Budowa przychodni

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Budowa przychodni

Post autor: julia » 24 sty 2012, o 23:11

Czy ktoś posiada jakieś informacje na temat planowanej budowy przychodni zdrowia? Czy już jest pewne czy powstanie i jeśli tak to gdzie i kiedy? Podobno były plany aby wybudować ją na rogu Umultowskiej i Opieńskiego, choć podobno protestowali mieszkańcy pobliskich bloków. Nie bardzo rozumiem skąd te protesty (podobno chodziło o hałasujące karetki) ale mniejsza o to. Może w końcu mielibyśmy więcej lekarzy i łatwiej byłoby się do nich dostać. No i te schody w obecnej przychodni (aczkolwiek obecnie bliskość kościoła może mieć pozytywne znaczenie ;)).

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Budowa przychodni

Post autor: quadrat » 25 sty 2012, o 20:26

Hmmm no właśnie w prasie było info, że budowa przychodni wraz z nową siedzibą administracji i klubem seniora została rozpoczęta więc po cichu liczyłem, że to jest ten plac budowy koło bloku 42 ale... chyba jednak tam będą mieszkania a przychodnia itd wciąż są w planach...

osaka
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2012, o 20:48
Nr bloku: 31
Kontakt:

Re: Budowa przychodni

Post autor: osaka » 25 sty 2012, o 20:34

No ja znalazłem taki artykuł z 17 stycznia 2012 roku:
Na działce przy skrzyżowaniu ulic Umultowskiej i Opieńskiego spółdzielnia mieszkaniowa postawi nowy pawilon. Pomieszczą się w nim przychodnia lekarska, klub seniora i osiedlowa administracja.

Nowy budynek będzie mieć 500 metrów kwadratowych powierzchni. Prace budowlane ruszą w marcu i mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Spółdzielnia, która jest inwestorem obiektu, czeka teraz na decyzję Wydziału Środowiska w sprawie zgody na wycinkę drzew na działce przy blokach numer 38 i 39, na której ma stanąć pawilon.

Gdy pawilon będzie gotowy, mieszkańcy osiedla Batorego na Piątkowie będą mieli bliżej do lekarza i świetne miejsce na spotkania towarzyskie. Obecna przychodnia lekarska na os. Batorego cierpi na brak przestrzeni. Chorzy przyjmowani są w mieszkaniach przerobionych na gabinety, a w poczekalni często brakuje miejsc.

- Główną decyzją jest tutaj jak gdyby wyprowadzenie właśnie przychodni lekarskiej i stworzenie warunków dla naszych mieszkańców, żeby mieli lecznicę podstawowego kontaktu – mówi Renata Michałowska, zastępca kierownika administracji os. Batorego

Oprócz przychodni, w budynku znajdzie się miejsce dla klubu seniora, który dziś mieści się w piwnicy. W nowym pawilonie siedzibę będzie miała także administracja osiedla. Budynek będzie kosztował około 2 mln zł, a sfinansują go środki ze sprzedaży mieszkań, w których obecnie znajdują się przychodnia oraz biura administracji.
Zaś to, co teraz jest budowane, to prawdopodobnie to:
Drugi etap inwestycji na Os. Stefana Batorego to dwa budynki wielorodzinne z podziemną halą garażową. W pierwszym budynku 3-kondygnacyjnym - B - zaprojektowano 20 mieszkań, natomiast w drugim 5-kondygnacyjnym - C - 87 mieszkań, łącznie o powierzchni od 24 do 80 m2 z możliwością indywidualnego łączenia w większe, nawet do 108 m2. Wszystkie klatki schodowe wyposażone będą w windy obsługujące również poziom hali garażowej. Mieszkania o wyjątkowo funkcjonalnych rozwiązaniach wykonane zostaną w standardzie deweloperskim.

Inwestor zapewnia pełną infrastrukturę osiedla a także przyjaźnie zagospodarowane otoczenie budynku z placem zabaw oraz zielenią. Wielkim atutem lokalizacji inwestycji jest świetne połączenie komunikacyjne z centrum miasta (5 minut pieszo do PST) oraz z Kampusem UAM (10 min pieszo). Wykonawcą inwestycji będzie poznańska firma PEKABUD MORASKO Sp. z o.o. Termin zakończenia inwestycji: Grudzień 2012 r.
in love with the dark side i'd found

quadrat
Posty: 21
Rejestracja: 25 sty 2012, o 20:22
Nr bloku: 44

Re: Budowa przychodni

Post autor: quadrat » 25 sty 2012, o 21:01

Ten drugi artykuł jest o budowie przy blokach 51,52. Tam właśnie powstają dokładnie takie 2 jak opisano i wykonawca jest Pekabud a inwestorem Uwi. Pozostaje pytanie... co budują przy 41 (Umultowska)? :) Ale już na forum czytałem, że to mieszkania robi AI chyba....

