EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Tematy, które mogą zainteresować wszystkich mieszkańców osiedla
Scan_Jan
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2021, o 13:17
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Scan_Jan » 27 lis 2021, o 18:22

Moje wyniki:

Kod: Zaznacz cały

send : 101

fail : 0
min. : 45 ms
avg. : 63 ms
max. : 221 ms
Z czego 4 pingi to ponad 150ms, wyniki po WiFi i Internet 250Mb/s na 25Mb/s. Na kablu pewnie byłoby z 5-10ms mniej.
to już jest lipa bo przy tym nie da się grac w gry online.. ma ktoś z was podobnie?
Pytanie jakie gry, CS czy inne strzelanki to pewnie może być problem, ja gram w "Diablo II: Resurrected" i nie zauważyłem problemów. Najlepiej puszczać pingi do serwerów gry bezpośrednio. Puszczając komendę ping do wp.pl mam średnio 18ms i 25ms max.

U mnie system operacyjny to macOS Big Sur.

Scan_Jan
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2021, o 13:17
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Scan_Jan » 27 lis 2021, o 19:58

Z ciekawości puściłem narzędzie mtr jeszcze:

Kod: Zaznacz cały

mtr --report -4 wp.pl
Start: 2021-11-27T19:25:26+0100
HOST: <MOJ_PC>                    Loss%   Snt   Last   Avg  Best  Wrst StDev
  1.|-- www.routerlogin.com        0.0%    10    2.5   3.1   1.4  13.1   3.5
  2.|-- 10.xx.xx.xx                0.0%    10    8.8   9.6   6.5  15.2   2.7
  3.|-- static<IP_E&W>.eaw.c       0.0%    10   14.9  11.0   8.3  16.5   3.1
  4.|-- netia.plix.pl              0.0%    10   28.1  20.8  14.7  28.1   4.2
  5.|-- 83.238.248.19             10.0%    10   15.1  13.3  11.5  16.8   2.1
  6.|-- 87.204.224.71              0.0%    10   11.6  14.2  11.6  22.9   3.4
  7.|-- 83.238.6.13                0.0%    10   17.1  13.6  11.6  18.3   2.3
  8.|-- www.wp.pl                  0.0%    10   11.5  13.4  11.5  18.2   2.5
Jak widać po stronie Netii było 10% strat pakietów (ale tylko jeden raz udało się uzyskać taki wynik, teraz dostaję 0% strat). Więc niestety nieraz zawodzą operatorzy po drodze a nie sam E&W.
Pewnie to narzędzie musiałby chodzić kilka dni/tygodni na różne adresy. Sam pamiętam jak w marcu 2019 przez cały miesiąc był problem z serwerami zagranicznymi bo E&W używał łącz Telii (chyba najtańsze) i tam straty szły w przynajmniej 20% i były bardzo, bardzo częste.

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 28 lis 2021, o 11:39

ja gram w "Diablo II: Resurrected"
JPRDL czy jest jakiś gracz w Polsce który nie gra w Resurrected w tej chwili :p

nosz "kurła" przestańcie zamulać mi serwery XD
<tu wstawił bym jakieś losowe zdjęcie nosacza bengalskiego z rozdziawioną mordą, gdybym takowe miał> XD

tak czy owak coś z E&W jest nie tak. w poniedziałek będę do nich dzwonił w tej sprawie, raz na sto pingów jest spike do 230ms i to bez względu czy sygnał idzie przez router czy bezpośrednio przez modem, no to jest niedopuszczalne. w grze efekt ma to taki cze co jakiś czas gra się przycina do tego stopnia że muzyka się tnie i robi półsekundowy loop na kilka sekund a obraz się zamraża. i tak jest tylko jak gram online. offline problem nie występuje wiec to nie wina mojego ziemniaczanego kompa.
Jak beziesz tam chciał kiedyś popykać i nie bedziesz miał z kim to daj znać dodam cię do znajomych.
ale nie mam zbyt duzo czasu na granie, więc puki co z normala jeszcze nie wyszedłem
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 29 sty 2022, o 11:19

Czy ktoś korzysta z tego GPONA: ?
Huawei OptiXstar EG8147X6

https://e.huawei.com/pl/products/enterp ... r-eg8147x6

Jak się sprawuje?

