg Pani powinienem zrobi─ç? Na czym ma polega─ç kompromis z mojej strony, gdy imprezowicze generuj─ů taki sam poziom ha┼éasu?
Prosz─Ö poczyta─ç moje w─ůtki i si─Ö Pani dowie, co mo┼╝na w takiej sytuacji zrobi─ç.

Prosz─Ö mi wierzy─ç. Nie narzekamy dla narzekania. Nie jeste┼Ťmy "hejterami". Ale gdy kto┼Ť robi sobie z ciszy nocnej i z szacunku do innych jaja - nie pozostaj─Ö na to oboj─Ötny!
Rob

Poprzednia strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u