Investor Relations ;-)

Sprawy niezwi─ůzane z naszym osiedlem. Co┼Ť Ci nie pasuje? Masz ciekawy pomys┼é? Podziel si─Ö z innymi!

Investor Relations ;-)

Postprzez czipownik » 20 maja 2015, o 10:13

Witam,

Jak zapewne wszystkim wiadomo, du┼╝a cz─Ö┼Ť─ç mieszka┼ä przy Osiedlu Stefana Batorego jest kupowana jako inwestycja pod wynajem. Ja jestem jednym z takich inwestor├│w:-) Za mn─ů i ┼╝on─ů ju┼╝ 7 lat wynajmowania naszego mieszkania kilku ekipom m┼éodych ludzi.

Zach─Öcam do dyskusji pomi─Ödzy nami inwestorami, zapraszamy r├│wnie┼╝ naszych s─ůsiad├│w mieszka┼äc├│w-w┼éa┼Ťcicieli.
czipownik

Do┼é─ůczy┼é(a): 20 maja 2015, o 10:08
Nr bloku: 36

Re: Investor Relations ;-)

Postprzez czipownik » 20 maja 2015, o 10:29

Zatem zacznę, parę słów od nas.

Nasze 3-pokojowe mieszkanie znajduje si─Ö w bloku nr 36, administrowanym przez PSM, to ta nowsza cz─Ö┼Ť─ç osiedla, bloki z lat 90-tych. Najemcami s─ů zawsze 4 osoby, grupy mieszane studenci i m┼éodzi pracuj─ůcy. Wynajmujemy bez po┼Ťrednictwa agencji, legalnie z umow─ů i zg┼éoszeniem do urz─Ödu skarbowego. Stosujemy zasad─Ö zero tolerancji dla imprezowicz├│w, s─ůsiedzi jak i administracja maj─ů podane nasze numery telefon├│w i adresy email. Najemcy s─ů zawsze informowani, ┼╝e pomimo naszej nieobecno┼Ťci w Poznaniu i Polsce, w razie czego bardzo szybko b─Ödziemy mieli informacj─Ö o zak┼é├│caniu spokoju. Zaznaczamy, ┼╝e wizyta interwencyjna b─Ödzie ostatni─ů = wypowiedzenie umowy najmu. Do tej pory nie mieli┼Ťmy ┼╝adnych imprezowicz├│w, ufff.

Nie mieli┼Ťmy na szcz─Ö┼Ťcie r├│wnie┼╝ ┼╝adnych zniszcze┼ä w mieszkaniu, tak┼╝e generalnie sukces inwestorski. No mo┼╝e z wyj─ůtkiem jednej ekipy, kt├│ra wr─Öcz unika┼éa komunikowania si─Ö z nimi. Za ich "kadencji" zaliczyli┼Ťmy demonta┼╝ gazomierza z powodu niep┼éacenia rachunk├│w:-/ Po tamtym zdarzeniu za┼éo┼╝yli┼Ťmy e-konta u dostawc├│w medi├│w i mamy zdalny wgl─ůd w p┼éatno┼Ťci.

Mieszkamy za granic─ů i dajemy rad─Ö zdalnie samodzielnie zarz─ůdza─ç wynajmem. Przy dobrych grupach najemc├│w starczaj─ů 2 wizyty rocznie, przy gorszych latali┼Ťmy 3x w ci─ůgu roku. Przy wizytach w Poznaniu ┼é─ůczymy przyjemne z po┼╝ytecznym, czyli dogl─ůdni─Öcie mieszkania, zakupy, wizyty u znajomych i inne biznesy.
czipownik

Postprzez czipownik » 20 maja 2015, o 10:46

Zapomnia┼éem tytu┼éem wst─Öpu doda─ç, ┼╝e mieli┼Ťmy z 2 osobami problemy z p┼éatno┼Ťciami za wynajem pod koniec pobytu na mieszkaniu. Tutaj spraw─Ö za┼éatwi┼éy wyszukiwania delikwent├│w na internecie: Google, LinkedIn, Facebook. Wtedy od razu jak r─Ök─ů odj─ů┼é, moje telefony by┼éy odbierane i ┼Ťrodki l─ůdowa┼éy na koncie jeszcze tego samego dnia:-)
czipownik

