Skrzyżowania równorzędne

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
czingis
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2012, o 22:37
Nr bloku: 31

Skrzyżowania równorzędne

Post autor: czingis » 5 maja 2014, o 22:08

Witajcie,
czy tylko ja mam wrażenie, że większość kierowców poruszających się po nowej części osiedla nie widzi, że skrzyżowania są równorzędne?
Parę razy mógłbym już wychodzić z auta przez drzwi pasażera...

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Skrzyżowania równorzędne

Post autor: satyr42 » 7 maja 2014, o 14:19

Też mam takie wrażenie. Ludzie głupieją jak nie ma świateł i znaków co skrzyżowanie.

Dodam od siebie ciekawostkę. Jeśli jedziemy drogą z pierwszeństwem i na kolejnych skrzyżowaniach nie ma żadnego znaku (ani ustąp ani pierwszeństwa) to znaczy, że dalej je mamy bo ten znak obowiązuje do odwołania. Wtedy są zawsze znaki "ustąp" na drodze podporządkowanej, ale nie zawsze je widać.

czingis
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2012, o 22:37
Nr bloku: 31

Re: Skrzyżowania równorzędne

Post autor: czingis » 7 maja 2014, o 16:04

Dokładnie tak.
Dodam, że mam na myśli część osiedla przy rezerwacie. Nie pamiętam, jak jest od strony ul. Szeligowskiego.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Skrzyżowania równorzędne

Post autor: andy » 14 maja 2014, o 23:01

Zauważyliście, że na północnej części osiedla ze skrzyżowań usunięto kilka znaków "ustąp pierwszeństwa"?
Myślę, że dużo osób jeździ na pamięć i stąd pewnie biorą się te sytuacje, o których pisze czingis.
Sam nie tak dawno ustępowałem pierwszeństwa komuś z lewej mając w pamięci znak, którego jak się później okazało już tam nie ma.

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Skrzyżowania równorzędne

Post autor: satyr42 » 14 maja 2014, o 23:21

Zgadza się, z tym że na wjeździe od Umultowskiej postawili znak skrzyżowania równorzędnego :) (nie wiem jak na innych wjazdach)

ODPOWIEDZ