Zakaz parkowania tyłem do budynku

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Fryderyk Nicki
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2013, o 10:18

Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: Fryderyk Nicki » 23 paź 2013, o 10:22

O co chodzi w ww. zakazie? Często parkuję w ten sposób, a niedługo przeprowadzam się na "starą" część osiedla, gdzie takich tabliczek jest mnóstwo i chciałbym otrzymać jakieś sensowne wytłumaczenie.
Ich halte ernsthaft die Deutschen für eine hundsgemeine Art Mensch und danke dem Himmel, daß ich in allen meinen Instinkten Pole und nichts anderes bin.

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: VooR » 23 paź 2013, o 12:10

Chodzi o to, żeby nie walić ludziom spalinami po oknach. ;)
Szczególnie w zimie, kiedy większość ludzi ma zwyczaj włączać silnik i skrobać szyby przez 10 minut (za co grozi mandat tak btw).
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: Stefan » 23 paź 2013, o 21:54

Dokładnie jak napisał voor. Chodzi o to, żeby rura wydechowa nie była skierowana prosto na budynek czyli na okna mieszkań.
Nie wiedziałem, że za rozgrzewanie silnika grozi w Polsce mandat.


Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: Michał Spike » 7 sty 2014, o 19:50

Ja nie rozumiem idei zakazu parkowania tyłem. W większości przypadków stoi się zawsze tyłem do któregoś z bloków.
Poza tym z tego co mi wiadomo taki zakaz niema żadnej podstawy prawnej więc nie grozi za łamanie go żadna sankcja.
de industria imprudentia

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: VooR » 7 sty 2014, o 22:31

Mylisz się, Waćpan ;)

http://www.drogi.com/akty_prawne/du99_59_623.shtml

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW
z dnia 24 stycznia 1986 r.
w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o drogach publicznych.
zm.: Dz.U.99.59.623

§ 36. Na drogach wewnętrznych zabrania się:
1) utrzymywania silnika na obrotach w czasie postoju pojazdu przez okres przekraczający 1 minutę,
2) parkowania w taki sposób, aby tył pojazdu był skierowany w stronę okien budynku, chyba że tablice porządkowe wskazują inaczej.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: Michał Spike » 7 sty 2014, o 22:52

Co nie zmienia faktu iż nie da się zaparkować zgodnie z owym zakazem bo zawsze dupą w stronę jakiegoś bloku się stanie wewnątrz osiedla.
I tak naprawdę należało by zakazać parkowania pomiędzy blokami i wyrzucić wszystkich na parkingi np przy Umultowskiej.
Wg mnie większym problemem są memeje które nie umieją zaparkować prosto na jednym miejscu parkingowym albo parkujące w ogóle w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
A z tego co mi wiadomo to jest karalne i to chyba nawet z punktami włącznie.

Jest jeszcze mały szkopuł związany z stanem prawnym dróg przynajmniej w starej części osiedla. Całe osiedle jest oznaczone jako tzw. strefa zamieszkania a nie droga wewnętrzna. Wiec wydaje się iż cytowane paragrafy mogą nie mieć tu zastosowania.

http://www.word.siedlce.pl/artykuly/dro ... 27,739,827

Jeszcze ciekawostka. Wyczytałem iż od jakiegoś czasu w polskim prawie nie istnieje coś takiego jak droga wewnętrzna.
de industria imprudentia

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Zakaz parkowania tyłem do budynku

Post autor: andy » 8 sty 2014, o 01:10

Michał Spike pisze:Ja nie rozumiem idei zakazu parkowania tyłem. W większości przypadków stoi się zawsze tyłem do któregoś z bloków.
Poza tym z tego co mi wiadomo taki zakaz niema żadnej podstawy prawnej więc nie grozi za łamanie go żadna sankcja.
Generalnie chodzi tu o to, żeby nie stać tyłem do najbliższego budynku czyli nie kopcić komuś pod oknem.
Swoją drogą parkując pod wałem przy boisku staram się również parkować tak, żeby z tyłu mieć wał a nie bloki ale to z innego powodu... mam wrażenie, że zimą przednia szyba jest w takim układzie słabiej zamarznięta niż gdy parkuję przodem do wału.

ODPOWIEDZ