Re: Investor Relations ]:/

Postprzez gustarballs1983 » 20 maja 2015, o 14:39

Witam
po pierwsze nie rozumiem sensu Twoich postów na forum chcesz złapać nowych chętnych do wynajmu czy co?
po drugie nie wal posta pod postem tylko u┼╝ywaj funkcji edytuj post je┼Ťli po twoim po┼Ťcie nikt nie raczy┼é udzieli─ç odpowiedzi..

po trzecie osobi┼Ťcie nie przepadam za tego typu praktyk─ů poniewa┼╝ je┼Ťli wi─Ökszo┼Ť─ç os├│b post─Öpowa┼éa by podobnie to ca┼éy sens tego forum zrzeszaj─ůcego mieszka┼äc├│w skupiaj─ůcego ich wok├│┼é radzenia sobie z monopolistycznymi zakusami sp├│┼édzielni mieszkaniowej, nie mia┼é by racji bytu.
Je┼Ťli osiedle i jego mieszka┼äcy maj─ů by─ç zwart─ů grup─ů gotow─ů do podejmowania niezale┼╝nych decyzji o samostanowieniu to musi si─Ö ona sk┼éada─ç z ludzi kt├│rzy mieszkaj─ů na osiedlu od d┼éu┼╝szego czasu i s─ů zorientowani zar├│wno w sprawach og├│lnych jak i bie┼╝─ůcych nikt nie potrzebuje bandy ssak├│w naczelnych z gatunku "homo-studenciakus" kt├│ry za nic ma przepisy sp├│┼édzielni ani zasady wzajemnego wsp├│┼éistnienia takie jak np cisza nocna bo "po co to komu"..
osobi┼Ťcie uwa┼╝am ┼╝e im wi─Öcej ludzi b─Ödzie si─Ö lisi─ç na zarobek wystawiaj─ůc mieszkania pod wynajem na tym osiedlu tym gorzej dla pozosta┼éych mieszka┼äc├│w z racji chocia┼╝by walnych zgromadze┼ä mieszka┼äc├│w na kt├│rych maja byc podejmowane wa┼╝ne decyzje dotycz─ůce osiedla, poniewa┼╝ ani taki nie b─Ödzie zorientowany w sprawach bie┼╝─ůcych jak i te┼╝ cz─Östo w og├│le nie b─Ödzie na miejscu (jak piszesz jeste┼Ť za granic─ů) tak te┼╝ % og├│┼éu mieszka┼äc├│w na zgromadzeniach b─Ödzie zbyt ma┼éy ┼╝eby przeg┼éosowa─ç jak─ů┼Ť decyzj─Ö.

w┼éa┼Ťciwie pisz─ůc to wszystko to zastanawiam si─Ö czy nie zg┼éosi─ç twojego w─ůtku do moderacji u administratora forum poniewa┼╝ nie sprecyzowa┼ée┼Ť o co konkretnie ci chodzi w swoich postach tylko reklamujesz si─Ö ┼╝e masz mieszkanie pod wynajem a jak wiadomo wszelkie og┼éoszenia ofert handlowo us┼éugowych s─ů zakazane je┼Ťli nie dogadasz si─Ö osobi┼Ťcie z adminem.. i ┼╝ebym zosta┼é zrozumiany forum og├│lne jest dla mieszka┼äc├│w aby wzajemnie rozwi─ůzywa─ç swoje problemy a nie dla "wiejskiego handlu" i ofert wynajmu mieszkania je┼Ťli faktycznie chcesz komu┼Ť wynaj─ů─ç to nie ten dzia┼é patrz dzia┼é "og┼éoszenia" a po drugie w wszelkich sprawach tego typu og┼éosze┼ä pytaj o zgod─Ö admina.
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Do┼é─ůczy┼é(a): 31 sty 2012, o 19:37
Nr bloku: 1

Postprzez czipownik » 20 maja 2015, o 16:13

Na calym cywilizowanym swiecie wynajmuje sie mieszkania/domy, Poznan i Polska jak mniemam rowniez pretenduja do grona miejsc i krajow rozwinietych. Nie kazdego stac na zakup wlasnego mieszkania, nie kazdy potrzebuje mieszkanie na wlasnosc w danym miejscu. Jest grupa ludzi, ktora decyduje sie na zakup nieruchomosci pod wynajem i innym po prostu nic do tego.

