Zapowietrzone grzejniki?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: karpol » 12 gru 2012, o 11:56

Nie wiem czy występuje u Was może ten sam problem z grzejnikami? Otóż w pokoju grzejnik jak jest włączony to cały czas przelewa w nim się mocno woda, czytałem że to może być objaw zapowietrzenie więc zadzwoniłem do administracji, przyszedł facet który coś tam zrobił i mówi już jest ok...i faktycznie było ale przez kilka godzin później znów woda w grzejniku zaczęła lecieć. Wcześniej nie zdarzało się takie coś i nie wiem czy tak po prostu musi być czy grzejnik znów się zapowietrzył? :/

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: andy » 12 gru 2012, o 13:26

Jaki masz typ grzejnika i na którym piętrze mieszkasz (na ostatnim)?

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: karpol » 12 gru 2012, o 13:57

andy pisze:Jaki masz typ grzejnika i na którym piętrze mieszkasz (na ostatnim)?
wiesz co to jest tzw.grzejnik płytowy. Tak na ostatnim, a może to mieć jakieś znaczenie?

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: andy » 12 gru 2012, o 21:19

karpol pisze:grzejnik płytowy. Tak na ostatnim, a może to mieć jakieś znaczenie?
To taki jak u mnie. Ostatnie piętro ma o tyle znaczenie, że tutaj najprędzej może dojść do zapowietrzenia.
U nas ostatnio w bloku we wszystkich mieszkaniach na górze nie było ciepła, bo gdzieś wyciekła woda albo uchodziło ciśnienie - tak tłumaczył instalator z adm.
Jeśli problem dotyczy tylko jednego grzejnika, to pokręć tym zaworkiem na górze. Jeżeli od razu poleci z niego woda tzn. że nie jest zapowietrzony.

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: karpol » 29 gru 2012, o 11:06

I znowu strasznie przelewa się w nim woda, było ok .miesiąca okej a jak wróciłem ze świąt i zaczynam grzać potwornie woda się w nim przelewa i do tego grzeje tylko połowa grzejnika a dotąd jak woda w nim leciała to cały grzał...znów musze do administracji dzwonic, znow ktos przyjdzie i znow to nic nie da...

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: karpol » 29 gru 2012, o 18:10

czy w weekendy pełni ktoś dyżury w spółdzielni? pewnie nie...i co mam w takim wypadku zrobić jak w mieszkaniu grzejnik się zapowietrzył i jest zimny a na dworze mróz? w sylwestra też nie wiadomo czy ktoś pracuje i co muszę czekać do 2 stycznia?

Awatar użytkownika
andy
Posty: 284
Rejestracja: 15 gru 2011, o 14:18
Nr bloku: 41
Kontakt:

Re: Zapowietrzone grzejniki?

Post autor: andy » 13 sty 2013, o 10:38

karpol pisze:czy w weekendy pełni ktoś dyżury w spółdzielni? pewnie nie...
W spółdzielni pewnie nie ale instalatorzy mają chyba dyżur cały czas. Ja dzwoniłem do niego o godz. 20 i godzinę później przyjechał.

ODPOWIEDZ