Rury odpływowe do pralek

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
fifty
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2013, o 21:22
Nr bloku: 29

Rury odpływowe do pralek

Post autor: fifty » 9 kwie 2013, o 18:09

Witam wszystkich!
Mam problem dotyczący rury odpływowej przy pralce. Nie wiem, czy jest tak samo we wszystkich blokach na osiedlu, ale z tego, co zdążyłam się do tej pory dowiedzieć, to w 29 owszem. Mianowicie: mój odpływ jest dziurą w ścianie, do którego wkłada się węża od pralki.

Wprowadziliśmy się na Batorego w lutym, przy pierwszej próbie podłączenia węża do odpływu zaczęła się cofać woda, ale nie z powrotem do węża, tylko leci bokami przy uszczelce, i dopiero po 1 płukaniu, jednorazowo jakieś 2 litry wody. Z początku myśleliśmy, iż wąż jest za głęboko umieszczony, faktycznie, po poprawieniu tego przez jakiś miesiąc był spokój. Lecz ostatnio znowu zaczęła się cofać woda. Nie wiem już, co mam z tym począć, umieszczanie węża na różnych głębokościach i pod różnymi kątami nie daje rezultatu, próbowałam udrożnić odpływ Kretem, ale również bezskutecznie. Nie mam już pojęcia, co może być przyczyną, czyżby coś się zablokowało tam głębiej? Zadzwonić po hydraulika? A nawet jeżeli, to czy to coś da, skoro cała rura jest w ścianie i kiepsko tam cokolwiek zrobić bez kucia ściany?

Jestem ciekawa, czy w Waszych łazienkach rownież występuje tego typu odpływ i czy mieliście z tym jakieś problemy? Jak sobie z tym radzicie? Pomóżcie, bo mi już ręce opadają...

Natalia
Załączniki
2013-04-09 17.18.39.jpg
2013-04-09 17.18.39.jpg (67.83 KiB) Przejrzano 15042 razy

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Rury odpływowe do pralek

Post autor: andy » 9 kwie 2013, o 19:52

Wydaje mi się, że to standardowy odpływ dla pralki.
Prawidłowo zainstalowana uszczelka z redukcją (czyli to co na zdjęciu) powinna być szczelna i nic nie powinno się wylewać.
Ta akurat dobrze zainstalowana nie jest albo po prostu ze starości ją powyginało :)
Nie zmienia to jednak faktu, że woda nie powinna się cofać. Myślę, że rura może być w którymś miejscu zatkana.
Zgłoś do administracji. Może oni kogoś wyślą.
Hydraulik ma do dyspozycji taką długą metalową spiralę, którą może to odetkać.

fifty
Posty: 5
Rejestracja: 19 mar 2013, o 21:22
Nr bloku: 29

Re: Rury odpływowe do pralek

Post autor: fifty » 9 kwie 2013, o 20:12

Owszem, uszczelka nieco odchodzi z jednej strony, lecz to nie ma znaczenia, ponieważ woda nie wypływa tą szczeliną, tylko przeciska się między wężem a uszczelką, tam w środku.

Dziękuję za odpowiedź! Spróbuję pogadać z Administracją.

SKyler
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2014, o 00:49
Nr bloku: 4

Re: Rury odpływowe do pralek

Post autor: SKyler » 28 gru 2014, o 01:03

A co do hydraulika. Kojarzycie jakiegoś dobrego? (usunięto adres) Będę wdzięczna za opinie :)

ODPOWIEDZ