Budowa nowej szkoły podstawowej

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Budowa nowej szkoły podstawowej

Post autor: julia » 12 wrz 2015, o 19:30

Sprawa głównie dla rodziców małych dzieci z naszego osiedla.
Co myślicie o budowie nowej szkoły podstawowej na naszym osiedlu (na nowej części)? Właściwie to nie bardzo jest gdzie ją wcisnąć, ale faktem jest, że przydałaby się dla naszych dzieci szkoła. Okoliczne są już bardzo przeciążone i z tego co wiem obowiązuje w nich system zmianowy, w tym nawet godziny 12:00-16:30 dla klas 1-3, co wg mnie jest katastrofą. Może czas podjąć wspólnie jakieś kroki, napisać jakąś petycję do Prezydenta Miasta Poznania? Nie bardzo wiem co więcej jeszcze można zrobić, może ktoś ma jakiś pomysł lub wiedzę na ten temat.
Ciągle dziwi mnie, że przy takiej rozbudowie osiedla i tylu dzieciach powstają nowe markety, a o szkole nie ma mowy. Czy miasto nie ma obowiązku budowy nowej szkoły jeśli liczba mieszkańców wzrosła o dobrych kilka tysięcy na przełomie kilku ostatnich lat?

Może jakimś rozwiązaniem byłoby pozostawienie obecnego budynku szkoły podstawowej na Os. Śmiałego tylko dla klas 4-6 i dobudowanie nowego skrzydła dla klas 1-3?

P.S. Znalazłam przypadek z Krakowa, gdzie na wniosek 1500 mieszkańców i z poparciem Parafii, Prezydent Miasta wydał zgodę na budowę szkoły dla 600 dzieci http://www.gotyk.home.pl/index.php?opti ... Itemid=487.

ODPOWIEDZ