Studenci

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Studenci

Post autor: Rob » 10 gru 2014, o 23:44

Właściciele bronią najemców, gdyż to ich chlebodawcy. Temat znam od ponad 4 lat.
Tylko policja. Nie ma sensu tracić czasu i nerwów na negocjacje.
Imprez po 22 nie ma być prawa i tyle. Ja się potrafię ograniczać, bo takie są realia życia w bloku. Inni też są do tego zobowiązani.

Mało tego, gdy ktoś regularnie naparza głośną młócką na cały regulator - masz prawo wezwać policję i przed 22.
Również wtedy, gdy głośne rozmowy za ścianą są nafaszerowane wulgaryzmami - a są w 90%.

kasia1967
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2014, o 11:41
Nr bloku: 28

Re: Studenci

Post autor: kasia1967 » 11 gru 2014, o 10:16

Rob pisze:Właściciele bronią najemców, gdyż to ich chlebodawcy. Temat znam od ponad 4 lat.
Tylko policja. Nie ma sensu tracić czasu i nerwów na negocjacje.
Imprez po 22 nie ma być prawa i tyle. Ja się potrafię ograniczać, bo takie są realia życia w bloku. Inni też są do tego zobowiązani.

Mało tego, gdy ktoś regularnie naparza głośną młócką na cały regulator - masz prawo wezwać policję i przed 22.
Również wtedy, gdy głośne rozmowy za ścianą są nafaszerowane wulgaryzmami - a są w 90%.


Masz rację, następnym razem tak zrobię, tylko nie ukrywam, że boję się zadzierać ze studentami, żeby potem nie mieć problemów. Choćby takich, żeby nie zaczepiali mojej 12-letniej córki na klatce schodowej, czy nie zarysowali mi samochodu, czy nie przebili opon...

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Studenci

Post autor: Rob » 11 gru 2014, o 21:21

Jeśli nie podejmiemy wspólnie działań - to będzie jak jest. Ja też podejmuję ryzyko, ale się ich nie boję. I nie dbam o to, czy mi mówią "dzień dobry".
Oni też są świadomi tego, że nie żyją w państwie bezprawia. W razie problemów wzywamy policję lub idziemy do Sądu. Proste.

Masz w tych działaniach moje wsparcie! :)

satyr42
Posty: 48
Rejestracja: 13 mar 2012, o 12:54

Re: Studenci

Post autor: satyr42 » 17 gru 2014, o 13:57

kasia1967 pisze:
Rob pisze:Właściciele bronią najemców, gdyż to ich chlebodawcy. Temat znam od ponad 4 lat.
Tylko policja. Nie ma sensu tracić czasu i nerwów na negocjacje.
Imprez po 22 nie ma być prawa i tyle. Ja się potrafię ograniczać, bo takie są realia życia w bloku. Inni też są do tego zobowiązani.

Mało tego, gdy ktoś regularnie naparza głośną młócką na cały regulator - masz prawo wezwać policję i przed 22.
Również wtedy, gdy głośne rozmowy za ścianą są nafaszerowane wulgaryzmami - a są w 90%.


Masz rację, następnym razem tak zrobię, tylko nie ukrywam, że boję się zadzierać ze studentami, żeby potem nie mieć problemów. Choćby takich, żeby nie zaczepiali mojej 12-letniej córki na klatce schodowej, czy nie zarysowali mi samochodu, czy nie przebili opon...

Bez przesady, studenci to nie bandyci i zwykle miękną jak zobaczą mundurowych ;) Ja kiedyś też mieszkałem w takim mieszkaniu imprezowym. Nigdy żaden z sąsiadów sam nie przyszedł powiedzieć że jest głośno, ale wezwali policję pierwszy raz, zrobiło się spokojniej. Po drugiej wizycie i mandacie ekipa przeniosła się imprezować do innych znajomych. Jeśli się boisz to zgłaszając powiedz że nie chcesz podawać swoich danych, bo obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, zostaw tylko numer do kontaktu. Policja ma obowiązek podać imprezowiczom kto zgłaszał, jeśli padnie takie pytanie. Wiem bo przerabiałem to osobiście. Mimo iż wiedzieliśmy kto zgłaszał to absolutnie nie robiliśmy złośliwości. Z drugiej strony to było chyba z 8 lat temu, być może teraz studenci to większa patologia.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: Studenci

Post autor: Rob » 28 gru 2014, o 19:17

Tak jak już wcześniej wspomniałem nie boję się i nie mam powodów się bać, gdyż mieszkamy w Państwie prawa i tego typu "zachowania w odwecie" rozwiązuje Sąd. Szybko i skutecznie.

Mylisz się natomiast z tym, że policja ma obowiązek podawania imprezowiczom namiarów na zgłaszającego interwencję.
Jeśli imprezowicze nie zgodzą się przyjąć mandatu (czego nie polecam) i zgłaszający podpisze oświadczenie o fakcie zakłócania ciszy nocnej na komendzie - wtedy jedni drugich poznają na szybkiej rozprawie w Sądzie.
Z natury jednak (sprawdzone w praktyce) - kończy się to klęską imprezowiczów.

Dlatego polecam kręcić filmiki dokumentujące zakłócanie ciszy nocnej - najlepszy dowód z możliwych.
Ja przykładowo mam już tego pokaźną kolekcję... :)

ODPOWIEDZ