Mistrzowie parkowania

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Honia_pn
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2013, o 21:53
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Honia_pn » 8 cze 2015, o 00:17

to zależy od nastroju naklejacza

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: VooR » 8 cze 2015, o 08:32

quadrat pisze:Zastanawia mnie tylko czemu naklejki zamiast zwyklego wzywania strazy? Poza tym, w momencie gdy wieczorem praktycznie nie da sie znalezc miejsca na tych wyznaczonych do parkowania ciekaw jestem gdzie jest granica. Kto dostanie naklejke, a kto nie...?
To, że z miejscami do parkowania jest dramat na osiedlu, to wszyscy wiemy. Ja nie jestem w ogóle za naklejaniem tego typu naklejek w tym wypadku (chociaż idealnie sprawdzają się w centrum w godzinach urzędowania instytucji i sklepów, bo tam zawsze jakiś kretyn "na chwileczkę" zaparkuje w poprzek czy na kopercie i zdąży odjechać zanim SM raczy się pojawić).

Ogólnie w naszym wypadku mi przeszkadza tylko i wyłącznie sytuacja, w której ktoś blokuje przejazd i utrudnia ruch na osiedlu. A takich sytuacji przy bloku 41 i 42 niestety nie brakuje. I też uważam, że ewentualna blokada i wizyta SM da więcej niż naklejenie kutasa na szybę. Dopóki można w cywilizowany sposób to załatwiać, jestem za takim rozwiązaniem.

PS. Zdjęcia moich ulubieńców nie ma, bo za późno ostatnio wracam i po ciemku aparat nie wyrabia. Ale co się odwlecze, to nie uciecze.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Awatar użytkownika
darenty
Posty: 75
Rejestracja: 29 gru 2011, o 19:28
Nr bloku: 41

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: darenty » 11 cze 2015, o 08:30

Oba narożniki stały się regularnymi miejscami parkowania ale już wyjątkowo zachodni to mekka tych dwóch wspomnianych wcześniej pojazdów :|
Jak trzeba to sam zdjęcie zrobię i wrzucę bo i moja cierpliwość wystawiona na próbę zaczyna się kończyć ;)

u41
Posty: 20
Rejestracja: 2 cze 2013, o 21:47
Nr bloku: 41

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: u41 » 7 sie 2015, o 16:49

Jestem ciekawa jak tam się sytuacja rozwinęła - użył ktoś naklejki bądź telefonu po SM?

Honia_pn
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2013, o 21:53
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Honia_pn » 7 sie 2015, o 22:45

niestety nikt nie poparł mojego pomysłu z naklejką.
tu gdzie teraz juz mnie wnerwili bo parkują na miejscach dla niepełnosprawnych, niestety musze działać w pojedynke ;)

Kozakiewiczowicz
Posty: 13
Rejestracja: 9 paź 2014, o 09:10
Nr bloku: 82

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Kozakiewiczowicz » 5 kwie 2016, o 15:33

Ja popieram akcję naklejkową. Sam od jakiegoś czasu stosuję chociaż nawet nie wiedziałem że była taka incjatywa na forum.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 5 kwie 2016, o 22:27

@ Kozakiewiczowicz:
A co sądzisz o autach parkujących na kopertach p-poż przed śmietnikami od strony toru? Szczególnie tych dużych dostawczakach.
Nie irytuje Cię to - jako mieszkańca bloku 82?

Kozakiewiczowicz
Posty: 13
Rejestracja: 9 paź 2014, o 09:10
Nr bloku: 82

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Kozakiewiczowicz » 6 kwie 2016, o 10:04

Stawanie na kopertach samo w sobie mnie nie irytuje tak bardzo bo wiem jaka jest sytuacja - miejsc parkingowych jest mniej niż samochodów. Dlatego, jeśli ktoś nie utrudnia nikomu życia ani przejazdu to jestem w stanie to przeboleć.

Ale faktycznie są sytuacje gdy mocno to przeszkadza, np samochód na kopercie + samochód na podjezdzie do garażu z drugiej strony i mamy już bardzo wąski przejazd.

Dostawczak jest irytujący i widziałem już poważniejsze ostrzeżenie niż naklejka za jego szybą ;) ale z drugiej strony to gdzie ma zaparkować... to chyba samochód należący do Odido, więc można powiedzieć że mieszkańca.

Wg mnie problemem są studenci - widać że jest luźniej gdy na uczelni jest wolne i studenci wyjeżdżają z Poznania. Oni generują tłok na parkingu bo przykładowo w mieszkaniu mieszka 3 studentów i każdy ma samochód... jaka rodzina ma 3 samochody?:)

Mój pomysł na rozwiązanie problemu to możliwość wykupienia miejsca na parkingu na poniższych zasadach:
-do wykupu ma prawo tylko właściciel mieszkania,
-maksymalnie 1 miejsce na mieszkanie,
-jeśli osobie wynajmującej będzie zależało na miejscu to będzie musiałą się zwrócić w tej sprawie do właściciela mieszkania
-osoba która wykupi miejsce dostanie blokadę z kluczykiem na miejsce - takie jakie są wzdłuż drogi dojazdowej do osiedla
-wykup na zasadzie abonamentowej - np, opłacamy na rok - przy braku kolejnej opłaty wspólnota ma prawo zdemontować blokadę i miejsce jest znów wolne.

Ja byłbym gotów zapłacić:)

Tylko, że nie wiem kto miałby się tym zająć, kto zarządza terenem parkingu i do kogo należy?

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Stefan » 6 kwie 2016, o 12:12

Kozakiewiczowicz pisze:Ja popieram akcję naklejkową. Sam od jakiegoś czasu stosuję chociaż nawet nie wiedziałem że była taka incjatywa na forum.
Ja również ją popieram. Masz jakieś zdjęcie ze swojej akcji naklejkowej?

Kozakiewiczowicz
Posty: 13
Rejestracja: 9 paź 2014, o 09:10
Nr bloku: 82

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Kozakiewiczowicz » 6 kwie 2016, o 14:59

Nie, nie mam

ODPOWIEDZ