Fundusz remontowy, czyli podwyżka czynszu na nowy rok

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Fundusz remontowy, czyli podwyżka czynszu na nowy rok

Post autor: andy » 4 sty 2012, o 14:01

Wczoraj dostaliśmy nowe wyliczenia czynszu i tu zszokowała mnie podwyżka składki na fundusz remontowy o prawie 50%
Czyżby taka inflacja była, czy tyle remontów spółdzielnia chce nam zrobić w 4-letnim bloku?????

Jak to jest w innych blokach?

polak
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2012, o 20:18
Nr bloku: 51

Re: Fundusz remontowy, czyli podwyżka czynszu na nowy rok

Post autor: polak » 4 sty 2012, o 20:25

blok 51
na fundusz remontowy stawka aktualnie wynosi 1,3zł za 1m2.

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Fundusz remontowy, czyli podwyżka czynszu na nowy rok

Post autor: andy » 4 sty 2012, o 21:57

A ile mieliście wcześniej?
My mamy ok 1 zł / m2. (a wcześniej 67 gr).

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: Fundusz remontowy, czyli podwyżka czynszu na nowy rok

Post autor: gustarballs1983 » 31 sty 2012, o 21:04

Niech wreszcie podniosą ten pierniczony fundusz remontowy na tyle żeby było ich wreszcie stać na izolacje termiczną budynków w starej części osiedla jak również wymianę rur ciepłej i zimnej wody na takie z pcv jak to zrobiono w praktycznie wszystkich blokach na pozostałych osiedlach w okolicy tylko nie na naszym!!!!
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

kmita1956
Posty: 47
Rejestracja: 5 lut 2012, o 17:25
Nr bloku: 37

Re: Fundusz remontowy, czyli podwyżka czynszu na nowy rok

Post autor: kmita1956 » 5 lut 2012, o 17:36

andy17d pisze:Wczoraj dostaliśmy nowe wyliczenia czynszu i tu zszokowała mnie podwyżka składki na fundusz remontowy o prawie 50%
Czyżby taka inflacja była, czy tyle remontów spółdzielnia chce nam zrobić w 4-letnim bloku?????

Jak to jest w innych blokach?
andy17d
warto czasem zasięgnąć języka u źródeł
podwyżka stawki remontowej jest jednakowa dla całego osieda i wynosi parę groszy
szokujące stwierdzenie, prawda ?
otóż nikt Wam nie powiedział, że nowooddawane bloki przez okres gwarancji korzystały z 50% bonifikaty
okres ten został potem jeszcze przedłużony, nie wiem, jak na Waszym bloku, ale na niektórych nawet na ponad rok
tak więc nie otrzymaliście podwyżki tylko zlikwidowana została bonifikata i powinniście teraz płacić pełną stawkę
piszę 'powinniście' bo nie wszystkie bloki ją płacą, jest parę, które mają jeszcze trochę niższą stawkę aczkolwiek tylko o ok. 20gr - dokładne informacje oczywiście w administracji

ODPOWIEDZ