[Blok 29-82] zmiana sposobu zarządzania Wspólnotą

Tutaj trafiają posty i wątki zaśmiecające Forum
Integrum
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2015, o 14:43
Nr bloku: 80

[Blok 29-82] zmiana sposobu zarządzania Wspólnotą

Post autor: Integrum » 10 lip 2015, o 15:04

Szanowni Mieszkańcy,

Z uwagi na pojawiające się na naszym forum liczne, często błędne, a jeszcze częściej sprzeczne informacje dotyczące zarządzania i administrowania Wspólnotami, pozwolę sobie podzielić się z Państwem moją wiedzą zawodowego zarządcy, na ten temat.

Wspólnota Mieszkaniowa powstaje z mocy prawa wraz z wyodrębnieniem pierwszego lokalu w nieruchomości, w praktyce przyjmuje się datę podpisania pierwszego aktu przeniesienia własności.

Właściciel nieruchomości, a więc w praktyce inwestor/deweloper powierza zarząd w trybie art. 18 ustawy o własności lokali. Zarząd ten wpisany zostaje do każdego kolejnego aktu notarialnego nabycia lokali, a także do księgi wieczystej w pozycji mówiącej o sposobie sprawowania zarządu. Odwołanie zarządu powołanego w ten sposób, wymaga formy notarialnej.

Zarząd może zostać powierzony również w drodze umowy cywilno-prawnej, na podstawie uchwały i wówczas jego zmiana nie wymaga formy aktu notarialnego.

Formą sprawowania zarządu, do której należy dążyć, jest zarząd przedstawicielski - tj. złożony z członków Wspólnoty, a więc samych mieszkańców. Wówczas to współwłaściciele nieruchomości sami decydują o wydatkowaniu środków zgodnie z planem gospodarczym, wyborze podwykonawców, w tym administratora pełniącego rolę zawodowego wsparcia dla niezawodowego zarządu.

Taką procedurę, przeprowadzoną w sposób szybki i skuteczny, proponuję Państwu w imieniu firmy (usunięto) oddział Poznań, którą kieruję. Firma jest największym w Polsce podmiotem zajmującym się kompleksowym zarządzaniem i administrowaniem Wspólnotami Mieszkaniowymi.

Poniżej podaję dane kontaktowe. Wszystkich Państwa zainteresowanych szczegółami propozycji, proszę o kontakt telefoniczny, bądź mailowy. Zapraszam także na stronę www.

Zapraszam do współpracy, warto wziąć sprawy w swoje ręce!

Z poważaniem,
Kamil (usunięto)
Manager Regionu
Licencja Zarządcy nr (usunięto)

(usunięto)
Oddział Poznań
Ul. (usunięto)
(usunięto) Poznań
http:// (usunięto)
kom: (usunięto)

ODPOWIEDZ