Mistrzowie parkowania

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Re: Parkowanie na kretyna i tego┼╝ efekty...

Postprzez Rob » 19 lis 2017, o 15:31

Stefan napisa┼é(a):Dziwi─Ö si─Ö Tobie Rob... dziwi─Ö si─Ö, ┼╝e zas┼éoni┼ée┼Ť ich numery rejestracyjne. Takie parkowanie trzeba pi─Ötnowa─ç.

Ano takie mamy prawo, kt├│re bardziej chroni kata, ni┼╝ ofiary (!!!).
Ale zostawi┼éem cz─Ö┼Ť─ç numer├│w. Do tego wida─ç mark─Ö auta, wi─Öc da si─Ö to razem zgrabnie po┼é─ůczy─ç.
Je┼Ťli czyta ten w─ůtek kto┼Ť z BEZPO┼ÜREDNIO wtedy poszkodowanych - prosz─Ö o kontakt i pode┼Ťl─Ö fotki bez kompresji. Dla policji, b─Öd─ů jak znalaz┼é.

Stefan napisał(a):Na takich to karny kut..s nie wystarczy. Tutaj potrzebna jest chyba karna cegła.

Nalepki generalnie zdaj─ů egzamin, gdy nie ma deszczu i mrozu. Trzeba b─Ödzie opracowa─ç inn─ů metod─Ö sugestii na jesie┼ä i zim─Ö.
Pewnie pozostaje wydrukowana kartka za wycieraczk─Ö, w koszulce foliowej A4...
Rob

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 lut 2012, o 19:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Postprzez Bloker » 23 sty 2018, o 23:10

M├│j pierwszy post, cho─ç nie pierwsza akcja! Avatar m├│wi chyba sam za siebie :)

Mam nadzieję, że akcje z ulotkami za wycieraczkami i Straży Miejskiej, przypadły Wam do gustu?
B─Ödzie takich coraz wi─Öcej. Na pierwszy plan id─ů okolice bloku 82, a konkretnie droga dojazdowa do ┼éuku (po prawej stronie) i od strony tor├│w (koperty ppo┼╝ + przed ┼Ťmietnikami).
Bloker

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 sty 2018, o 22:47
Nr bloku: 82

Postprzez Rob » 28 sty 2018, o 21:17

Masz moje pełne poparcie! :)

Ja pozwoli┼éem sobie wezwa─ç dzi┼Ť SM do 2 aut:

Ten Nissan niejednokrotnie pozwala sobie na takie cyrki w tym miejscu. Totalna ignorancja (!!!).
Obrazek

No i wci─ů┼╝ powracaj─ůce parkowanie przed ┼Ťmietnikami:
Obrazek
Obrazek

A inni musz─ů przez takich wje┼╝d┼╝a─ç / wyje┼╝d┼╝a─ç metod─ů "na Tetrisa".
Rob

Postprzez Bloker » 29 sty 2018, o 18:08

Samochody parkuj─ůce przed ┼Ťmietnikami, cz─Östo s─ů obk┼éadane workami ze ┼Ťmieciami.
Świetna alternatywa dla zdrapek na przedniej szybie. Zwłaszcza w zimie i gdy pada.
Bloker

Do┼é─ůczy┼é(a): 23 sty 2018, o 22:47
Nr bloku: 82

Postprzez Vagatan » 30 sty 2018, o 13:04

Polecam aplikacj─Ö "Interwencje", u┼éatwia zg┼éaszanie - do┼é─ůczasz foto i lokalizacj─Ö i za chwil─Ö SM jest na miejscu. Niestety na osiedlu jest tak ciasno, ┼╝e pewnie i codzienne akcje SM niewiele dadz─ů.
Vagatan

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 lut 2014, o 09:41
Nr bloku: 79

Postprzez Rob » 30 sty 2018, o 16:58

Z tej apki korzystam od dnia jej premiery.
Z tym "za chwil─Ö", to r├│┼╝nie bywa. Zg┼éoszenia z tej apki trafiaj─ů do SM mailem. Gdy kto┼Ť je czyta to ok, ale to zale┼╝y pewnie od elokwencji dy┼╝uruj─ůcego.

Ciasnota nie jest dla mnie żadnym argumentem. Gdy się chce, miejsce w hali da się zorganizować. Ja męczyłem Administratora i się znalazło.
S─Ök w tym, ┼╝e cwaniaki nie chc─ů p┼éaci─ç ok 200z┼é / mies za wynajem miejsca w hali. Wol─ů parkowa─ç na kretyna i gdzie tylko popadnie.

Dla mnie podstawowym argumentem jest bezpiecze┼ästwo. Parkowanie na ┼éukach zakr─Öt├│w, ogranicza widoczno┼Ť─ç - a to prowadzi do kolizji.