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 29 sty 2022, o 22:35

osobiście mam inny gpon HUAWEI ten co rozdawali jako pierwszy, on nie miał wbudowanego wifi..

natomiast jeśli ten gpon jest stabilny i nie będzie zrywał połączenia to szapoba.. wifi ma całkiem miodne...
Beamforming i częstotliwość 160MHz bedą robiły robotę..
160MHz to nowa częstotliwość i jeśli twoi sąsiedzi mają starsze routery bądź gpony z funkcją routera, to wtedy możesz być pewien, że zasięg wifi powinieneś mieć w całym mieszkaniu. Kanał 160 ma 1000mW przyznane bez koncesji przez komitet EU ( na górnej części częstotliwości 5GHz) to 5x względem tego co ma pozostała część pasma 5GHz (200mW). ta uchwała to chyba jedyne do czego ten ryży darmozjad który okradł nas z ofe się przydał..


Tak, czy owak jeśli chodzi o mnie to Diablo 2 Resurrected po drodze do serwera mam jakieś "wujowe" węzły z organizacji non-profit, które spierdokszą całe połączenie, do tego stopnia, że ginie od 5-45% pakietów na jednym z IP a pingi dobijają tam do 4000 wg.WinMTR(x64). pisałem w tej sprawie do E&W a ci powiedzieli, że to nie jest ich wina, przekazali sprawę dalej i umyli ręce.. ci w Amsterdamie od tych felernych węzłów to pewnie to w "wuju" mają, bo co ich obchodzi, że ich infrastruktura nie wyrabia, oni z definicji nie mają zysków tylko zwroty kosztów, więc mogę ich cmoknąć w pompkę, i tak się kółko zamyka.. Jeszcze na początek roku wysłali mi notkę z wezwaniem do zapłaty bo nie byłem świadom, ze mi bank cofnął zlecenie przelewu do nich we wrześniu 2021, i w związku z tym, że miałem zaległość za wrzesień to razem z opłatą za styczeń 2022 robi się z tego rzekomo niemożebny dług ( tak jakby nie było tego problemu grudniu czy listopadzie.. duhhhh..), i jeszcze mi 5 zeta za pismo policzyli.. coś czuję.. że przyszła kryska na matyska i będzie im trzeba podziękować za świadczenie usług.. w Inei nie może być gorzej niż u nich, w końcu rzekomo określenie "najlepszy ISP w Polsce" zobowiązuje..
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Scan_Jan
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2021, o 13:17
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Scan_Jan » 30 sty 2022, o 12:26

gustarballs1983 pisze:
28 lis 2021, o 11:39
Jak beziesz tam chciał kiedyś popykać i nie bedziesz miał z kim to daj znać dodam cię do znajomych.
Poszło na PM. ;)
gustarballs1983 pisze:
28 lis 2021, o 11:39
ja gram w "Diablo II: Resurrected"
JPRDL czy jest jakiś gracz w Polsce który nie gra w Resurrected w tej chwili :p
nosz "kurła" przestańcie zamulać mi serwery XD
To trochę pokręciłem, faktycznie gram ale offline... ;) Tylko w tej grze trzeba i tak połączyć się do Battle.net. Tak więc oficjalnie nie zapycham łącza. :P
gustarballs1983 pisze:
29 sty 2022, o 22:35
pisałem w tej sprawie do E&W a ci powiedzieli, że to nie jest ich wina, przekazali sprawę dalej i umyli ręce.. ci w Amsterdamie od tych felernych węzłów to pewnie to w "wuju" mają, bo co ich obchodzi, że ich infrastruktura nie wyrabia, oni z definicji nie mają zysków tylko zwroty kosztów, więc mogę ich cmoknąć w pompkę, i tak się kółko zamyka..
Możesz jeszcze spróbować zabaw z VPN polecam NordVPN, powinien iść inną trasą. Swoją drogą warto by było sprawdzić jak idzie trasa w Ineii bo jeśli mają część wspólnej trasy to problem powróci.
gustarballs1983 pisze:
29 sty 2022, o 22:35
Jeszcze na początek roku wysłali mi notkę z wezwaniem do zapłaty bo nie byłem świadom, ze mi bank cofnął zlecenie przelewu do nich we wrześniu 2021, i w związku z tym, że miałem zaległość za wrzesień to razem z opłatą za styczeń 2022
W zeszłym roku miałem to samo. Okazało się, że w 2018 nie zapłaciłem jednej raty a w styczniu 2021 spóźniłem się o parę dni. Co ciekawe tyle lat nikt się nie upomniał.
Rob pisze:
29 sty 2022, o 11:19
Czy ktoś korzysta z tego GPONA: ?
@Rob Wi-Fi jest w miarę spoko, ale jak będziesz miał dużo urządzeń to tam jest 2x2 MIMO co jest obecnie standardem. Lepsze byłoby 3x3 lub 4x4 ale to raczej w osobnym routerze.