Z drugiej strony poza starsza czescia Osiedla Batorego (strona poludniowa ulicy Opienskiego), kazdy kupujacy mieszkanie w nowszej i nowej czesci, chyba golym okiem widzi ze za drzewami i torami jest kampus UAM i "z czym sie to je". Studenci tez musza gdzies mieszkac, tak samo mlodzi ktorzy dopiero co zaczeli prace i zaczynaja finansowo na nogi cokolwiek wstawac. Jezeli ktos kupuje mieszkanie w tej okolicy i zaklada ze bedzie zawsze bloga cisza z rzadka przerywana szumem drzew w pobliskim rezerwacie, to chyba niedokladnie rozejrzal sie po okolicy przed podpisaniem papierow u notariusza.

Od ustawiania mnie nie jestes ty, tylko w razie czego moi sasiedzi w bloku, policja wraz z panem dzielnicowym, no i przede wszystkim administracja PSM. Temat zalozylem nie w celach autoreklamy, bo od tego mam stosowne portale nieruchomosciowe lub agencje obrotu nieruchomosciami. Chcialem i chce zainicjowac dyskusje w gronie wlascicieli wynajmujacych swoje mieszkania na Piatkowie. Cel jest taki, by wymienic sie doswiadczeniami dla wzajemnej korzysci, wlaczajac w to rowniez sasiadow ktorzy sa wlascicielami zamieszkujacymi swoje lokale, majacymi za sasiadow roznej masci najemcow.

Wkladanie wszystkich wynajmujacych swoje mieszkania do jednego wora z napisami "cwaniak, oszust, dusigrosz, lis" jest obledem.

Odnosnie walnych zebran w spoldzielni, to nie tylko na Piatkowie, po prostu spora czesc na nie i tak nie chodzi:-)
czipownik

Postprzez gustarballs1983 » 21 maja 2015, o 17:08

w takim razie będę się streszczał bo szkoda mi strzępić klawiatury dla ciebie...

zachęcam do przeczytania nagłówka forum "forum *mieszkańców* osiedla Stefana Batorego w Poznaniu"

co oznacza ┼╝e omawiane s─ů na nim sprawy *mieszka┼äc├│w* a nie ludzi posiadaj─ůcych na osiedlu mieszkania i mieszkaj─ůcych za granic─ů. Mieszkania wynajmowane na osiedlu s─ů jego zaka┼é─ů, wystarczy spojrze─ç w dziale "p├│┼énoc osiedla" ile problem├│w jest zwi─ůzanych z niesfornymi lokatorami kt├│rymi g┼éownie jest studenciarnia maj─ůca za nic porz─ůdek publiczny kultur─Ö osobist─ů i dobre wychowanie.. ludzie kt├│rzy chc─ů wynajmowa─ç mieszkanie bo ich nie sta─ç na kupno woleli by wynajmowa─ç i p┼éaci─ç czynsz bezpo┼Ťrednio w sp├│┼édzielni bo wysz┼éo by taniej ale zrodzi┼éa si─Ö w┼Ťr├│d w┼éa┼Ťcicieli mieszka┼ä ch─Ö─ç zysku i kupuj─ů mieszkania na pot─Ög─Ö ┼╝eby wynajmowa─ç przez to ludzie kt├│rzy chcieli by kupi─ç mieszkanie i maj─ů hajs nie mog─ů tego zrobi─ç bo zawsze ubiegnie ich jaki┼Ť lisi cwaniak a dodatkowo przez to ceny mieszka┼ä rosn─ů. Max Kolonko ma 100% racji m├│wi─ůc ┼╝e podatek gruntowy powinien wynosi─ç z 8000PLN na rok wtedy nikt bez potrzeby mieszka┼ä by na zapas nie kisi┼é tylko patrzy┼é by jak najszybciej sprzeda─ç ┼╝eby nie topi─ç bezsensownie kasy a tak przy ┼Ťmiesznie niskim podatku gruntowym jaki mamy w tej chwili ludzie tacy jak Pan kisz─ů mieszkania i rynek nieruchomo┼Ťci w Polsce prze┼╝ywa kryzys a mieszkanie wynaj─Öte w sp├│┼édzielni i czynsz p┼éacony bezpo┼Ťrednio w sp├│┼édzielni zawsze by┼éy by ta┼äsze ni┼╝ dodatkowe op┼éacanie cwaniakuj─ůcego po┼Ťrednika.

poza tym forum jest dla mieszkaj─ůcych na osiedlu a nie dla dogadywania si─Ö grup cwaniak├│w. Co mo┼╝e jeszcze b─Ödziecie chcieli za┼éo┼╝y─ç holding albo kartel na osiedlu?!

