Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: Stefan » 17 gru 2014, o 12:06

Zakładam nowy wątek o miejscach niebezpiecznych na naszym osiedlu.
Proponuję pisać (i najlepiej wrzucać także zdjęcia) o takich miejscach. Może dzięki temu coś się zmieni na lepsze.

Miejsce nr 1 - okolice bloku nr 5, przy placu zabaw wyrosły ładne betonowe słupki o bardzo ostrych kantach - jeśli ktoś się na nie przewróci, to o nieszczęście nie trudno.
photo0301.jpg
photo0301.jpg (196.37 KiB) Przejrzano 20526 razy
photo0302.jpg
photo0302.jpg (224.6 KiB) Przejrzano 20526 razy

Najki
Posty: 34
Rejestracja: 21 sty 2013, o 18:43

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: Najki » 17 gru 2014, o 13:10

Przecież to zwykłe elementy krawężników. Nie potrafili nawet zamontować tego prawidłowo czyli w poziomie ?

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: satyr42 » 17 gru 2014, o 13:18

To są wkopane pionowo krawężniki. Pewnie zostały po jakimś remoncie, nie mieli co z nimi zrobić więc wymyślili to ;]

Ja bym dodał od siebie jeszcze północ osiedla z dwóch powodów
- dziki :D Jak wracałem jakiś miesiąc temu w nocy to przy Umultowskiej obok Aldiego na ulicy łaziło sobie stadko
- złodzieje - jakiś czas temu ukradziono mi atrapę chłodnicy z samochodu. Co ciekawe to chyba częstszy proceder bo na osiedlu też widziałem już jeden samochód bez atrapy oraz widziałem gościa który wracał z poczty z czymś co wyglądało jak ta kratka chłodnicy. Sprawę zgłosiłem na policję, na razie nic się w tej sprawie nie dzieje.

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: bma » 17 gru 2014, o 16:21

złodzieje? Przecież tyle kamer na osiedlu i monitoring nie pomógł nic?

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: satyr42 » 17 gru 2014, o 16:40

bma pisze:złodzieje? Przecież tyle kamer na osiedlu i monitoring nie pomógł nic?
Policja od jakiegoś czasu milczy, więc nie wiem czy działają. Mam cichą nadzieję, że pozostali poszkodowani również zgłosili tę sprawę na policję, bo ich sprawy byłyby w stanie całościowo nakierować jakoś śledztwo.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: gustarballs1983 » 17 gru 2014, o 17:33

Ja z kolei uważał bym na skupisko ławeczek w parku batorego-śmiałego nieopodal bloku nr1 letnimi popołudniami/wieczorami przesiaduje tam lokalne "penerstwo" zachowujące się głośno i agresywnie kilkukrotnie w przeciągu ostatnich lat interweniowała tam policja raz doszło nawet do niebezpiecznego zdarzenia bo ktoś kogoś potraktował z maczety skończyło się na karetce i oddziale "zamaskowanych pałkarzy" z policji (jak mniemam oddział prewencji/szybkiego reagowania)

z innej beczki w bloku nr1 mieszka jakiś zapyziały cwaniak który włamuje się ludziom na wifi. po nazwie kilku sieci można sądzić że ich właściciele mieli stycznośc z działalnościa tego gagatka... nazwy typu "kup sobie swoj internet" itp. do niedawna były powszechnym zjawiskiem. niejednokrotnie jak łącze się ze swoim routerem to wśród pozostałych sieci widzę sieć typu "FREE PUBLIC WIFI" gdzie sieć ma ikone sieci ad-hoc czyli połączenia typu komputer-komputer a to już wygląda ostro podejrzanie..

poza tym wielokrotnie zdarzały się sytuacje gdzie jakaś siec miała duplikat o tej samej nazwie ESSID z tym że jedna z nich jest niezabezpieczona hasłem (zakładam że ta bez hasła miała też identyczny BSSID co ta z hasłem. dodatkowo ta bez hasła była siecią ad-hoc) w jakimś starym temacie na forum już poruszałem tę kwestię jak i mi ktoś wjechał na sieć. także uczulam ludzi z bloku 1 żeby uważali.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: bma » 17 gru 2014, o 18:48

satyr42 pisze:
bma pisze:złodzieje? Przecież tyle kamer na osiedlu i monitoring nie pomógł nic?
Policja od jakiegoś czasu milczy, więc nie wiem czy działają. Mam cichą nadzieję, że pozostali poszkodowani również zgłosili tę sprawę na policję, bo ich sprawy byłyby w stanie całościowo nakierować jakoś śledztwo.
zapytałem o monitoring pro forma bo nie sądzę żeby w czymkolwiek pomógł
zresztą skoro ci nie zaproponowano przejrzenia zapisów to pewnie policja już też tak uważa
Myślę, że ten monitoring służy jedynie napełnieniu czyjejś kabzy, bo jakość zapisów jest taka, że uniemożliwia rozpoznanie czegokolwiek (kogokolwiek),
a obrotowe kamery w tej marnej jakości skutecznie nagrywają obraz z miejsc gdzie akurat nic się nie dzieje :)
Być może się mylę i jest ktoś na forum komu zapisy z monitoringu w czymś pomogły - jeśli tak to proszę napisać - pewnie wtedy będę musiał zmienić zdanie

robsonek
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 22:32
Nr bloku: 42

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: robsonek » 17 gru 2014, o 19:07

Skrzyżowanie Umultowska - Opieńskiego , kiedy tam w końcu będą światła ???

kankuday
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 20:06
Nr bloku: 8

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: kankuday » 17 gru 2014, o 20:03

Ciekawym miejscem jest prześwit w bloku nr8. Służy za toaletę, pijalnię piwa i nie tylko, jest też świetlicą dla młodzieży. Czasami jakiś świr coś namaluje, jeśli jest to napis o naszej policji to nawet dość szybko jest usuwany. Mamy kamerę, ale jest zbyt wysoko i praktycznie widać tylko nogi osób przebywających w prześwicie.Kamera wykonuje ruchy dość przypadkowe, jeśli ktoś ma szczęście to praktycznie jest dla monitoringu niewidoczny.Ławki przy boisku ( przy bloku nr8) już od lat tradycyjnie są miejscem dla alkoholików, a śmietnik toaletą. Często obserwuję samochody fatalnie zaparkowane, a nawet jadące pod prąd. Czy ktoś słyszał o ukaraniu kierowcy na podstawie monitoringu?

bma
Posty: 12
Rejestracja: 11 sty 2012, o 22:21

Re: Niebezpieczne miejsca na osiedlu

Post autor: bma » 17 gru 2014, o 21:31

robsonek pisze:Skrzyżowanie Umultowska - Opieńskiego , kiedy tam w końcu będą światła ???

oby nigdy, bo będzie to kolejne zakorkowane skrzyżowanie

ODPOWIEDZ