Tak wi─Öc wszelkimi dost─Öpnymi metodami (karne nalepki na przedni─ů szyb─Ö / ulotki / mandaty SM / blokady SM) trzeba z kretynami walczy─ç.

SM interesuje ten znak:
Obrazek

I w takiej sytuacji pojazdy NIE MAJ─ä PRAWA parkowa─ç poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi.
Ostatnio edytowano 30 sty 2018, o 21:10 przez Rob, ┼é─ůcznie edytowano 1 raz
Rob

Postprzez gustarballs1983 » 30 sty 2018, o 19:10

Znak ten (strefa zamieszka┼éa) oznacza przede wszystkim to ┼╝e kierowca musi zachowa─ç ostro┼╝no┼Ť─ç bo piesi maj─ů na obszarze obj─Ötym znakiem bezwzgl─Ödne pierwsze┼ästwo. znak nak┼éada tak┼╝e ograniczenie pr─Ödko┼Ťci dla wszelkich pojazd├│w do 20km/h.

Jest to wa┼╝na sprawa bo na doje┼║dzie do p┼éywalni atlantis te┼╝ znajduje si─Ö taki znak. Na obszarze obj─Ötym znakiem kierowcy katuj─ů silnik bo: "jest kawa┼éek prostej bez ┼Ťwiate┼é" i tak dosz┼éo ju┼╝ do 3 wypadk├│w. Kierowcy nie┼Ťwiadomym pieszym wm├│wili i┼╝ to oni wtargn─Öli im pod samoch├│d wi─Öc piesi nie zg┼éaszali tego na policj─Ö. Niestety nie zd─ů┼╝y┼éem dotrze─ç do poszkodowanych na czas tak aby poinformowa─ç ich o ich prawach, poniewa┼╝ za ka┼╝dym razem wszyscy si─Ö rozeszli zanim dotar┼éem na miejsce.

Sam te┼╝ zosta┼éem raz zwyzywany przez jednego kierowc─Ö na drodze dojazdowej do p┼éywalni ┼╝e tarasuj─Ö mu drog─Ö bo przecie┼╝ : "on ma pierwsze┼ästwo" a ja akurat wychodzi┼éem z ┼╝yj─ůcym jeszcze wtedy moim niewidomym psem. Ma szcz─Ö┼Ťcie cebulasty kierowca jeden ┼╝e nie wiedzia┼éem jeszcze w├│wczas o znaczeniu tego niebieskiego znaku bo wezwa┼é bym policje i kaza┼é mu zabra─ç prawo jazdy za nieznajomo┼Ť─ç przepis├│w.

Swoj─ů droga pod moim blokiem pojemnik na odpady BIO jest od pocz─ůtku roku i ┼Ťmieci segregowane s─ů wywo┼╝one. Problem stanowi─ů odpady zmieszane kt├│rych pojemniki s─ů ci─ůgle pe┼éne, tak jakby ich nikt nie wywozi┼é.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez Rob » 30 sty 2018, o 19:22

Rob

Postprzez Vagatan » 30 sty 2018, o 20:04

Ciasnota nie jest argumentem, ale taka jest rzeczywisto┼Ť─ç. Niekt├│re samochody maj─ů regularnie zak┼éadane blokady i niewiele z tego wynika. By┼éem ┼Ťwiadkiem, jak ten sam samoch├│d by┼é dzie┼ä po dniu odwo┼╝ony z koperty dla niepe┼énosprawnych. Popieram Twoj─ů walk─Ö, ale niewiele z tego wyniknie. Mam nadziej─Ö, ┼╝e nie dojdzie do tragedii przez parkowanie na ┼éukach czy kopertach, ale kierowcy osob├│wki patrz─ů przez pryzmat swoich "rozmiar├│w".
Vagatan

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 lut 2014, o 09:41
Nr bloku: 79

Postprzez Rob » 30 sty 2018, o 21:21

Je┼Ťli za┼éo┼╝ymy z g├│ry, ┼╝e niewiele z tego wyniknie - to faktycznie nie r├│bmy NIC...
Podpowiem tylko, ┼╝e wtedy na 100% nic si─Ö nie zmieni!

Ja mam co robi─ç i nie ┼Ťcigam studenciak├│w, bo mnie to bawi. Robi─Ö to, gdy┼╝ widz─Ö jakie┼Ť efekty moich (i mo┼╝e paru zaanga┼╝owanych aktywnie w ten projekt spo┼éecznik├│w) dzia┼éa┼ä. Co sezon twarze si─Ö zmieniaj─ů i trzeba ich edukowa─ç od nowa.

Łatwo jest krytykować, ale trudniej podać na tacy LEPSZY POMYSŁ...
Rob

Poprzednia stronaNast─Öpna strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u