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Budowa przychodni

Post autor: andy » 25 sty 2012, o 22:16

Dokładnie, to obok 41 to nowy budynek mieszkalny AI.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Budowa przychodni

Post autor: gustarballs1983 » 31 sty 2012, o 20:51

Informacja co prawda zwietrzała bo z Panią Doktor rozmawiałem w tej sprawie z jakieś pół roku temu, jednakowoż nie omieszkam się z Państwem nią podzielić.

z tego co wiem z rozmowy z panią doktor Zelich z przychodni na naszym osiedlu. NFZ odmówił wydania zgody na powstanie nowej przychodni pomimo osiągnięcia limitu pacjentów w obecnie istniejącej (tej przy kościele) NFZ chce kierować wszystkich do kompleksu przy ul. Marysieńki.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: Budowa przychodni

Post autor: kmita1956 » 5 lut 2012, o 19:32

A co NFZ ma do budowy lub nie nowej przychodni ?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Budowa przychodni

Post autor: gustarballs1983 » 5 lut 2012, o 22:26

no proszę kmita1956 jestem niecały tydzień na tym forum a już mam pierwszego "petenta" do listy ignorowanych

owszem nowa przychodnia może sobie powstać jak ja pański zarząd PSM zgodzi się postawić ale nfz nie wyda kontraktów na taką przychodnie bo kieruje wszystkich na marysieńki zatem skoro byłaby to przychodnia prywatna to ludzie mieli ja bedą w d***e bo nie po to płaca bandyckie składki na ZUS żeby w razie potrzeby wizyty u lekarza musieli jeszcze za to płacić!!!
ale najwyraźniej dobrze uposażony człowiek z byłego i obecnego establiszmentu byłej PRL tego nie zauważy z racji swego stanu majętnosci....
i nie będzie już dostrzegał problemów zwykłych ludzi a najzwyczajniej w świecie zaczną być mu oni kulą u nogi panie kmita1956!!!
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: Budowa przychodni

Post autor: kmita1956 » 5 lut 2012, o 23:50

Szybko się denerwujesz.
Po prostu się zdziwiłem, że NFZ ma coś do budowy przychodni.
Jeśli nie podpisze umowy z ekipą pani Zelich, to oczywiście dupa blada. Ale nie tak dawno rozmawiałem z dr Olczak i nie wyrażała takiej obawy. Raczej obawiała się, że Spółdzielnia znowu coś wymyśli i budowa odsunie się w czasie.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Budowa przychodni

Post autor: gustarballs1983 » 6 lut 2012, o 00:01

zdaje się że nie czytałeś(aś) chyba jeszcze pozostałych pstów:P
poza tym to jeszcze nie są nerwy jak się zdenerwuje to nie odpowiadam bo z regóły klawiaturę szlag trafia jak ja pizgam:DDD
a poza tym mogę się wydawać agresywny bo po prostu jestem z natury zgorzkniały i dzięki temu nie mam zbyt wielu znajomych :DD
ale fakt faktem stwierdzam że twoja zbytnia protekcjonalność wobec PSM ogólnie na forum przyprawiła mnie o swędzenie wątroby...
Przepraszam.. jeśli przesadziłem.. ludzie w moim otoczeniu przywykli do tego i niespecjalnie zwracają na to uwagę.

Co zaś do nfz to to co wcześniej napisałem Usłyszałem właśnie od dr. Zelich i szczerze mówiąc aż tak strasznie nie dziwi mnie decyzja nfz
owszem na marysieńki jest kawałek drogi parking ciasny a do niedawna był nawet płatny.. za to obsługa fachowa większość specjalistów jest na miejscu jest nawet pomoc wieczorowa:
+przyjmuja wieczorem
+robią badania
+przepiszą leki
+pracuje kilku na raz a w śród nich pediatra
+małe kolejki
+fachowa obsługa lekarz wylicza nawet dawkowanie leku na podstawie wagi pacjenta
+miła obsługa (co rzadko się zdarza paniom pracującym w recepcji w bloku 13)
-nie wystawią zwolnienia/opieki
-nie wypisuję recept poza tym co sami przepiszą na nasze dolegliwości
-nie wypisują skierowań
-minus rezerwowany na to o czym zapomniałem (żeby nikt nie wypominał):P

EDIT: żeby nikt nie zrozumiał źle nfz nie che zamknąć starej przychodni tylko nie chce postawić nowej tyle, że stara przychodnia nie będzie przyjmować nowych zgłoszeń do przynalezności do przychodni (czy jakkolwiek to nazywają ci biurokraci) bo przychodnia w bloku nr 13 osiągneła swój limit pacjentów czyli na chłopski rozum za duzo narodu sie chciało zarejestować w 13 a tamtejsi lekarze mają zbyt małe "moce przerobowe" na taka armię ludzi a że w niedalekiej przychodni/komplekise marysieńki maja jeszcze sporo wolnych "mocy przerobowych" to nfz nie chce stawiać kolejnych "stacji roboczych" może marysieńki nie są idealne pod względem położenia ale aż takich kolejek jak w 13 to się nie spodziewajcie (no może za wyjątkiem lekarzy specjalistów np.kardiologa czy chirurga)
nie dziwię się nfz z tą decyzja o limitach na przychodnie bo to juz jest przegięcie żeby trzeba było przyjść najpóźniej o 6:30 żeby załapac sie w koejce na jeden z ostanich numerków u lekarza a rejestracja otwarta dopiero od 7:30
ostatnia wizytę u lekarza w spawie choroby załatwiłem właśnie na pomocy wieczorowej na marysieńki i osobiście się zastanawiam czy w ogóle się tam z całą kartoteką nie przenieść.
Pozdrawiam
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