P.S.
mam szczer─ů nadziej─Ö ┼╝e moje argumenty dotr─ů do Ciebie i ┼╝e zako┼äczy to t─ů ja┼éow─ů dyskusj─Ö w tym niepotrzebnym w─ůtku na forum
Jeżeli aby dwa razy więcej zarabiać, trzeba dwa razy więcej, i dwa razy dłużej pracować, to ja nie wiem gdzie tutaj jest zysk.
gustarballs1983

Postprzez czipownik » 23 maja 2015, o 21:07

Co to znaczy mieszkanie wynajete w spoldzielni? W Polsce nie ma na chwile obecna duzych zasobow mieszkaniowych (calych blokow czy kamienic) bedacych w posiadaniu hurtownikow typu banki, fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne. Taka opcja istnieje od wielu dekad na Zachodzie Europy. Wielu ludzi nie kupuje tam mieszkan na wlasnosc, bo ceni sobie mobilnosc i unikniecie kosztownych cykli inwestycyjnych, remontow, itp.

O ile mi wiadomo to w Polsce spoldzielnie oferowaly i chyba oferuja 2 formy czlonkostwa, czyli spoldzielcze lokatorskie i spoldzielcze wlasnosciowe prawo do lokali. Pewnie miales na mysli te pierwsza forme, ktora mozna sobie zmienic na wlasnosciowe po uzupelnieniu tzw. wkladu budowlanego.

Jesli chodzi o kiszenie kasy i lisienie, to wcale nie jest tak rozowo jak sobie zakladasz. Ceny ofertowe wynajmu sobie zawsze sprawdzisz w internecie. Ja zeby miesiac zamykac z nieduza nadwyzka rzedu 200zl to musialem wylozyc 50% wkladu wlasnego, bo dopiero wowczas przy 50% kredytowania i oplatach do spoldzielni zamykam miesiac na plusie.

Ale ten plus to jest tylko na papierze w skali miesiaca, bo mam przeciez co kilka lat remonty, musialem mieszkanie na poczatku wyposazyc, wreszcie mam "niemile coroczne spotkania" z urzedami skarbowymi polskim i kraju w ktorym na stale przebywam. Wreszcie poki co rzadko ale miewam przestoje na pokojach, czyli zmiany najemcow i zwiazane z tym zmniejszone wplywy z wynajmu.

Takze latwo jest oceniac innych nie majac zbytnio pojecia jak wyglada od kuchni wynajmowanie swojego mieszkania innym. Owszem znam z Osiedla Batorego przypadki dziedzicow mieszkan po przodkach i wowczas rzeczywiscie jest wynajmowanie mieszkan studentom bez zachowania jakichkolwiek zasad, przepisow i przede wszystkim poszanowania nocnego spokoju innych.

Mi i zonie mieszkanie nie wpadlo jako prezent, sami na polowe zarobilismy, za druga polowe splacamy kredyt hipoteczny, wiekszosc prac przy remontach i wyposazeniu wykonujemy sami. Dlatego oczekujemy i egzekwujemy od naszych najemcow zachowania adekwatnego do naszego zaangazowania w stan i standard mieszkania.

Z mojej strony temat jest wyczerpany, o ile nikt poza toba sie tu nie wypowie, to i ja sobie dam spokoj skoro brak rozsadnych rozmowcow.

Moim zdaniem nie powinienes mieszac pojec, bo mieszkancami osiedla tak samo jak ty sa tez najemcy wynajmowanych mieszkan. Zreszta na watkach tego zacnego forum widze wypowiedzi najemcow. No to jak w koncu, dlamkogo to forum?
czipownik

Postprzez gustarballs1983 » 24 maja 2015, o 22:29

czipownik napisał(a):Z mojej strony temat jest wyczerpany, o ile nikt poza toba sie tu nie wypowie, to i ja sobie dam spokoj skoro brak rozsadnych rozmowcow.

Moim zdaniem nie powinienes mieszac pojec, bo mieszkancami osiedla tak samo jak ty sa tez najemcy wynajmowanych mieszkan. Zreszta na watkach tego zacnego forum widze wypowiedzi najemcow. No to jak w koncu, dlamkogo to forum?

