Strona 1 z 1

Spotkanie Z Autorem Książki ,,Poznań'', Marcinem Kąckim

: 24 paź 2017, o 12:20
autor: WydawnictwoCzarne
Wydawnictwo Czarne zaprasza na spotkanie z Marcinem Kąckim dotyczące książki ,,Poznań. Miasto grzechu"- reportażu na temat rodzinnego miasta autora.
Spotkanie odbędzie się w środę 15 listopada o godz. 19.00 w Teatrze Polskim w Poznaniu, na Dużej Scenie, 27 Grudnia 8/10. Spotkanie poprowadzi Michał Wybieralski.O książce:

Duma, porządek, oszczędność, stabilizacja, szacunek dla regulaminów – to poznaniak, Wielkopolanin. Jak jest naprawdę? Poznań według Kąckiego to miasto świetnie zaprojektowane, otwarte na rozwój, przyjazne dla młodych, ale także miasto, którego dusza tkwi w pruskim drylu, miasto, w którym zaangażowanie spotyka się z ignorancją, a pod płaszczykiem religii i ideowości kryją się często agresja, złość i niskie instynkty.Arcybiskup Juliusz Paetz i młodzi klerycy, Wojciech Krolopp i nieletni chórzyści, marszałek Józef Piłsudski i Roman Dmowski, Małgorzata Musierowicz i Stanisław Barańczak, katolicy i Żydzi, Poznań i reszta Polski. Przyciągające się przeciwieństwa tworzą fascynujący obraz kulis władzy, hipokryzji mieszczaństwa oraz tego, jak potrafimy ulegać ludziom, którzy dzięki grze pozorów i mowie nienawiści wzmacniają podziały społeczne, ideologiczne i religijne.