Nowy mieszkaniec

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Kasja
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2015, o 10:51
Nr bloku: 1

Nowy mieszkaniec

Post autor: Kasja » 9 lut 2015, o 10:53

Cześć,

Od marca będę nową mieszkanką osiedla. Proszę napiszcie gdzie warto robić zakupy, zamawiać jedzenie, co ciekawego dzieje się na osiedlu, na co uważać.
Będę bardzo wdzięczna za informacje które pomogą mi się zaadaptować do nowego miejsca :)

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: gustarballs1983 » 25 lut 2015, o 00:03

Witam
Widzę że wpisałaś numer bloku "1" czy faktycznie będziesz mieszkać w jedynce czy też wprowadzasz się na nowa część osiedla??
na starej części osiedla sklepów jest dostatek głownie skoncentrowane w centrum starej części osiedla wewnątrz wyspy otoczonej ulica osiedlową poza tym jest jeszcze ALDI i na nowej części jest TESCO. co do nowej części to się nie wypowiem bo tam nie mieszkam..
jeśli chodzi o "atrakcje dla gawiedzi" to nie spodziewał bym się zbyt dużo po PSM ostatnią imprezę jaką robili to było wypożyczenie boiska przy gimnazjum nr 12 dla spółdzielni ze śmiałego która zrobiła tam piknik country który z racji poziomu wykonawców którzy się tam zjeżdżali rok w rok zaliczał totalna klapę więc w ostatnim roku już pikniku nie było.. innych imprez raczej na osiedlu nie ma, a PSM w tej kwestii raczej groszem nie szasta.
co do pani "obaw" to raczej nie ma się specjalnie czego obawiać wewnątrz osiedla nawet lokalne penerstwo jeśli jakieś się napatoczy to "swoich nie rusza" raczej bardzo spokoje osiedle.. wielkim wydarzeniem jest jak od wielkiego dzwonu zjawi się karetka pogotowia po jakiegoś dziadka co zasłabł w swoim mieszkaniu albo po osła który rozbił se łeb na zjeżdżalni na lokalnej pływalni bo tak się kończy zjazd zjeżdżalnią głowa w dół... poza tym nic specjalnego, latem wieczorami i czasem późno w nocy zdarzy się że jakieś penery drą mordę idąc przez osiedle śpiewając co s w stylu "kolejorz moja miłość" tyle jeśli chodzi o starą część osiedla bo co do nowej to jak już wspominałem wiem niewiele. jak mówiłem spokojne osiedle i niewiele się dzieje poza tym że w porównaniu z wszystkimi osiedlami dookoła stara część Batorego jest najmniej doinwestowanym osiedlem ostatnim wydarzeniem w tej kwestii była wymiana rur w pionach bloków z żelaznych na pcv a jakoś nie spieszą się z termoizolacją budynków gdzie wszystkie osiedla dookoła maja to już dawno za sobą..
mam nadzieję że jakoś rozjaśniłem sytuację.. pozostali użytkownicy forum zapewne będą bardziej wylewni jeśli Pani określi się w której części osiedla faktycznie będzie pani mieszkać..
EDIT
no bym był zapomniał czasem po osiedlu grasuje stado dzików które poza tym że przyszły szukać żarcia i dewastacją osiedlowej zieleni nie stanowią większego zagrożenia. Pomimo medialnej nagonki środowisk lewicowych dziki jak dotąd nikogo nie zaatakowały po prostu nie należy wchodzić im w droge to i one nie będą krzywdy nikomu wyrządzać
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Kat
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2015, o 15:43

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: Kat » 17 cze 2015, o 15:48

Podbijam temat :-)
W starej części osiedla jestem raczej rozeznana, uczęszczałam tu lata temu do szkoły, ale totalnie zielona jeśli chodzi o nową część (w sumie ogarniam tylko Tesco :roll: )
Gdzie warto robić zakupy, gdzie znajdę punkty typu apteka, bankomat? Czy funkcjonuje w najbliższej okolicy ryneczek/targ?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi :-)

Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: andy » 17 cze 2015, o 21:28

Kat pisze:... ale totalnie zielona jeśli chodzi o nową część (w sumie ogarniam tylko Tesco :roll: )
Gdzie warto robić zakupy, gdzie znajdę punkty typu apteka, bankomat? Czy funkcjonunje w najbliższej okolicy ryneczek/targ?
Bankomat to chyba tylko w Tesco. Może coś się znajdzie jeszcze w bloku 79 przy pętli tramwajowej.
Apteka w Tesco i we wspomnianym bloku 79. Rynku u nas niestety brak :(
Kilka sklepów spożywczych i weterynarza masz w zachodniej części osiedla 79 - 82.

Kat
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2015, o 15:43

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: Kat » 18 cze 2015, o 08:44

O, dzięki :-)
A rarytasy typu mięsny/rzeźnik, osiedlowe drogerie znajdę (bo Społem to chyba na Śmiałego najbliższy, nie?) czy pozostaje mi tylko Tesco i jego "galeria"?
Przyzwyczajona do mieszkania w centrum, gdzie wszelkiej maści sklepy od spożywczaków, przez lumpeksy po mięsny pod nosem będę musiała się długo oswajać z nowym miejscem :lol:
Na starej części osiedla chyba więcej sklepików jest, prawda? Kojarzę spożywczy i cukiernię przy szkole (ale to szmat czasu minął) i taki papierniczo-drogeryjny po drodze na pestkę ;)

Honia_pn
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2013, o 21:53
Nr bloku: 80

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: Honia_pn » 27 lip 2015, o 21:28

Tam w okolicy blokow 80 to nie ma rzeźnikow, etc, niestety, 'podstawowe' wędliny mozna kupic w Odido przy bloku 80
Jest warzywniak na przeciwko boiska

maniek1
Posty: 1
Rejestracja: 3 mar 2016, o 10:40
Nr bloku: 4

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: maniek1 » 3 mar 2016, o 10:43

Witam, ja również wprowadzam się już niedługo, bardzo miło mi was wszystkich poznać, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: gustarballs1983 » 5 mar 2016, o 13:47

witaj na naszym forum osiedlowym @maniek1..

jak widzisz niewiele się tu dzieje forum praktycznie jest prawie martwe, i jakoś nie rokuje na zmiany. najczęstszymi gośćmi są boty reklamowe których posty są czasem usuwane przez administratora.. okazjonalnie raz na dwa miesiące może ktoś z mieszkańców coś napisze na forum w zasadzie odkopując jakiś temat. w zasadzie to zastanawia mnie jak to forum zarabia na utrzymanie domeny z której korzysta.. bo reklam specjalnie nie widzę a ruch też znikomy a za domenę płacić trzeba..

Pozdrawiam
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 45
Rejestracja: 15 gru 2011, o 13:31
Kontakt:

Re: Nowy mieszkaniec

Post autor: admin » 5 mar 2016, o 14:16

gustarballs1983 pisze: gośćmi są boty reklamowe których posty są czasem usuwane przez administratora.
Oj zdziwiłbyś się ile tych spamerów tutaj trafia. Usuwamy je całkiem szybko, większości nie zdążysz nawet zauważyć :)
gustarballs1983 pisze:zastanawia mnie jak to forum zarabia na utrzymanie domeny z której korzysta. bo reklam specjalnie nie widzę a ruch też znikomy a za domenę płacić trzeba..
Nie wszystko robi się dla pieniędzy. Domena to jest koszt ale znowu nie tak wielki, więc nawet jeśli forum na siebie nie zarobi, to nie ma katastrofy.
Forum mieszkańców os. Stefana Batorego w Poznaniu - http://batorego.net
e-mail: os.batorego@gmail.com

ODPOWIEDZ