Mistrzowie parkowania

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 8 kwie 2016, o 22:32

Ale faktycznie są sytuacje gdy mocno to przeszkadza, np samochód na kopercie + samochód na podjezdzie do garażu z drugiej strony i mamy już bardzo wąski przejazd.
Na kopertach przed śmietnikami nie mają prawa stać żadne auta! Hala garażowa (2 bramy wjazdowe) generują spory ruch.
Tak więc mamy samochodowego Tetrisa, przez wielkie dostawcze bydle stojące większość czasu.
Dostawczak jest irytujący i widziałem już poważniejsze ostrzeżenie niż naklejka za jego szybą ;) ale z drugiej strony to gdzie ma zaparkować... to chyba samochód należący do Odido, więc można powiedzieć że mieszkańca.
Jakież to było ostrzeżenie? :) Inne, niż ze słynnym łosiem?
Ja tych dostawczaków naliczyłem 3, więc pewnie należą do 3 kretynów.
Gdzie ma parkować? Niech parkuje na parkingu buforowym przy Ławicy! Dlaczego ja mam mieć przez to mniejszy komfort? Ja płacę za halę, a goście parkują NIELEGALNIE na kopertach. Wolę nie myśleć, jak będzie wyglądać sytuacja w razie pożaru...
Wg mnie problemem są studenci - widać że jest luźniej gdy na uczelni jest wolne i studenci wyjeżdżają z Poznania. Oni generują tłok na parkingu bo przykładowo w mieszkaniu mieszka 3 studentów i każdy ma samochód... jaka rodzina ma 3 samochody?:)
Studenci generują 90% problemów na tym osiedlu. Głównie jeśli chodzi o zakłócanie ciszy nocnej.
Ale o tym już sporo napisałem w dedykowanych wątkach...
Tylko, że nie wiem kto miałby się tym zająć, kto zarządza terenem parkingu i do kogo należy?
Pisz do Tomka Furmaniaka (mk-bon).
On co prawda (Administracja) jest tylko wykonawcą woli właścicieli, którzy w 80% wynajmują lokale i mają w dupie to, co dzieje się na osiedlu.
Byle sianko co miesiąc wpływało od studenciaków.
I to jest właśnie największy problem Wspólnot: wolna amerykanka (!!!).

Ale na szczęście są wśród nas zaangażowani społecznicy, do których i siebie zaliczam :)

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Elvira29 » 20 kwie 2016, o 23:11

A debile z uporem maniaka parkują na kopertach przed śmietnikami. Dwa z nich, mają już fajowe tabliczki. Pozostały jeszcze dwa, ale to pewnie kwestia czasu.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: andy » 21 kwie 2016, o 10:31

Elvira29 pisze:Dwa z nich, mają już fajowe tabliczki.
Jakie tabliczki?

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Rob » 21 kwie 2016, o 18:13

Przejdź się wzdłuż "bulwaru" przed blokiem 80,81,82 (od strony torów) i zobacz co też pojawiło się nowego...

Awatar użytkownika
Elvira29
Posty: 91
Rejestracja: 9 paź 2014, o 22:04
Nr bloku: 80

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Elvira29 » 21 kwie 2016, o 21:53

Pozostaje czekać na śmiałków, którzy przetestują treść tabliczek w praktyce :)

Stefan
Posty: 110
Rejestracja: 22 gru 2011, o 13:23

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Stefan » 20 lip 2016, o 11:48

Widzieliście wczoraj wieczorem (ok. godz. 23) akcję straży pożarnej przy bloku 44?
Jakiś baran tak zaparkował swój samochód (oczywiście w miejscu niedozwolonym), że wóz straży nie mógł przejechać. Chyba przez 15 min miał włączony sygnał dźwiękowy, świetlny. Dodatkowo co chwilę wył jakąś syreną.
W końcu właściciel łaskawie zszedł na dół i odjechał swoim samochodem.

marlawielkaturystka
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 10:23
Nr bloku: 46

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: marlawielkaturystka » 20 lip 2016, o 13:16

Tych baranów było dwóch, dwa auta blokowały straż pożarną. Całe szczęście, że nie było pożaru, tylko ktoś po dachu chodził, stąd interwencja straży. W przypadku ognia takie wielominutowe opóźnienie miałoby katastrofalne skutki. Ciekawe czy mandat dostaną.

Nnamani
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2016, o 14:41
Nr bloku: 36

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Nnamani » 20 lip 2016, o 14:43

Miało (może pośrednio) katastrofalne, bo Pan chodzący po dachu nie żyje.

marlawielkaturystka
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 10:23
Nr bloku: 46

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: marlawielkaturystka » 20 lip 2016, o 15:15

Nie wiedziałam, że nie żyje.. Czy ktoś wie się wydarzyło? To stawia kwestię blokowania straży pożarnej w zupełnie innym świetle.

Vagatan
Posty: 52
Rejestracja: 8 lut 2014, o 10:41
Nr bloku: 79

Re: Mistrzowie parkowania

Post autor: Vagatan » 20 lip 2016, o 17:59

Nieżyjący Pan się powiesił. W tej sytuacji szybkość interwencji raczej nie miała już znaczenia. Nie zmienia to faktu, że kierowcy stawiający samochody w niedozwolonych miejscach pozbawieni są jakiejkolwiek wyobraźni - myślą, że po osiedlu ludzie jeżdżą tylko maluchami. Raz byłem świadkiem sytuacji, w której kierowca źle zaparkowanego auta wykłócał się ze strażą miejską używając argumentu "komu przeszkadza samochód tutaj stojący?". Ano przeszkadzał załodze śmieciarki, która nie mogła przejechać. Teraz przeszkadzał straży pożarnej. Dobrze, że nie jechali do pożaru.

ODPOWIEDZ