Mistrzowie parkowania

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Parkowanie na kretyna i tegoż efekty...

Post autor: Rob » 19 lis 2017, o 16:31

Stefan pisze: Dziwię się Tobie Rob... dziwię się, że zasłoniłeś ich numery rejestracyjne. Takie parkowanie trzeba piętnować.
Ano takie mamy prawo, które bardziej chroni kata, niż ofiary (!!!).
Ale zostawiłem część numerów. Do tego widać markę auta, więc da się to razem zgrabnie połączyć.
Jeśli czyta ten wątek ktoś z BEZPOŚREDNIO wtedy poszkodowanych - proszę o kontakt i podeślę fotki bez kompresji. Dla policji, będą jak znalazł.
Stefan pisze: Na takich to karny kut..s nie wystarczy. Tutaj potrzebna jest chyba karna cegła.
Nalepki generalnie zdają egzamin, gdy nie ma deszczu i mrozu. Trzeba będzie opracować inną metodę sugestii na jesień i zimę.
Pewnie pozostaje wydrukowana kartka za wycieraczkę, w koszulce foliowej A4...

Awatar użytkownika
Bloker
Posty: 60
Rejestracja: 23 sty 2018, o 23:47
Nr bloku: 82

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Bloker » 24 sty 2018, o 00:10

Mój pierwszy post, choć nie pierwsza akcja! Avatar mówi chyba sam za siebie :)

Mam nadzieję, że akcje z ulotkami za wycieraczkami i Straży Miejskiej, przypadły Wam do gustu?
Będzie takich coraz więcej. Na pierwszy plan idą okolice bloku 82, a konkretnie droga dojazdowa do łuku (po prawej stronie) i od strony torów (koperty ppoż + przed śmietnikami).

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 28 sty 2018, o 22:17

Masz moje pełne poparcie! :)

Ja pozwoliłem sobie wezwać dziś SM do 2 aut:

Ten Nissan niejednokrotnie pozwala sobie na takie cyrki w tym miejscu. Totalna ignorancja (!!!).
Obrazek

No i wciąż powracające parkowanie przed śmietnikami:
Obrazek
Obrazek

A inni muszą przez takich wjeżdżać / wyjeżdżać metodą "na Tetrisa".

Awatar użytkownika
Bloker
Posty: 60
Rejestracja: 23 sty 2018, o 23:47
Nr bloku: 82

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Bloker » 29 sty 2018, o 19:08

Samochody parkujące przed śmietnikami, często są obkładane workami ze śmieciami.
Świetna alternatywa dla zdrapek na przedniej szybie. Zwłaszcza w zimie i gdy pada.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Vagatan » 30 sty 2018, o 14:04

Polecam aplikację "Interwencje", ułatwia zgłaszanie - dołączasz foto i lokalizację i za chwilę SM jest na miejscu. Niestety na osiedlu jest tak ciasno, że pewnie i codzienne akcje SM niewiele dadzą.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 30 sty 2018, o 17:58

Z tej apki korzystam od dnia jej premiery.
Z tym "za chwilę", to różnie bywa. Zgłoszenia z tej apki trafiają do SM mailem. Gdy ktoś je czyta to ok, ale to zależy pewnie od elokwencji dyżurującego.

Ciasnota nie jest dla mnie żadnym argumentem. Gdy się chce, miejsce w hali da się zorganizować. Ja męczyłem Administratora i się znalazło.
Sęk w tym, że cwaniaki nie chcą płacić ok 200zł / mies za wynajem miejsca w hali. Wolą parkować na kretyna i gdzie tylko popadnie.

Dla mnie podstawowym argumentem jest bezpieczeństwo. Parkowanie na łukach zakrętów, ogranicza widoczność - a to prowadzi do kolizji.

Tak więc wszelkimi dostępnymi metodami (karne nalepki na przednią szybę / ulotki / mandaty SM / blokady SM) trzeba z kretynami walczyć.

SM interesuje ten znak:
Obrazek

I w takiej sytuacji pojazdy NIE MAJĄ PRAWA parkować poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2018, o 22:10 przez Rob, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: gustarballs1983 » 30 sty 2018, o 20:10

Znak ten (strefa zamieszkała) oznacza przede wszystkim to że kierowca musi zachować ostrożność bo piesi mają na obszarze objętym znakiem bezwzględne pierwszeństwo. znak nakłada także ograniczenie prędkości dla wszelkich pojazdów do 20km/h.

Jest to ważna sprawa bo na dojeździe do pływalni atlantis też znajduje się taki znak. Na obszarze objętym znakiem kierowcy katują silnik bo: "jest kawałek prostej bez świateł" i tak doszło już do 3 wypadków. Kierowcy nieświadomym pieszym wmówili iż to oni wtargnęli im pod samochód więc piesi nie zgłaszali tego na policję. Niestety nie zdążyłem dotrzeć do poszkodowanych na czas tak aby poinformować ich o ich prawach, ponieważ za każdym razem wszyscy się rozeszli zanim dotarłem na miejsce.

Sam też zostałem raz zwyzywany przez jednego kierowcę na drodze dojazdowej do pływalni że tarasuję mu drogę bo przecież : "on ma pierwszeństwo" a ja akurat wychodziłem z żyjącym jeszcze wtedy moim niewidomym psem. Ma szczęście cebulasty kierowca jeden że nie wiedziałem jeszcze wówczas o znaczeniu tego niebieskiego znaku bo wezwał bym policje i kazał mu zabrać prawo jazdy za nieznajomość przepisów.

Swoją droga pod moim blokiem pojemnik na odpady BIO jest od początku roku i śmieci segregowane są wywożone. Problem stanowią odpady zmieszane których pojemniki są ciągle pełne, tak jakby ich nikt nie wywoził.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 30 sty 2018, o 20:22

Komplet informacji, podany w strawnej formie:
https://www.smartdriver.pl/przepisy-obo ... mieszkania

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Vagatan » 30 sty 2018, o 21:04

Ciasnota nie jest argumentem, ale taka jest rzeczywistość. Niektóre samochody mają regularnie zakładane blokady i niewiele z tego wynika. Byłem świadkiem, jak ten sam samochód był dzień po dniu odwożony z koperty dla niepełnosprawnych. Popieram Twoją walkę, ale niewiele z tego wyniknie. Mam nadzieję, że nie dojdzie do tragedii przez parkowanie na łukach czy kopertach, ale kierowcy osobówki patrzą przez pryzmat swoich "rozmiarów".

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 30 sty 2018, o 22:21

Jeśli założymy z góry, że niewiele z tego wyniknie - to faktycznie nie róbmy NIC...
Podpowiem tylko, że wtedy na 100% nic się nie zmieni!

Ja mam co robić i nie ścigam studenciaków, bo mnie to bawi. Robię to, gdyż widzę jakieś efekty moich (i może paru zaangażowanych aktywnie w ten projekt społeczników) działań. Co sezon twarze się zmieniają i trzeba ich edukować od nowa.

Łatwo jest krytykować, ale trudniej podać na tacy LEPSZY POMYSŁ...

ODPOWIEDZ