I s┼éusznie bo jak by na to nie spojrze─ç to forum jest prawie ca┼ékowicie martwe. Ze ┼Ťrednio jednym postem na miesi─ůc to nie ma co tu du┼╝o strz─Öpi─ç ozora..

co za┼Ť do tego dla kogo jest forum to jak sam s┼éusznie Pan zauwa┼╝y┼é wypowiadaj─ů si─Ö najemcy bo mieszkaj─ů na osiedlu, i b─ůd┼║ co b─ůd┼║ s─ů *mieszka┼äcami* osiedla z racji bytowania na nim. w┼éa┼Ťciciele mieszka┼ä na osiedlu kt├│rzy mieszkaj─ů (bytuj─ů) na sta┼ée poza osiedlem ju┼╝ *mieszka┼äcami* osiedla nie s─ů.

mam nadzieje ┼╝e teraz jest to ju┼╝ jasne. dodatkowo z powodu przer├│┼╝nych sytuacji na osiedlu kt├│re s─ů wynikiem wynajmu mieszka┼ä, jak mo┼╝na z reszt─ů wyczyta─ç na forum, nikt nie jest w sosie rozmawia─ç z osobami wynajmuj─ůcymi mieszkania nie u┼╝ywaj─ůc niekulturalnych okre┼Ťle┼ä.

Mnie osobi┼Ťcie sprawa te┼╝ dotyczy poniewa┼╝ vis'a'vi mnie te┼╝ w┼éa┼Ťcicielki postanowi┼éy wynajmowa─ç mieszkanie studentom. najch─Ötniej opiek─Ö nad tym mieszkaniem pozostawi┼éy by te panie nam a same mia┼éy by to g┼é─Öboko w D!@#$, ofc wszelkimi stratami obarczaj─ůc tych kt├│rym pod piecze mieszkanie zostawi┼éy, potem wynaj─ů─ç pierwszej z brzegu ha┼éastrze kt├│ra tylko zgodzi si─Ö p┼éaci─ç tyle ile chc─ů za mieszkanie, a my z tego wszystkiego musimy t┼éumaczy─ç dor─Öczycielom poczty komorniczej lub tym podobnych z listami od sad├│w, komornik├│w itp. ze nie chcemy dostarcza─ç poczty s─ůsiadom poniewa┼╝ tu nie mieszkaj─ů, i nie chcemy si─Ö miesza─ç w ich szemrane interesy bo kto wie czy one chcia┼éy by to odebra─ç i czy jeszcze z tego tytu┼éu by nie by┼éy gotowe nam sprawy w s─ůdzie za┼éo┼╝y─ç zryte babsztyle..

Tak┼╝e teraz sam pan widzi ┼╝e uczciwi najemcy (a by─ç mo┼╝e takim w┼éa┼Ťnie pan jest nie zaprzeczam) s─ů na tym osiedlu zjawiskiem skrajnie obcym, wr─Öcz zjawiskiem pokroju Marsjanina w lataj─ůcym spodku czy r├│┼╝owego s┼éonia. Z racji tego ludzie niech─Ötnie spogl─ůdaj─ů na wynajmuj─ůcych mieszkania, a zw┼éaszcza na takich kt├│rzy chcieli by powymienia─ç do┼Ťwiadczenia albo za┼éo┼╝y─ç jak─ů┼Ť wsp├│ln─ů organizacje czy zrzeszenie bo to z regu┼éy po prostu oznacza┼éo by dla pozosta┼éych mieszka┼äc├│w kolejne problemy, a tych jak wiadomo ludzie patrz─ů unika─ç bo przecie┼╝ ka┼╝dy ma ju┼╝ dosy─ç w┼éasnych.

tak┼╝e bez urazy ale sam pan teraz widzi jak jest..
gustarballs1983

Postprzez admin » 26 maja 2015, o 09:16

W─ůtek przeniesiony poniewa┼╝ nie dotyczy on wszystkich mieszka┼äc├│w osiedla.

gustarballs1983 napisał(a):po drugie w wszelkich sprawach tego typu ogłoszeń pytaj o zgodę admina.

Dop├│ki nie podaje jawnie danych kontaktowych, to nie musi pyta─ç o zgod─Ö.
Forum mieszkańców os. Stefana Batorego w Poznaniu - http://batorego.net
e-mail: os.batorego@gmail.com
admin
Administrator

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 gru 2011, o 12:31

Powr├│t do Tu mo┼╝esz si─Ö wygada─ç na dowolny temat

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Dzi─Ökujemy za wsparcie naszego forum firmie KodIT Odzyskiwanie danych Poznań.
stat4u