Wymiana okien

Tematy, kt├│re mog─ů zainteresowa─ç wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla

Wymiana okien

Postprzez Morticia » 25 pa┼║ 2012, o 10:05

Przymierzam sie do wymiany okien (z drewna na PCV) i nie wiem od ktorej strony to ugryzc.
Czy najpierw mam znalezc firme, wymienic okna a potem zglosic sie po refundacje? I do kogo sie zglosic? Adm osiedla czy PSM? Czy mo┼╝e trzeba "g├│r─Ö" poinformowa─ç z wyprzedzeniem o takim planie?
Czy kwota zwrotu jest stala, okreslona, czy przedstawiam fakture i na jej podstawia jest obliczany zwrot dla mnie? Jakie sa terminy zwrotu w teorii i w praktyce? Osoby, ktore maja to juz za soba prosze o wskazowki :)
Mozecie tez polecic sprawdzona firme, ktora nie zdziera czy podac przykladowe ceny (mam okna 60x150, 90x150 i 90x225). Jestem kompletnie zielona w temacie, nie wiem jaka cena za okna to cena uczciwa. Za wszelkie porady bede wdzieczna, pomoga mi ogarnac sprawe :)
"A day alone, only that would be death." - Morticia Addams
Morticia

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 lut 2012, o 20:14
Nr bloku: 44

Re: Wymiana okien

Postprzez andy » 29 pa┼║ 2012, o 09:19

Nigdy nie wymienia┼éem okien ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e je┼╝eli chcesz otrzyma─ç refundacj─Ö, to wpierw nale┼╝y z┼éo┼╝y─ç jaki┼Ť wniosek do administracji.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18
Nr bloku: 41

Postprzez koza669885474 » 27 gru 2012, o 10:29

Tak najpierw na spokojnie wymieni─ç okna i p├│┼║niej zadzwoni─ç do administracji i przychodzi pan kt├│ry sprawdza i wtedy sie dostaje te pieniadze .
koza669885474

Do┼é─ůczy┼é(a): 25 pa┼║ 2012, o 07:50
Nr bloku: 6

Postprzez boczek » 12 cze 2013, o 13:49

Witam serdecznie wszystkich Forumowicz├│w osiedla Batorego,

od kilku dni jestem posiadaczem mieszkania M4. Czeka mnie wymiana okien w ca┼éym mieszkaniu. Z tego co si─Ö dowiedzia┼éem wpierw musz─Ö z┼éo┼╝y─ç pismo do administracji z informacj─ů o ch─Öci wymiany okien, oczywi┼Ťcie otrzymuje pozytywn─ů odpowiedz. Nast─Öpnie wymieniam okna i po wszystkim udaje si─Ö do ADM z rachunkiem po cz─Ö┼Ťciowy zwrot ok 1500z┼é.

Pytanie moje jest czy mog─ů Pa┼ästwo poleci─ç jak─ů┼Ť firm─Ö monta┼╝ow─ů. Jakiego rz─Ödu s─ů to koszty. Prosz─Ö o podpowiedzi rady opinie.

z g├│ry dzi─Ökuj─Ö.
boczek

Do┼é─ůczy┼é(a): 12 cze 2013, o 13:34
Nr bloku: 11

Postprzez Morticia » 13 cze 2013, o 07:14

Witam,
jestem ┼Ťwie┼╝utko po wymianie okien (troch─Ö mi si─Ö z tym zesz┼éo od za┼éo┼╝enia tematu, ale takie ┼╝ycie ;) ) - bardzo polecam firm─Ö ALVERA, najkorzystniejsze ceny jakie uda┼éo mi si─Ö znale┼║─ç, b┼éyskawiczna realizacja (dzwoni┼éam zapyta─ç o ofert─Ö 25 kwietnia, na drugi dzie┼ä Pan ju┼╝ by┼é u mnie na pomiarach o godzinie 13:00 a o 18:00 mia┼éam na mailu szczeg├│┼éow─ů wycen─Ö, monta┼╝ odby┼é si─Ö 14 maja, pono─ç by┼éby jeszcze szybciej, ale po drodze wypad┼éa maj├│wka). Do tego bardzo uprzejmy kontakt ze wszystkimi i Panowie monta┼╝y┼Ťci sprz─ůtaj─ůcy po sobie. ZERO problem├│w, okna jeszcze mi nie wypad┼éy ;) i ┼Ťwietnie t┼éumi─ů ewentualny ha┼éas za oknem.

Kontakt na http://www.alvera.pl lub http://www.wycenaokien.pl (bardzo pomocna strona gdzie mo┼╝na samemu mniej wi─Öcej wyceni─ç sobie okna dzi─Öki kalkulatorowi) Mo┼╝na tak┼╝e wymieni─ç sobie z nimi drzwi w mieszkaniu lub zam├│wi─ç rolety zaokienne/wewn─Ötrzne.

Administracja zwraca 50% koszt├│w wymienionych okien ale wg swojego cennika, tak┼╝e wynosi to mniej wi─Öcej 25-30% koszt├│w jakie naprawd─Ö ponosimy - tak─ů informacj─Ö otrzyma┼éam od pracownika Administracji przy sk┼éadaniu wniosku.