Awatar użytkownika
Rob
Posty: 332
Rejestracja: 24 lut 2012, o 20:42
Nr bloku: 80

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Rob » 30 sty 2022, o 15:12

Ma wi-fi 6.

Ten mój obecny (Huawei EchoLife EG8247Q), ma 3 anteny i ma:
3 x 3 MIMO (2.4G/5G).
Wzmocnienie anteny: 2 dBi
https://e.huawei.com/pl/products/enterp ... nu/eg8247q

Ten planowany nowy, ma 2. Nie wiem, jakie to będzie miało przełożenie w zasięgu wi-fi w pomieszczeniach.
2 x 2 MIMO (2.4G)
2 x 2 MIMO (5G)

Awatar użytkownika
gustarballs1983
Posty: 215
Rejestracja: 31 sty 2012, o 20:37
Nr bloku: 1

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: gustarballs1983 » 2 lut 2022, o 00:39

Scan_Jan pisze:
30 sty 2022, o 12:26
gustarballs1983 pisze:
28 lis 2021, o 11:39
Jak beziesz tam chciał kiedyś popykać i nie bedziesz miał z kim to daj znać dodam cię do znajomych.
[/quote]
Scan_Jan pisze:
30 sty 2022, o 12:26
Poszło na PM. ;)
Dzięki, zapro poszło i odpowiedź na priv też dałem..
JPRDL czy jest jakiś gracz w Polsce który nie gra w Resurrected w tej chwili :p
nosz "kurła" przestańcie zamulać mi serwery XD
Scan_Jan pisze:
30 sty 2022, o 12:26
To trochę pokręciłem, faktycznie gram ale offline... ;) Tylko w tej grze trzeba i tak połączyć się do Battle.net. Tak więc oficjalnie nie zapycham łącza. :P
z tym zapychaniem trochę się wydurniałem pozując na janusza/sebixa. Także bez spiny, i tłumaczenia się. tłumaczą się: winni.
Scan_Jan pisze:
30 sty 2022, o 12:26
Możesz jeszcze spróbować zabaw z VPN polecam NordVPN, powinien iść inną trasą. Swoją drogą warto by było sprawdzić jak idzie trasa w Ineii bo jeśli mają część wspólnej trasy to problem powróci.
Jak już ktoś wie czym te wszystkie flagowe vpn'y są, i że służą jedynie wyłudzaniu danych osobowych, w przeciwieństwie do tego co sami reklamują XD
I jak się jest świadomym, że korzystając z wszystkich praktycznie flagowych vpn'ów napychasz kabzę koncernowi Ringer Axel Springer i T. Lisowi, to odechciewa się z tego korzystać. Poza tym VPN służy jedynie omijaniu geoblokad dla treści medialnych, do niczego innego się to praktycznie nie nadaje. ( większość stron na necie (https:// już zasadniczo jest szyfrowana. jeśli nie to przeglądarka i tak cie o tym poinformuje. poza tym potrzebne to tylko do haseł i loginów, a i tak teraz prawie wszędzie jest 2FA, więc na wuja komu VPN, skoro routing jedynie może być tylko gorszy, szczególnie w Nordzie) Po przejściu do ineii problem raczej nie będzie występował. Sprawdziłem routing przez WinMTR i problemy zaczynają się gdzieś w na węźle w Amsterdamie (wkleiłem felerny IP na whois, i zaraz wyskoczyło co oni za jedni), aż do ostatniego węzła w Niemczech wszystko było ok na teście WinMTR. w ineii routing może być identyczny najwyżej do węzłów plix'a, z tego korzystają wszyscy polscy ISP oprócz tepsy/Orange, które maja własne węzły na zewnątrz kraju. wszyscy pozostali jadą na PLIX'sie. także jeżeli Inea ma ogarnięty umowami routing za granicą inaczej niż E&W ( a raczej jest tak na pewno ) to wszystko powinno być ok.
Rob pisze:
29 sty 2022, o 11:19
Ma wi-fi 6.

