Mistrzowie parkowania

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: andy » 19 sty 2015, o 10:23

Rob pisze:I kolejny przykład ludzkiej bezmyślności.
Zdarzenie z zeszłego tygodnia. W hali garażowej też jest ciasno. Pojazdy muszą wjechać i wyjechać. Często jedno za drugim.
A tutaj niespodzianka:
Czy w hali garażowej czasem każdy nie ma swojego miejsca do parkowania? Ten wygląda jakby tam waletował :)

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 19 sty 2015, o 19:58

andy pisze:Czy w hali garażowej czasem każdy nie ma swojego miejsca do parkowania? Ten wygląda jakby tam waletował :)
Jeśli płaci - to ma.
Sprawdza to już Administracja. Mają numery rejestracyjne w umowach :)

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Vagatan » 22 sty 2015, o 10:02

Rob pisze:Zdarzenie z minionego piątku. Późne popołudnie.
Ciężarówka próbowała zwyczajnie skręcić w lewo i wyjechać z osiedla. Sądząc po ładunku - służby miejskie. Pomysłowy kierowca parkujący na łuku zakrętu, skutecznie to jednak uniemożliwił:
Przykład efektów parkowania na łuku http://wtkplay.pl/video-id-15782-ile_sa ... rzyzowaniu (inną sprawą jest sam pomysł kierowcy na takie zawracanie w tym miejscu).

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 25 sty 2015, o 22:46

Wóz bojowy straży pożarnej jadący do pożaru - z pewnością staranuje te wszystkie utrudniające dojazd pojazdy.
I słusznie. Za głupotę trzeba płacić.

Michał Spike
Posty: 35
Rejestracja: 7 sty 2014, o 14:51
Nr bloku: 3

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Michał Spike » 25 maja 2015, o 20:42

Proponuję uruchomić akcję tzw."karnego kutasa" na osiedlu.
Czyli wtykanie za wycieraczkę takim delikwentom jak ci wyżej wskazani i im podobnym papierowego "kutasa" z wypisanym odpowiednim paragrafem.
A później fotografię z zamazana tablicą wstwić na stronkę tematyczną lub wątek na formu.
Oraz równolegle zgłościć odpowiednim służbom.
Nasze osiedle dość konsekwetnie jest oznakowane znakiem 'Strefa zamieszkania" a co za tym idzie parkowanie w miejscach nie wyznaczonych jest karalne
(Zgodnie z art. 2 ustawy z 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908 z późn. zmianami).
Co do parkujących podwójnie to jest plaga ogólno europejska ;P nawet w szprechenlandzie mają z tym problem.
Jest to co prawda karalne ale wezwanie policji czy straży miejskiej do źle zaparkowanego auta graniczy z cudem.
Funkcjonariusze śmieją sie w twarz w takich przypadkach. A ponieważ konsekwencji złego parkowania zwykle nie ma żadnych wiec proceder kwitnie.
Ciekawym zjawiskiem jest fakt że to głownie kierowcy aut klasy miejskiej (tico,seicento,itp) mają najwiekszy problem z prawidłowym parkowaniem.
Kolejna kategoria to auta dostawcze zaparkowane pomiedzy blokami choć jest to niezgodne z przepisami i oznakowaniem.
Wszystko w myśl zasady ze skoro nie mam gdzie to parkuję gdzie popadnie.
Nie dziwi wiec fakt iż asytenci parkowania to tak pożądany gadżet w nowych autach ;P
de industria imprudentia

ys15
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2015, o 09:37
Nr bloku: 7

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: ys15 » 29 maja 2015, o 09:48

andy pisze:
Honia_pn pisze:Cześć,
wracając do tematu wrzucam zdjęcie kolejnego 'miszcza' parkowania. Tesco to w końcu też Batorego. Pozdrawiam.
Taki samochód ma ten "ktoś", to aż dziwne, że przez te białe barierki nie przejechał, żeby bliżej do wejścia było :)
Ależ "przejechał" (przez te barierki), choć nie ten akurat: zobaczcie tego małego szarego powyżej!
:)

Honia_pn
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2013, o 21:53
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Honia_pn » 1 cze 2015, o 01:06

jestem za karnym kutasem,

mozna kupic na allegro

robimy sąsiedzką zrzutę na przesyłkę i zamawiamy !

http://allegro.pl/duze-naklejki-karny-k ... 43962.html
tutaj mamy różne warianty

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: VooR » 1 cze 2015, o 12:01

A ja serdecznie pozdrawiam Panią z Mercedesa A-klasy i kierowcę/kierowniczkę z BMW serii 3, którzy urządzili sobie parking na północnym rogu pomiędzy blokiem 41 i 41A, często skutecznie utrudniając przejazd wokół bloku. Ja jeszcze jestem cierpliwy, ale w końcu ktoś zadzwoni po SM i oni "na życzenie" blokady na pewno założą...
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: andy » 1 cze 2015, o 12:30

VooR pisze:A ja serdecznie pozdrawiam Panią z Mercedesa A-klasy i kierowcę/kierowniczkę z BMW serii 3, którzy urządzili sobie parking na północnym rogu pomiędzy blokiem 41 i 41A, często skutecznie utrudniając przejazd wokół bloku. Ja jeszcze jestem cierpliwy, ale w końcu ktoś zadzwoni po SM i oni "na życzenie" blokady na pewno założą...
Daj ładną fotę :)

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: VooR » 1 cze 2015, o 12:37

Wieczorem. No chyba, że do tego czasu przeczytają i przestaną parkować. ;)

PS. Pamiętajcie, że za naklejanie czegokolwiek na szybie pojazdu w sposób znacznie utrudniający widoczność kierowcy sami możecie dostać mandat. (również ewentualnie wp***dol, jak kierowca Was nakryje na gorącym uczynku i będzie znacznie większy ;) )
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

ODPOWIEDZ