Sk┼éadaj─ůc pro┼Ťb─Ö o zgod─Ö na wymian─Ö okien oraz o refundacj─Ö - od razu do r─Öki dostajemy papier zwrotny (b─Öd─ůcy jednocze┼Ťnie zgod─ů na wymian─Ö) z numerem wniosku. Ja z┼éo┼╝y┼éam pismo 26 kwietnia br i zwrot mam dosta─ç w pierwszych miesi─ůcach 2014.

Jest jeszcze jedna kwestia - nowe budowlane prawo UE karze montowa─ç w nowych oknach tzw nawietrzaki - manualne lub higrosterowalne. Jednym s┼éowem montujemy sobie okna ze szpar─ů, z kt├│rej wieje i czasami uniemo┼╝liwia ona monta┼╝ rolet ;] Mo┼╝na z nawietrzak├│w zrezygnowa─ç, tak jak ja, nie wp┼éywa to na kwesti─Ö refundacji finansowej - jedynym skutkiem ubocznym jest to, ┼╝e Administracja nie ponosi odpowiedzialno┼Ťci, je┼╝eli w mieszkaniu zapanuje wilgo─ç, ple┼Ť─ç i grzyb. Tak sobie my┼Ťl─Ö, ┼╝e je┼Ťli dotychczas nikt nie mia┼é wilgoci, ple┼Ťni i grzyba - to nie nabawi si─Ö jej nagle, po X latach zamieszkiwania i wymianie okien - bo nie zam├│wi┼é nawietrzak├│w ... ;]

Pozdrawiam, powodzenia przy wymianie :)
Morticia

Postprzez VooR » 14 cze 2013, o 16:06

Niestety ale w blokach na batorego, szczeg├│lnie tych z wentylacj─ů grawitacyjn─ů zdarzaj─ů si─Ö problemy z grzybami i ple┼Ťni─ů, tak┼╝e zainteresowanym polecam najpierw sprawdzi─ç co i jak :) Jest nawet temat na forum o tym.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."
VooR

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 gru 2011, o 19:27

Postprzez Morticia » 15 cze 2013, o 06:50

Ou, skoro tak to na pewno warto przemy┼Ťle─ç, je┼╝eli komu┼Ť si─Ö zdarzy┼éo mie─ç z tym do czynienia.
U mnie w rodzinie [3 mieszkania w różnych blokach na Batorego] nigdy się nie trafiło i oby tak zostało.
Morticia

Postprzez andy » 15 cze 2013, o 07:44

VooR napisa┼é(a):Niestety ale w blokach na batorego, szczeg├│lnie tych z wentylacj─ů grawitacyjn─ů zdarzaj─ů si─Ö problemy z grzybami i ple┼Ťni─ů, tak┼╝e zainteresowanym polecam najpierw sprawdzi─ç co i jak :) Jest nawet temat na forum o tym.

Ci─ůgle walczysz z grzybem u siebie?
Ja niestety w ┼éazience ci─ůgle tak. Zrobili nawet termowizj─Ö i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e budowla┼äcy co┼Ť tam ┼║le zaizolowali. Pismo do AI posz┼éo prawie miesi─ůc temu ale p├│ki co ┼╝adnej odpowiedzi.

Co do okien, to mo┼╝e lepiej zosta─ç przy starych nieszczelnych ni┼╝ wyda─ç sporo na nowe okna, w kt├│rych i tak trzeba montowa─ç nawietrzniki... a i zim─ů pewnie b─Ödzie woda ┼Ťcieka─ç po szybie, no i mo┼╝e jeszcze grzyb wyjdzie.
andy

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 13:18

Postprzez Morticia » 15 cze 2013, o 07:56

andy napisa┼é(a):Co do okien, to mo┼╝e lepiej zosta─ç przy starych nieszczelnych ni┼╝ wyda─ç sporo na nowe okna, w kt├│rych i tak trzeba montowa─ç nawietrzniki... a i zim─ů pewnie b─Ödzie woda ┼Ťcieka─ç po szybie, no i mo┼╝e jeszcze grzyb wyjdzie.

Hej, nie straszcie. Nie zapominajmy jeszcze o funkcji rozszczelniania w nowych oknach, która moim zdaniem ładnie załatwia sprawę.
Morticia

Postprzez VooR » 15 cze 2013, o 09:44

andy napisa┼é(a):Ci─ůgle walczysz z grzybem u siebie? Ja niestety w ┼éazience ci─ůgle tak. Zrobili nawet termowizj─Ö i okaza┼éo si─Ö, ┼╝e budowla┼äcy co┼Ť tam ┼║le zaizolowali. Pismo do AI posz┼éo prawie miesi─ůc temu ale p├│ki co ┼╝adnej odpowiedzi.

Oczy┼Ťci┼éem siatki w kratkach wentylacyjnych w ca┼éej chacie, w ┼éazience sufit opryska┼éem kilka razy jakim┼Ť specyfikiem antygrzybowym i ┼Ťci─ůgn─ů┼éem to co by┼éo wida─ç, poza tym wstawi┼éem tam taki ma┼éy poch┼éaniacz wilgoci (Metylan Stop Wilgoci czy jako┼Ť tak) i na razie jest spok├│j. :) Ciekawe jak b─Ödzie w zimie.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."
VooR

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 gru 2011, o 19:27

Nast─Öpna strona

Powr├│t do Sprawy wsp├│lne

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT - Us┼éugi Informatyczne Poznań.
stat4u