Ten mój obecny (Huawei EchoLife EG8247Q), ma 3 anteny i ma:
3 x 3 MIMO (2.4G/5G).
Wzmocnienie anteny: 2 dBi
https://e.huawei.com/pl/products/enterp ... nu/eg8247q

Ten planowany nowy, ma 2. Nie wiem, jakie to będzie miało przełożenie w zasięgu wi-fi w pomieszczeniach.
2 x 2 MIMO (2.4G)
2 x 2 MIMO (5G)
Faktycznie trochę lipa, że tylko dwa urządzonka na raz w MU-MIMO bez strat prędkości dla pozostałych urządzeń.

Ale sa dwa *pro* dla tego nowego urządzenia..
1. wzmocnienie anten w tym nowym to 5dBi to trochę pomoże
2. kanał 160 który ma przyznane przez EU 1000mW mocy nadawania, zamiast standardowego 200mW jak dla reszty kanałów na 5GHz. owszem 160 jest mocniej tłumiony niż powiedzmy kanały 36-42, ale suma sumarum ma o wiele lepszy zasięg jak już router cię na niego wrzuci ( bo router wifi 6 przydziela kanał pracy automatycznie).

3. #2 w połączeniu z #1 powinien ogarnąć ci zasięg w całej chałupie. Przy odrobinie dobrej woli sąsiadów (jak też se ogarną routery wifi 6E czy to od operatora czy we własnym zakresie), to problemy z zapchanymi pasmami się powinny skończyć, bo teraz router będzie z automatu przydzielał tylko puste pasma, i takie na których będziesz miał zasięg ofc.

Także jak ktoś będzie w pobliżu routera to będzie siedział raczej na jakimś paśmie ze środka 5GHz.. jak odległość będzie średnia to będzie łączył się na 2,4GHz jeśli zasięg 5GHz będzie za słaby, a jak stracisz zasięg 2,4GHz to będziesz przekierowany na najszybszy kanał 160 na 5GHz, które ma najsilniejszy zasięg z pasm na całym routerze (do 1W mocy nadawania) w połączeniu z największą przepustowością pasma, powinno sprawić, że nawet w takich norach jak kibel czy łazienka powinieneś móc spokojnie prowadzić powiedzmy wideokonferencję- pomimo strat części sygnału ( o ile wszyscy sąsiedzi mają już wifi6 z auto-przydzielaniem pasm, a nie kiszą się na wifi4 pchając cały ruch sieciowy przez częstotliwości na 2,4GHz...)
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.

Scan_Jan
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2021, o 13:17
Nr bloku: 82

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Scan_Jan » 6 lut 2022, o 19:58

Jak dla mnie ten beamforming powinien trochę pomagać bo z tego co pamiętam to ten mechanizm dział po stronie routera a nie klienta.
gustarballs1983 pisze:
2 lut 2022, o 00:39
Jak już ktoś wie czym te wszystkie flagowe vpn'y są, i że służą jedynie wyłudzaniu danych osobowych, w przeciwieństwie do tego co sami reklamują XD
Niestety tak to już jest + z tego co gdzieś czytałem jedna firma je kontroluje - jest właścicielem większości tych VPNów - i zmieniają nazwy na dany region świata. Nie zmienia to faktu, że jak się bawiłem kiedyś to rzeczywiście wychodziłem inną trasą przez co, miałem mniejsze problemy na Internecie, dostarczanym przez E&W. Tylko, że konto kupiłem za jakieś śmieszne pieniądze na Allegro (współdzielone było) więc takie testy zrobiłem bez wyrzutów, że wtopiłem grupą kasę. :D

Mona33
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2022, o 16:51
Nr bloku: 12

Re: EAST&WEST - jak oceniacie tego operatora?

Post autor: Mona33 » 18 lut 2022, o 17:05

Jak narazie u nas jest ok.

ODPOWIEDZ