LISY NA OSIEDLU?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
cynthia
Posty: 3
Rejestracja: 1 lip 2012, o 19:44
Nr bloku: 31

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: cynthia » 1 lip 2012, o 23:17

lisy, sarny, dziki, jeże - widzieliśmy tu dużo zwierzaków i wg mnie to wielki pozytyw :)

Przemo
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2012, o 10:29
Nr bloku: 13

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: Przemo » 6 lip 2012, o 13:49

Nie zapominajmy o dzikach.

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: karpol » 7 lip 2012, o 10:01

A czy Wy też macie problem z tzw. rybikami cukrowymi? Obrazek

w łaziencie rozumiem, lubią ciepło i wilgotność, ale jak zauważyłem kilkanaście zapieprzających cienkich robaków po pokoju to się zniesmaczyłem, wychodzą w nocy jak jest zgaszone światło a gdy tylko się je zapali uciekają pod listwy przy podłodze i tyle je widzę...nie wiem skąd one się biorą i czy tylko ja je mam? :P

Przemo
Posty: 11
Rejestracja: 24 sty 2012, o 10:29
Nr bloku: 13

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: Przemo » 7 lip 2012, o 19:10

Też je mam ale z łazienki nie wychodzą.

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: karpol » 7 lip 2012, o 22:20

Przemo pisze:Też je mam ale z łazienki nie wychodzą.
no wlasnie u mnie dotad tez nie, a przerazilem sie jak zobaczylem ile ich jest pod listwami podłogowymi w pokoju...

julia
Posty: 62
Rejestracja: 21 gru 2011, o 21:58
Nr bloku: 41

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: julia » 8 lip 2012, o 23:44

One lubią wilgoć, upewnij się, że w pokoju nie masz zbyt dużej wilgotności, a może wilgoć w ścianach? Je też je mam ale raczej niedużo i tylko w łazience. Domowy sposób z kartonikiem i miodem u mnie nie poskutkował, spróbuję cukru z boraksem.

"domowe sposoby zwalczania rybików, jak np. rozkładanie na noc kawałków grubej tektury posmarowanej sztucznym miodem w miejscach często odwiedzanych przez te owady. Można też rozsypać mieszaninę cukru pudru z boraksem ( dostępny w aptekach pod nazwą borasol, borax)."

karpol
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2012, o 18:52
Nr bloku: 99

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: karpol » 8 lip 2012, o 23:55

julia pisze:One lubią wilgoć, upewnij się, że w pokoju nie masz zbyt dużej wilgotności, a może wilgoć w ścianach? Je też je mam ale raczej niedużo i tylko w łazience. Domowy sposób z kartonikiem i miodem u mnie nie poskutkował, spróbuję cukru z boraksem.

"domowe sposoby zwalczania rybików, jak np. rozkładanie na noc kawałków grubej tektury posmarowanej sztucznym miodem w miejscach często odwiedzanych przez te owady. Można też rozsypać mieszaninę cukru pudru z boraksem ( dostępny w aptekach pod nazwą borasol, borax)."
a podobno ten sposób z miodem jest najbardziej skuteczny, podobno są też takie domki ktore się stawia małe potworki tam wpełzają i zdychają:p spróbuje jakimś aerozolem na te stworki popsikać pod listwy przypodłogowe, mam nadzieje że choć trochę pomoże...

Basia
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2012, o 11:48
Nr bloku: 44

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: Basia » 26 lip 2012, o 00:23

czy u Was na balkonach też łażą takie ogromne grube czarne pająki? pierwszy raz w życiu widzę takiego dużego pająka i to nie jest z tych kątników bo nie ma długich odnóż tylko ogromny gruby czarny odwłok i grube odnóża, czy może to być pająk jadowity? wieczorem łaził tuż nad moim oknem balkonowym teraz boję się w ogóle na balkon wyjść:(

Awatar użytkownika
VooR
Posty: 147
Rejestracja: 29 gru 2011, o 20:27
Nr bloku: 41

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: VooR » 26 lip 2012, o 14:19

Cyknij fotę jakąś, bo bez tego nikt nic nie powie.
Z tego co wiem, w PL nie ma czegoś takiego jak jadowite pająki, które mogłyby zagrażać poważnie życiu chyba, że komuś spier...uciekł z terrarium. :D

Kiedyś też wydawało mi się, że złapałem/utłukłem coś dziwnego, a się okazało (ojciec znajomego=arachnolog), że to po prostu wyjątkowo duży okaz :)

Zerknij tu:
http://serwisy.umcs.lublin.pl/w.frackiewicz/pajaki.htm
http://odkrywcy.pl/kat,111406,title,Naj ... caid=6edfe
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Basia
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2012, o 11:48
Nr bloku: 44

Re: LISY NA OSIEDLU?

Post autor: Basia » 26 lip 2012, o 20:43

nie zrobie mu zdjecia bym musiala wyjsc na balkon, nie ma szans! :( a dlugo on tam bedzie siedzial? a może juz go nie ma? a jak mi wlezie do mieszkania? pajaki dlugo sa w jednym miejscu czy lubia sie szybko przemieszczac w inne?

ODPOWIEDZ