Strona 1 z 1

Skup butelek

: 27 lut 2015, o 23:25
autor: Koczi
Zna ktoś może jakiś sklep butelek w okolicy? I wie ile za sztukę dają? :)

Re: Skup butelek

: 28 lut 2015, o 18:58
autor: gustarballs1983
witam osobiście sądzę że najbliższy skup butelek masz za nasza zachodnia granicą.. u nas butelkami rzekomo zajmuje się GOAP i powinieneś mieć na nie osobny kontener z napisem "szkło"

gdyby gdzieś w okolicy skupowali butelki to możesz być pewien, że wszystkie okoliczne menele uczyniły by z tego punktu źródło dochodu. Jest to po prostu nieopłacalne bo nadal nie ma pomysłu co z takimi butelkami można zrobić a zapłacić za każdą sztukę trzeba by było, koniec i kropka temat się sam zamyka...

Re: Skup butelek

: 20 paź 2018, o 18:48
autor: moskaasia
Dlatego przerzuciłam się w 99% na puszki i plastiki, z butelkami to tylko problem no i dodatkowe obciążenie w torbie z zakupami.

Re: Skup butelek

: 12 paź 2019, o 01:30
autor: gustarballs1983
A wręcz przeciwnie, Butelki FTW. Żarcie i napoje z puszek i plastików są zatrute przez opakowanie, nie mówiąc już o problemie z utylizacją tego drugiego. Natomiast kontener na szkło jest obecny w każdym śmietniku. Gdyby PSM nie traktował segregacji odpadów jako farsy to mieli byśmy dwa kontenery na szkło: bezbarwne i kolorowe. Jednakże nasza spółdzielnia ma segregację odpadów głęboko w 4 literach więc kontener na szkło jest tylko jeden.

Tak czy owak zarówno Piwerko czy kwas chlebowy zawsze lepiej smakuje z butelek, niż z puszek czy plastiku. Szkoda, że kefiry nie są już sprzedawane w szklanych opakowaniach. Jogurty też by na tym zyskały bo teraz wszystkie mają posmak taniego plastiku. Dla zdrowia to tez na pewno nie pozostaje obojętne. Tylko czekać na jakiegoś raka żołądka czy jelit, lub co gorsza organów wewnętrznych. O piwie i puszkach to też szkoda pisać bo tylko menel nie wyczuje smaku aluminium w piwie z puszki, i bedzie pieprzył że nie ma różnicy. Zatrucie aluminium też wiąże się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.