EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 333
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 21 sie 2022, o 22:44

Tak informacyjnie: (zapomniałem wcześniej dać znać)
Po 2 dniach testów powróciłem do Huawei EchoLife EG8247Q. Tamten zrywał niemiłosiernie i kiepska moc sygnału.

Pytanie na teraz: Czy E&W mają coś lepszego?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 216
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 22 wrz 2022, o 12:30

@Rob
Pardą za zwłokę, dawno tu nie zaglądałem, sporo by opowiadać.

Jak już wspominałem nie wiem czy E&W ma jeszcze na wydanie gpony takie jak ja mam. Mój ( Huawei EchoLife HG8242 ) nie posiada funkcji wifi, ma za to wbudowaną obsługę TV z której nie korzystam i cztery porty Rj-45, i to na tyle. router musiałem albo wziąć od E&W albo skołować we własnym zakresie. Wybrałem tą drugą opcję. Tobie też polecam..
Tzn:
Wziąć Gpona ze stabilnym połączeniem ethernet. najlepiej testować narzędziem które podałem gdzieś wyżej WinMRT/WinMTR czy jakoś tak.
po prostu podłączasz kompa do neta po kablu, odpalasz to narzędzie dajesz adres www.google.pl i zapuszczasz na solidne kilka godzin. Jak wyniki będą przyzwoite, i nie będzie utraty połączenia, to zostaw se takiego gpona. następnie zamawiasz łba z E&W żeby przyszedł i ci wyłączył to wbudowane wifi, a następnie kupujesz i podłączasz w trybie accespoint jakiś markowy router wifi, tak jak np.mój TP-Link Archer AX90. problem solved.
Pamiętaj tylko, że nie ma sensu ścigać E&W co do maksymalnych uzyskiwanych prędkości połączenia. Problem polega na tym, że polskie prawo przewiduje gwarancję jedynie minimum 50% deklarowanej przepustowości, więc dla oferty 900Mbps (jak mniemam to najwyższa na chwilę obecna w E&W) na download jeśli uzyskujesz powyżej tych 450mbps, to teoretycznie zgodnie z prawem E&W może cię zlać ciepłym moczem. Smutne ale prawdziwe.
O zaletach routera jaki podałem rozpisywałem sie bodajże we wcześniejszych postach, ale jest to router klasowo równoległy do routerów gamingowych, z tą różnica, że jest to router konsumencki, i pomimo nie najniższej ceny, to jednak wciąż o wiele tańszy niż gamingowe odpowiedniki.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 216
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 16 lip 2024, o 07:44

witam @Rob
odkopuję temat, mam nadzieję ze jeszcze jest po co, że nie zjadł cię covid, nie wyprowadziłeś się z naszych slumsów itp.

otóż kupiłem używanego latopa, bo latem za gorąco by siedzieć na blaszaku, i po wstępnej konfiguracji pod moją modłę wlazłem na speedtest.pl

ustawiłem serwer INEA, i odpaliłem.

nie wiedząc czego się spodziewać najpierw odpaliłem test na wifi:

poniżej wynik karty INTEL 9560 na wyższym paśmie 5GHz z dwoma kanałami @160 MHz każdy ( karta wifi5 wave2):

https://www.speedtest.pl/wynik/410003479

po tym teście byłem święcie przekonany, że mój lapek jest po prostu za słaby aby wycisnąć więcej, podejrzewając, że mam za wolny dysk i że nie nadąża on z zapisywaniem pliku na czas. bo póki co mam w nim jeszcze m.2 sata.

ale po chwili namysłu stwierdziłem "a co mi tam odpalmy na ethernecie i zobaczmy co pokaże"

i jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem to poniżej po teście na zwykłej skrętce cat.5e
https://www.speedtest.pl/wynik/410006270

normalnie nie do wiary E&W dotrzymał słowa, jest prawie perfekt zgodnie z umową.

EDIT:

żeby nie było w związku z tym, że lapek przyszedł z wifi5 a w jego specyfikacji technicznej widnieje, że opcjonalnym wyposażeniem może być karta wifi 6 Intel AX200 to od razu takową na allegro zamówiłem.

ta 9560 ma łącze 1.7Gb/s natomiast ta AX200 ma łącze 2.4Gb/s więc myślę, że i po wifi uda się wycisnąć neco więcej,
no ale ten wynik po kablu to E&W szapoba..


EDIT#2: ale jetem ciołek nie zauważyłem, ze po kablu szło z wielu serwerów.
więc po wifi też odpaliłem z wielu serwerów, i wynik wyszedł podobny co tobie kiedyś więc nie sapał bym tak na E&W tylko co najwyżej zainwestował w lepszą kartę wifi..
poniżej wynik wifi5 intel 9560 2x2 @160MHz per pasmo w częstotliwości 5GHz
https://www.speedtest.pl/wynik/410009894
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

ODPOWIEDZ